Sporx Extra Arama Logo

Metin Tekin'den Konyaspor-Beşiktaş yorumu!
11

METİN TEKİN'DEN YORUMLAR

Metin Tekin, Beşiktaş'ın deplasmanda Konyaspor'u 1-0 mağlup ettiği maçı değerlendirdi.
10

ÇOK AZ FIRSAT VERİYOR

Bir gerçek ki, Beşiktaş yediği gol kadar verdiği pozisyon açısından da çok az fırsat veriyor. İkinci yarı çok farklı oldu. Konyaspor, ilk yarıdaki baskı ve temposunu ikinci yarıda sürdüremedi. Kolay devam ettirilebilir bir tempo değildi. Olmadı ikinci yarı.
9

DOĞRU SEÇİMLER VE 4'TE 4

Onun kadar koşarak değil, pas ve kaliteyle çözerek işi sonuçlandırabildi Beşiktaş. Çok mu pozisyon üretti Beşiktaş, hayır ama o baskıyı durdurdu. Bulduğu bir pozisyonlar da oyunu 1-0'a getirdi. Beşiktaş'ın son 4 haftadaki galibiyet hikayeleri benzer. Harika oyunlar değil doğru, gerçekçi oyunlar Beşiktaş'ı 4'te 4'e götürdü. Her şeyden önce doğru seçimler.
8

OLUMLU SONUÇLARINI ALDI

Büyük resimde Beşiktaş'ın oyunu değişti. Başka bir stratejiye geçti. Bunun olumlu sonuçlarını aldı.
7

DİNLEDİM VE BAYILDIM

Bir kaybeden, bir kazanan teknik adamları dinledim. Ben bayıldım. Öz eleştiri var, yapılanlar, yapılmayanlar var. Temiz bir anlatım vardı teknik anlamda. İki tane değerli anlatım buldum. Ben özellikle maç önü, maç sonu röportajlarıyla tanışıyorum teknik adamlarla. Öteki tarafta oynayan oyuncuları görüyorum. Yaptığını konuşmak çok değerli. Ortaya çıkanı anlatmak, ifade etmek değerli.
6

ABDULLAH AVCI HAKLI OLARAK...

Ben parça parça bakmıyorum. Abdullah Avcı, çok haklı olarak iki sezon oynadığı oyunu, gidip yeni takımına oynatmak istemesi ilk maçlardaki puan kayıplarının nedenleri.

5

ZAMANA İHTİYAÇ VAR AMA...

Beşiktaş, çok farklı oyundan çok farklı bir oyuna geçti. Zamana ihtiyaç var ama en çabuk sonuç alan oyun bu oldu. O zaman da söylüyorduk, Abdullah Avcı gayet doğal olarak o oyunu, buraya taşıdı. Beşiktaş'ta oynayarak kazanamazsınız. Kazanarak oyun kurarsınız. Özellikle, yarıya düşen bu kadroyla. Mali yapısı, kadro kalitesi anlamıyla.
4

BUNU ANLAMAKTA ZORLANIRIM

Başkanın isminin değişmesi değil icraatlerin, anlayışın değişmiş olması önemlidir. Personel maaşları niye ödenmez, ben bunu anlayamıyorum. Bir transferin, bir oyuncu maaşına 50 personelin maaşı karşılıktır. Ben bunu anlamakta zorlanırım.
3

KADROSU YETERSİZ

Konyaspor'un kadro olarak yetersiz anlamda olduğunu görüyorum. Yaratıcı bir orta saha söyleyin. Benim aklıma gelmiyor. Bugün savunmada oynamayan 2 kişi var. Yeterli bir kadro olduğunu düşünmüyorum. Konyaspor'da kadro çok iyi! Böyle bir şey yok. Ortada bir oyun. Becerili bir oyuncunun 1-0 yaptığı maç.
2

OFSAYT OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Ben Ömer Ali Şahiner'in pozisyonunun ofsayt olduğunu düşünüyorum. Ömer Ali'nin orada bulunması, Karius'un topu görmemesine sebep oluyor.Beşiktaş'ta en iyi orta açan oyunculardan biri Burak Yılmaz. Topu nasıl istediğini bildiği için öyle ortalar kesiyor.
1

ÇOK DAHA FAZLA GELİŞİR

Savunma tek başına yapılacak bir şey değil. Ne zaman gelişir? İki tarafa açılmalar bittiği zaman çok daha fazla gelişir.