Sporx Extra Arama Logo

Öcal Uluç: "Belhanda'yı kahraman yapamazsın Fatih Hocam!"
7
BELHANDA VE TERİM YORUMU
Spor yazarı Öcal Uluç, Galatasaray'ın 10 numarası Belhanda'yı ve Fatih Terim'i Türkiye Gazetesi'nde değerlendirdi.
6
"ADAM, SAHADA 10 KİŞİ BIRAKIYOR"
Adam (Belhanda), mevsim başından beri “bir maç hariç” oynadığı resmi maçlarda takımı sahada 10 kişi bırakıyor, görmüyor musun? Adam, “dünyanın en iyi oyuncularından biri” olabilir!.. Adam, “bugüne kadar Türkiye’ye gelmiş ‘en iyi yabancı futbolcu’ da olabilir!.. Ama, adam, görülüyor ki, aylardır ve aylardır “istikrarlı bir kötü oyun ile” kendi kariyerine de, futbolcu arkadaşlarına da, takımına da, hocasına ve yöneticilerine de, kulübüne de, formasına da, renklerine de, taraftarına da “futbol ihaneti içindedir” ve “vurdumduymazlık anıtı olarak” sahalarda gezinmektedir!..
5
"BUNLAR YETMEZMİŞ GİBİ..."
Bütün bunlar yetmezmiş gibi, “Pandeminin boşalttığı tribünler ve TV ekran başları” yüzünden “kulüplerin tribün hasılatlarından mahrum olduğu ve de “naklen yayın gelirlerinden beklenen payı alamadığı” bir süreçte… Yönetimin “yüzde 15’lik indirim” istek ve kararına, “Hayır” diyen… Transferde “ikisi giden” 4 futbolcudan “takımda kalan” ikiden biri olan… Dahası, “kulübü FIFA’lara şikâyet ettiği/edeceği iddiaları” ayyuka çıkan… Ve de Kulüp Başkanı, “bu iddiaları, ‘indirim yapılmasını istemeyen’ iki futbolcudan” söz ederek, “doğrular bir pozisyon” almışken… Bitmedi; “o iki futbolcunun karşı koymasına rağmen yüzde 15’lik indirimin yapıldığı” bu iki futbolcudan birinin “o"adam" olduğu açık açık yazılırken...
4
"PELE OLSA OYNATMAMAN GEREKİR"
Soruyorum; “o adam” Maradona, Pele, Cruyff olsa bile oynatmaman gerekmez miydi? Mevsim başından beri “bir maç hariç” oynadığı resmi maçlarda “takımı sahada 10 kişi bıraktığı” ortada iken, dahası “kendisiyle beraber forvetteki arkadaşlarını da verimsizlik çukuruna çektiği”, bitmedi “kaptırdığı topların peşine bile düşmeyerek” orta sahada da, defansta da “gediklerin açılmasına sebep olduğu” görüşmüşken… Belhanda’yı “ilk 11’de” sahaya sürmek… Tepkiler büyüyünce, “ilk 11’e koymamak” ama, bu defa “maç içinde ‘kurtarıcı gibi’ oyuna dâhil etmek” ne anlama geliyor, Fatih Hoca’m, hiç mi düşünmüyorsun?
3
"9 KİŞİYLE YENERİM"

“Gerçeklerin tablosu” bu iken, 10 kişi kalmış takımına, ikinci yarıda Belhanda’yı da dahil etmek, “Görün bakın, Alanyaspor’u 10 kişiyle değil, 9 kişiyle de yenerim” demekten öteye ne anlama gelebilir?.

2
"NASIL FARK ETMEDİN HOCAM"
Bu inadın, bu ısrarın sebebi nedir? Takıma girebilmek için onca “iyi ve faydalı” oyuncu yanında, kulübede otururken, sahaya “sezon başından beri futbol olarak, form olarak, çaba olarak takımın en kötüsü olan” Belhanda’ya “şans üstüne şans vermeye devam etmenin” takım üzerinde, oyuncular üzerinde yapacağı / yaptığı “psikolojik tahribatı, sana olan güven, saygı, sevgi yıpranmasını” nasıl fark etmezsin, Fatih Hocam?
1
"BU ADAMI KAHRAMAN YAPAMAZSIN"
“O adamı, yanında bile oturtmaman gerekirken” baş tacı etmene, uzun süre “Ya oynasın, aldığı paranın karşılığını sahada versin, ya da satılsın, Galatasaray kasasına biraz para girsin, onun için oynatıyor” şeklindeki bir sebebi yakıştırmak, bana “mantıklı geliyordu” ama… Artık “sebebin, bunlar olmadığına” inanıyorum; ortada sadece ve sadece “Ben inatlaşması ve ısrarı” var; çok yazık!.. Bilesin ki, “böyle bir adamı” kahraman yapamazsın, “yapmaya da hakkın yok” sevgili Hocam!..