Sporx Extra Arama Logo

Metin Tekin'in Denizlispor - Beşiktaş maçı yorumları
9
METİN TEKİN'İN YORUMLARI
Süper Lig'de Beşiktaş'ın Yukatel Denizlispor'u 3-2 yendiği maçı Metin Tekin değerlendirdi. İşte Metin Tekin'in yorumları...
8
11'E 10 İÇİN PLAN OLMALI
Josef de Souza, Beşiktaş'ta iyi başladı. Beşiktaş da 11'e 10 oyunda daha iyi oynamalı. Denizlispor 3-1'den sonra heyecan yarattı. Hiç akla gelmeyecek bir senaryo oldu. Maç 3-3 de olabilirdi, 11'e 10 oyun daha iyi planlar olmalı.
7
GOL YEMEYECEKSİNİZ
Beşiktaş daha farklı kazanabilirdi. Ancak 11'e 10 olduğunda da fark bu kadar kapanmamalıydı. Gol atmakla, gol yememek aynı şeyler değil. 11'e 10 oynarken gol yemek zorunda değilsiniz. İdmanlarda eksik savunma yaparken bile gol yemezsiniz. İleri çıkamayabilirsiniz ama idmanda mesela 6 savunmacıya karşı 8 hücum koyarlar. O savunma gol yemeyebilir.
6
ERSİN KURTARABİLİRDİ
Ersin Destanoğlu'nun da hataları oldu. Ersin Destanoğlu ilk golü kurtarabilirdi. İkinci golde de daha büyüyerek rakibin alanını küçültebilirdi. İki gol de yenmeyebilirdi. Kaleci bazen de maç kazandıracak. Ersin'e yüklenemk istemiyorum ama günü değerlendirmek açısından söylüyorum.
5
ROSIER BASKIDA...

Valentine Rosier iyiydi. Ancak Valentine Rosier'in baskı yediğindeki performansını merka ediyorum.

4
EĞER ABOUBAKAR OLMAZSA...
Vincent Aboubakar ikinci yarı fizik olarak düşmüş olabilir. Fizik kalitesini arttırır. Önemli olan sakatlık problemi olmasın. Aboubakar olmazsa, Beşiktaş'ın bu yarışta kalması çok zor.
3
GHEZZAL KALİTELİ SOL AYAK
Rachid Ghezzal çok kaliteli bir sol ayak. Performansı nasıl olacak göreceğiz.
2
37 YAŞINDA KOLAY DEĞİL
Atiba Hutchinson mükemmel bir profesyonel. 37 yaşında, santrforun arkasında üreten oyuncu olmak kolay iş değil. 37 yaşında kaleci ve defans olabilirsiniz ama böyle üretken olmak büyük iş.
1
G.SARAY'I YAKALARSINIZ
Beşiktaş 7 puanda, bu az görülebilir ama bir maçı eksik. Eksik maçı kazanırsanız Galatasaray'ı yakalıyorsunuz, Başakşehir'i geçiyorsunuz. Bu sezon 6 hafta daha fazla olacak. Lig aslında daha yeni başlıyor diyebiliriz.