Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Mourinho'dan Galatasaray ve Drogba itirafları!
17
MOURİNHO'DAN OLAY RÖPORTAJ
Jose Mourinho arşivlik bir röportajın altına imza attı.
16
58 YAŞINDAYIM, GENCİM
Teknik direktörlük yapmak istiyorum. Şu anda çok gencim. Çok, çok uzun zamandır futbolun içinde olsam da birkaç haftaya 58 yaşında olacağım ve gerçekten çok gencim.
15
UNİTED İLE 2.LİK BAŞARIYDI
Manchester United ile sezonu 2. bitirmem, kariyerimin en büyük başarılarından biriydi. Belki bu adam deli diyebilirsiniz, 25 kupa kazandı ve ikinciliğin en iyi başarılarından biri olduğunu söylüyor, çıldırmış dersiniz ama bunu söylemeye devam edeceğim.
14
"İNSANLAR NELER YAŞANDIĞINI BİLMİYOR"
İnsanlar perde arkasında neler yaşandığını bilmiyor. Bazen kameralar karşısında bazı şeyleri farklı açıdan analiz ediyoruz.
13
BİR ANLAYIŞIN ARKASINA GEÇİP...
Futbolda imaj, iletişim, iyi bir yapı kurmak, kazanmak ve sonuç almak önemli. İyi oynayıp kazanamamak çok kolay, bir anlayışın arkasına geçip sonuç almadan devam etmek çok kolay.
12
KAZANANLARIN FİKİRLERİ FARKLI OLUR
Kazanan, istikrarlı şekilde kazanan insanların farklı fikirleri olur. Guardiola, Ancelotti gibi isimlerden bahsediyorsanız, ben de uzun, uzun zaman boyunca galibiyetlerle dolu olan bir kariyerin olduğu için onların yanındayım. Sadece sonuçlarla ilgilenen gençler nerede? Onlar nerede?
11
MANCHESTER, BECKHAM'I SATTIĞINDA...

Manchester United, David Beckham'ı Real Madrid'e sattığında Sir Alex Ferguson'un şunu söylediğini hatırlıyorum: "Eğer bir oyuncu kulüpten önemli bir duruma geldiyse, güle güle demenin zamanıdır". Artık öyle değil, bu günlerde bu iş bu kadar doğru değil.

10
DENGE OLMALI
Oyuncu ve teknik direktör arasında bir denge olmalı. Menajer teknik direktörlük yapmak için orada, menajer ne olursa olsun disiplini sağlamak için orada değil. Menajeri korumak için bir yapı olmalı, oyuncu da olması gerektiğinden güçlü hissetmemeli.
9
DROGBA SADIKTI
Drogba çok sadık bir oyuncuydu. Hiçbir zaman Marsilya'dan Premier Lig'e geldiğini unutmadı. Guingamp'ta, Marsilya'da oynadı ve ben onu Chelsea'ye aldım.
8
"PARASINI ÖDE, KONUŞMA!"
Abramovich bana kimi istediğimi sordu ve tüm büyük isimler arasından ben 'Drogba' dedim. "O da kim, nerede oynuyor" dedi, ben de 'Sayın Abramovich, parasını öde ve konuşma' dedim.
7
"DROGBA BENİ ÖLDÜRÜYORDU!"
Didier, Chelsea ve Premier Lig için bir ikon oldu. Real Madrid'in başındaydım, Galatasaray'da Sneijder ve Drogba'ya karşı oynadım, neredeyse beni öldürüyordu ama yapmadı.
6
"HAZARD'A YARDIM ET..."
Drogba Galatasaray'da da harikaydı, sonra Chelsea'ye geldi ve geldiğinde ona 'Artık 1 numara değilsin ama burada takıma, genç oyunculara, tecrübeli oyunculara, Hazard'a yardım etmene ihtiyacım var' dedim.  Harikaydı yine. Karakterli bir oyuncu olmak ilk günlerden son güne kadar önemli.
5
MADRİDLİLER UNUTUYOR...
Real Madrid'de insanlar İspanya Kral Kupası'nı kazandığımızı ve ligi rekor puanla, 100 puanla kazandığımızı unutuyor.
4
İTİRAF: EN İYİSİ İNTER'Dİ!
Real Madrid'de insanlar İspanya Kral Kupası'nı kazandığımızı ve ligi rekor puanla, 100 puanla kazandığımızı unutuyor.
3
SALAH'A AŞIK OLDUM
Salah'ı Chelsea'de benim sattığımı söyleyerek bunu üzerime yapıştırmak istediler. Bu doğru değil. Bunun tersine, Salah'ı alan bendim. Chelsea'deyken Basel ile Şampiyonlar Ligi'nde karşılaştık ve Salah'a aşık oldum.
2
"SALAH KAYBOLDU"
Onu aldırdım ancak Willian, Hazard gibi oyuncularımız da vardı. Londra'ya geldi ve yeni bir dünyada kayboldu. Daha iyi olması, gelişmesi için onunla çalışmak istedik ancak her dakika oynamak ve beklemek istemiyordu.
1
SALAH'I BEN SATMADIM!
Onu İtalyan futboluna kiralık göndermeye karar verdik çünkü daha taktiksel ve fiizkseldi. Fiorentina gidebileceği iyi bir kulüpti. Kulüp onu satmaya karar verdiğinde bu kararın içinde ben yoktum. Ben onu transfer ettim, satmadım. Onunla ilişkim olabilecek en iyi seviyede.