Sporx Extra Arama Logo

Rıdvan Dilmen: "Merak ediyorum"
11
RIDVAN DİLMEN'İN DEĞERLENDİRMESİ
Rıdvan Dilmen, kişisel twitter adresinde gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.
10
"F.BAHÇE SİVAS MAÇINI KAZANSA..."
"Lig bitti, üzerinden 1 ay geçti. BJK 1 gol farkla şampiyon oldu, bir başka deyişle GS 1 gol farkla şampiyon olamadı. FB matematik olarak son haftaya kadar şampiyonluk şansını korudu, hatta sondan 2. hafta Sivasspor maçını kazansa büyük ihtimalle şampiyon olacaktı."
9
"BİR ÇOK SORUNA RAĞMEN YARIŞTAYDI"
"FB teknik adam uyum sorunu ve saha dışı birçok negatif (!) etken olmasına rağmen son haftaya kadar yarışın içinde kaldı. Çok dar kadrosuyla Sergen Yalçın büyük bir iş başardı ve takımını şampiyon yaptı. Fatih Terim'li GS ne derseniz deyin, Malatyaspor kalecisi Ertaç olağanüstü oynamasa şampiyon olacaktı."
8
"SERGEN HOCA CUMA'YA ÇÖZÜLÜR DEDİ"
"Müthiş başarı elde eden Sergen Yalçın'la dün konuştum, henüz anlaşma sağlanmamış "Cumaya kadar sonuçlanır" dedi. GS kongre sürecinde, takım hazırlıklara Selçuk İnan ve Necati Ateş'le başlamak zorunda kaldı. FB ince eleyip sık dokumak istiyor, Ali Bey'le bugün görüştüm teknik direktör adaylarını 3'e indirmiş muhtemelen 1 hafta içinde belli olur dedi. "
7
"GEÇ KALMADIK MI?"
"Yöneticilerin iyi niyetinden şüphem yok ama toplamda 60 milyon taraftarı olan 3 kulübün henüz anlaşmaya varıp imza attıkları bir teknik direktörleri yok!!! Geç kalmadık mı?"
6
"HADİ TEKNİK DİREKTÖRLERİ BULDUK..."
"Hadi 1 hafta 10 güne teknik direktörleri bulduk. Peki ya transferler? Kimler gidecek, kimler gelecek? Yeni teknik direktör hangi mevkilere oyuncu isteyecek, kadroda kimleri istemeyecek? "
5
"KİMSE TAM KADRO BAŞLAYAMAYACAK"

"Kesin olan bir şey var ki takımlar kısa vadede tam kadro çalışmaya başlayamayacak. Ayrıca 3 büyüklerden GS ve FB ön eleme oynayacak. Bu ön elemeye hazır olacaklar mı hem fizik hem kadro olarak?
Geç kalmadık mı?"

4
"TFF DE GEÇ KALMADI MI?"
"Hadi kulüplerimiz teknik direktör seçiminde geç kaldı, oyuncu transferinde geç kaldı, planlamada geç kaldı. TFF de geç kalmadı mı? Mesela önümüzdeki yıl kaç yabancı olacak, kaç takım ligden düşecek?"
3
"BELİRSİZLİK SÜRÜYOR"
"Evet TFF açıkladı (TFF'nin kararı 8+6 yabancı, önümüzdeki 2 sezon da 4'er takımı ligden düşürerek ligi 18 takıma sabitlemek) ama kulüpler kabul etmiyor yani belirsizlik sürüyor."
2
"İSTİŞARE ETMEDEN KARAR ALINIYOR"
"TFF bu 2 önemli konuyla ilgili kararını muhattapları yani kulüplerimizle hiçbir istişare yapmadan aniden alıyor! Kaldı ki bu kararların en az 1 yıl önceden alınıp resmi olarak kulüplere bildirilmesi gerekiyordu. Yayıncı kuruluşla da ödeme konusunda "yine yeni yeniden" indirim ve ödeme problemi yaşanıyor. "
1
"AİLECEK GEÇ KALMIŞIZ"

"Kulüpler son taksitlerini almamış.
Sorunun sahibi TFF bu krizi de henüz çözemedi.
Ailece geç kalmışız! haberimiz var mı?"