Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen'in F.Bahçe-Trabzonspor maçı yorumları
19
RIDVAN DİLMEN'İN YORUMLARI
Süper Lig'de Fenerbahçe'nin 1-0 geriden gelerek Trabzonspoor'u 3-1 yendiği karşılaşmayı Rıdvan Dilmen değerlendirdi. İşte Rıdvan Dilmen'in yorumları...
18
TRABZONSPOR İÇİN TRAVMA

Çok ilginç bir sezon olacak. Ligin 4.'sü 6 maçta 2 kez kazanan Karagümrük. Kötü dediğimiz Galatasaray ligin 3.'sü. Trabzonspor ince bir çizgide gidiyor. Başakşehir ve Fenerbahçe maçlarından puan çıkmaması travma oldu. Trabzonspor maçta tek kart gördü ve 1-1 olunca çözüldüler. Planlamayı doğru yapan ile yanlış yapanın farkını gördük.

17
YANLIŞ TEKNİK ADAM

Trabzonspor pandemiden sonra 8 hafta kötü gitti. Sonrasında teknik adam konusunda yanlış yaptılar. Trabzonspor'un geçen yıldan beri devam eden en kötü özelliği, önde oldukları maçlarda puan kaybediyorlar.

16
ÇOK GÜÇLÜ BİR KADRO

Fenerbahçe'de Mame Thiam, Serdar Aziz, Diego Perotti ve Ferdi Kadıoğlu yoktu. Fenerbahçe'nin güçlü bir kadrosu var ama Trabzonspor'un yok. Colman, Sosa, Selçuk gibi orta sahalardan sonra Trabzonspor bu orta saha ile olmaz. Afobe mesela fena oyuncu değil ama Trabzonspor'da fena değillik bir oyuncu olmaz. Abdülkadir de elinden geleni yapmaya çalışıyor ama bu orta saha ile olmaz.

15
TÜRKİYE'NİN BİR NUMARASI

Luiz Gustavo, Türkiye'nin bir numaralı oyuncusu. 8 tane ciğerin mi var arkadaş? Bir oyuncu mücadele edebilir ama şut atıyor, şut kesiyor, servis yapıyor. Performansı artık zirve yaptı. Moda'nın çocuğu Gustavo gibi... Sanki Moda'da doğmuş ve yıllardır burada... Aman hocam, bu Gustavo'nun gece yatarken üstünü falan örtsünler, üşütmesin.

14
EROL HOCA GÖNLÜME GİRDİ

Erol Bulut ikinci yarı risk aldı, ya 3-1 kazanacaktı, ya da 3-1 kaybedecekti. Trabzonspor bunu kullanamadı. Rİsk alan hocayı severim, Erol Hoca oyuncu değişiklikleriyle gönlüme girdi. Erol Hoca'ya beğeniyorum ama bana göre bu maçta fazla abartılı risk aldı. Yarın öbür gün ikinci yarıdaki değişiklikler başına iş açabilir.

13
NASIL ÇARE BULAMIYORLAR?

Gökhan Gönül'ü alan Caner Erkin'i de alıyor. 8 sene beraber oynamışlardır herhalde. Hep aynı golleri attırıyorlar. Bence bu gollerin çözümü var. Gökhan Gönül arkadan öne geliyor, ön direkte bir tane uzun boylu korner kullanılmadan gidip dursa korner etkisi azalır. Bunun önlemini nasıl almıyorlar anlamıyorum.

12
PELKAS'IN FAULÜ VAR AMA...

Bazı pozisyonlar vardır, gider gol olur. Dimitris Pelkas'ın faulü var, yardımcı hakemin önünde oldu. O top gidip gol olmadı. O devam edip gol olsa, VAR'da bakılacak ve iptal edilecek. Önce top taca gitti, Fenerbahçe pas yaptı, kornere gitti, gol oldu. Akan oyunda gol olmadı. Bir hata var ama top neden taca gidiyor, neden kornere gönderiyorsunuz, neden kornerde o boşluğu veriyorsunuz? Kornerde alan savunmasını yaptıran hocayı anlamıyorum.

11
CISSE-SAMATTA PROBLEMİ!

Cisse-Samatta işi Erol Hoca'nın en büyük problemi olur. Benim düşünceme göre Erol Bulut, iki oyuncuya da 30'ar maç görev verse, Cisse daha çok atar. Samatta da iyi oyuncu ama sol açık olur mu? İş Samatta'ya yer aramaya gidiyor. Webo, Kuyt, Sow olayına gidiyor hikaye. Bunu yapmak için orta saha bütünlüğünüz olmalı. Bence uzun vaadede Fenerbahçe'nin birinci santrforu Cisse olur.

10
UZAK ARA LİGİN EN İYİSİ

Fenerbahçe şu an ligin uzak ara en iyi takımı. Galatasaray kötü oynarken kesin gol yiyor ama Fenerbahçe kötü oynarken maçı çeviriyor.

9
CISSE LEBLEBİ GİBİ ATIYOR

Papiss Cisse leblebi gibi gol atıyor. Mario Jardel gibi değil, Cisse de oyun görüşü de var.

8
ŞİMDİ KANAT OLDU!

Enner Valencia bu takımda kaç hafta forvet oynadı, şimdi kanada gitti.

7
LİGİ FORSE EDEBİLİR

Fenerbahçe'de oyuna giren ve çıkan isimlerin arzusunu çok beğendim. Fenerbahçe şu an %60'ta daha da iyi olacaktır. Fenerbahçe ligi forse edebilir.

6
UĞURCAN VE ALTAY GİDER

Uğurcan Çakır ve Altay Bayındır'ı beğeniyorum. Trabzonspor'da oyuncuları mutsuz görüyorum. Uğurcan Çakır geçen sezonki performansının gerisinde. Türkiye'de iyi kaleciler var. Altay ve Uğurcan, Avrupa'ya gider.

5
EDDIE NEWTON GÖNDERİLİR
Teknik direktör değiştirme sezonu açıldı. Eddie Newton'un son şansıydı, bence gönderilecek. Bir duyumum yok ama zaten gelmesi yanlıştı. Aklımda bir takım daha var hoca değişikliği için ama söylemeyeceğim." Ahmet Ağaoğlu'nun da takviye yapması lazım, bu orta saha ile olmaz.
4
OZAN'IN GOL ATMASI LAZIM
Alex gibi oyuncuların yeri bugünkü oyunda kalmadı. Alex, Fenerbahçe tarihindeki en iyi yabancıdır. Ancak günümüz oyununda Ozan Tufan'ın biraz daha gol atanı lazım. Ozan daha fazla gol atmalı ama takıma çok büyük katkısı var.
3
SANKİ NİSAN SONU
Fenerbahçe'de maç sonu meşaleli kutlama var. Bayram değil seyran değil ama şampiyonluğa susamışlık var. Fenerbahçeliler mutlu olmak istiyor. Fenerbahçe uzun süre basketbolla idare etmeye çalıştı. Fenerbahçeli çocuklar forma giymeye başladı, sanki Nisan sonu. Şampiyon olabilir ama ben o şampiyonluk ışığını görüyorum.
2
NAMAĞLUP OLMAZ! EN AZ 4 MAÇ...
Fenerbahçe en az 4 maç mağlup olur. Erol Bulut'un namağlup şampiyonluk sözü temennidir, iddialı bir cümledir ama yanlış bir cümle değildir. Oyuncunun aklına girmeye çalışıyor. Oyuncu çocuk gibidir, liderinin sözlerine bakar.