Arama Logo

Metin Tekin: "Çok net bir deplasman oyunu, ders"
9
METİN TEKİN'İN SÖZLERİ
Metin Tekin, Fenerbahçe'nin deplasmanda Hatayspor'u 2-1 mağlup ettiği karşılaşmayı NTV'de yorumladı. İşte Metin Tekin'in yorumları...
8
"ÇOK NET DEPLASMAN OYUNU"
Fenerbahçe'nin kazandığı oyun, ilk yarıdaki oyun, 60'dan sonra bozulan ve daralan bir takım şekli. İlk golü erken buldunuz, savunmayı zaman zaman 5'li yaptı, önde Gustavo var, Hakan öndekilerle birleşti zaman zaman. Çok net bir lig deplasman oyunu oynadı. Gerek savunmada pozisyon vermedi, gerek savunmadan iyi çıktı, bunlar önemli ve değerlidir.
7
"ÇOK NET POZİSYONLAR BULDU"
Golün bir büyüsü vardır, golü yiyene kadar da çok pozisyon vermedi. Baskı yeseniz de pozisyon vermeyeceksiniz. İleri 2-3 kere çıkarak net pozisyon da buldu. Günün sonunda çok önemli 3 puan aldı Fenerbahçe, maç fazlasıyla liderliğe çıktı.
6
"BİR ANDA 2'DE 2 YAPTI"

Fenerbahçe, Başakşehir maçında sallanıyor mu derken sonrasında 2'de 2 yaptı. Her isteğini çok iyi uygulayabildiği 60 dakika oynadı.

5
"CRESPO BU SEVİYEDE DEĞİL"
İrfan Can ile Crespo falan kıyaslanmaz, Fenerbahçe seviyesinde değil. İki 45'te belli oldu, fiziksel yapabilirliği çok eksik, bir lig seviyesi oyuncusu değil.
4
"MERT HAKAN DAHA ÖNDE"
Zajc sadece pas işleri yapıyor, Mert Hakan'ın fark yarattığı şey, ileriye dublaj yapıyor, dinamik olduğu için Gustavo'nun yanında da yerini oluyor. Zajc, Meyer daha çok pas işlerinde yer alıyor. Ben Mert Hakan'ı daha önde görüyorum, Sosa ile İrfan Can ile oyuncu kalitesi farkını söylemiyorum ama sağlam olsa Sosa ya da İrfan Can çok rahatlatır.
3
İRFAN CAN KAHVECİ
Pereira'nın İrfan Can'ın oyunculuğunu çok tanıdığını düşünmüyorum. Çok pahalı bir transfer havası, anlatmayacaksınız, çıkıp göstereceksiniz. Geriden gelmeyi de kendine yediremiyor olabilir.
2
"ÇOK NET GÖRÜLMÜŞ"
Taktiksel görüntü her zaman çıkmaz, tam net göremezsin. Bugün çok net taktiksel oyunla kazandı. Rakibin ne yaptığı çok iyi görülmüş ve ne yapılacağı çok net ortaya koyulmuş, 60 dakika iyi uygulama gördük.
1
"MESUT VE PELKAS..."
Mesut ve Pelkas ile topun sizde kalmasını sağlarsınız ve ikisi de bir sporcu. Hiç savunması yok, hiç pozisyon almaz falan diye düşünmeyelim, bunlar sporcu fizikler, sahaya girdiklerinde futbol oynarlar.