Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan gündem değerlendirmesi!
29
TERİM İÇİN KADER GÜNÜ
Tahkim Kurulu, PFDK tarafından 4 maç men cezasına çarptırılan Fatih Terim hakkındaki nihai kararını bugün verecek. Fatih Terim'in itirazını değerlendirecek olan Tahkim Kurulu, Terim ile beraber diğer yapılan itirazları da değerlendirecek ve nihai kararını bugün saat 17:00 sularında verecek. Tahkim Kurulu, PFDK'nın verdiği 4 maçlık cezayı onarsa Fatih Terim, 4 hafta boyunca sarı-kırmızılı takımın başında maça çıkamayacak.
28
DEMİRKOL'DAN YORUMLAR...
Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN SPORTS'ta yayınlanan beIN MANŞET programında Tahkim Kurulu'nun Fatih Terim kararı öncesi flaş açıklamalarda bulundu.
27
"CEZA İPTAL OLURSA BARIŞ MI SAĞLANACAK"
Tahkim, bu cezayı iptal ederse barış mı sağlanacak? Fatih Terim'in söyledikleri, başka bir konjüktürde PFDK'ya bile gitmeyebilirdi. Son 20 yılda 14 senedir Türk Milli Takımı'nın başında. Türkiye'nin futbol figürü bizi şampiyon yapmayacaklar, komplo kuruyorlar diyorsa bunu anlatmak zorundadır. Ortaya bomba atıp bırakmakla olmaz ki. Bu federasyonla alakalıysa, "şu kişiler komplo kuruyor" diye açıklama yükümlülüğü var.  Baktığın zaman bu açıklamalar PFDK'ya da gitmeyebilir ama 35 maç ceza da alabilir.
26
"TARAF DÜŞÜNCESİ ORTADAN KALKMALI"
Federasyonun bütün kurullarının en az yarısı eski futbolculardan oluşmalı. Hiçbir kulüpten insan bulunmamalı orada. Bizim tahkimde adamımız olmalı, disiplin kurulunda adamımız olmalı diye bir düşünce olmamalı.
25
"OKAN, KASIMPAŞA MAÇINDA OYNAYABİLİR"
Muslera, bu tip uzun seyahatlerden etkilenecek bir adam değil. Ancak yedeği de iyi bir kaleci, o da oynayabilir. Bu tip değerli kalecileri yakaladığın zaman oynatabilirsin. Fatih Hoca, belki Şampiyonlar Ligi öncesi Muslera'yı oturtabilir.
24
"G.SARAY, AZİZ YILDIRIM'LI F.BAHÇE GİBİ"
Galatasaray, şu anda Aziz Yıldırım'lı Fenerbahçe konumunda. 2011 öncesi Aziz Yıldırım'lı Fenerbahçe gibi herkes Galatasaray'ın karşısında. Taraftar bakmaz bu işe ama yöneticilerin acaba hata bizde mi diye düşünmesi gerek. Taraftara göre sen zaten yüzde yüz temizsindir. Ancak sen artık taraftar değil, yöneticisin. Her açıdan olaya bakman gerekiyor.
23
"EKİCİ İÇİN HERKES BİRBİRİNE GİRMİŞTİ"
Ekici için Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor birbirine girdi. Çok üzücü bir durum. Orası kalabalık bir rotasyondu Fenerbahçe'de. Milli Takım'ın 10 numarası diyebileceğimiz bir seviyeden buraya düştü. Bunları kendisinin hesaplaması gerekiyordu. Mehmet Ekici'nin neden dışarıda kaldığını, performansıyla anlatabilirsin. Linnes'i Galatasaray istemiyor ama Türkiye'de hangi takım istemez? Her takımda oynatabilirsin.
22
"BURAK DÖNER VE ATAR"
Burak nasıl döner, döndüğü zaman ne yapar diye bir soru yok. Dönüyor, atıoyor, işini yapıyor. Ama acaba bu son mu? Sakatlık konusunda artık son olmalı.
21
"LJAJIC, OYUNU KANATTA DA KURABİLİR"

Ljajic, sol kanattan da oyunu kurabilir. Abdullah Avcı onu organizatör olarak düşünüyor. Sol kanatta çok verim veremedi ama oyunu soldan da organize edebilir. Beşiktaş'ta merkez üçlünün nasıl olacağı önemli biraz da.

20
"ABDULLAH HOCA, OYUNU ÇİZER"
Şenol Hoca da çok taktisyen bir adamdır ama Abdullah Hoca çizer. İşi çizen bir adamdır. Senin sadece o çizgilerden gitmen gerekir. Oğuzhan'la ilgili bütün soruların cevabı, yine Oğuzhan'dadır.
19
"ŞENOL HOCA'YA 'DM' Mİ ATIYORLAR?"

Eleştirinin dozunu kaçıranlarla ilgili bir serzenişte bulundu hoca maç sonunda. Kim onlar ben duymadım. Benim duymadığım bir şeyi, Şenol Hoca nasıl duyuyor acaba? Ben, onlar kim bilmiyorum. Şenol Hoca'ya "DM" mi atıyorlar?

18
"HOCAYA BİR DÜŞMAN LAZIM"
Hocaya dışarıda bir düşman lazım. Saha içerisindeki rekabet yetmiyor ona. Bu futbol ya, top oynanıyor, top oynanırken insanlar dalgasını da geçer onu da yapar bunu da yapar.
17
"MERİH BAŞKA BİR NOKTAYA GİDİYOR"
Hiç yanlış oynamadan mükemmel sonucu aldık. Nazar değmesin, Merih başka bir noktaya doğru gidiyor. Çocuklarımıza sesleniyorum; sizden olmaz deseler dahi, evrensel şartlarda bakabilen insan az olduğu için siz kendinizi geliştirmeye devam edin.
16
"MOLDOVA, KAZANACAĞINI DÜŞÜNMEDİ"
Defansif güvenliğimiz çok iyiydi. Şenol Hoca pozisyona girdiler diyor ama iki şutları vardı. Çok güvenli bir oyundu oynadığımız. Moldova'da kimse, maçı kazanacaklarını düşünmemiştir.
15
"KAAN AYHAN'IN STANDARDI VAR"
Bizim, Türkiye'de futbolcuya bakış açımızla hemen beğenebileceğimiz bir futbolcu değil Kaan Ayhan. Biz oyuncuda gösteriş arıyoruz. Kaan, çok standart, neyse onu yapan bir oyuncudur. Teknik direktör için zor bir seçim değildir bu, rahatlatır. 10 üzerinden 6'dır, 4 olmaz, 8 olmaz her zaman 6'dır.
14
"İRFAN BASİT OYNAMALI"
Ozan'la Dorukhan işlerini çok iyi yaptılar. Abdullah Avcı sonrası İrfan'da oyununu bulamama sorunu var. Abdülkadir için biraz daha basit oynamalı diyoruz, İrfan için de aynı şekilde konuşmalıyız. Biraz sallanıyor, çok basit verebileceği paslarda. Sezon başı diye sıyrılır belki onlardan.
13
"EVERTON'DAN GİT CENK!"
Arka taraftaki çok güvenli oyunu ön taraf için söyleyemem. Cenk için söylüyorum, Everton'da oynayamayacaksın belli ki. Devre arasında hemen git abi. Almanya'dan da büyük kulüplerin istediklerini biliyorum ben. Avrupa Şampiyonası'na gittiğimizde ateş gibi olması gerek Cenk'in.
12
"OZAN VE DORUKHAN İŞİ ÇÖZDÜ"
Maçı izlerken düşündüm, çıkarabileceğimiz bir 11 daha var. Emre'yle Mahmut'u birlikte oynatmayı düşünüyordu hoca, Ozan'la Dorukhan bu işi çözdüler. Daha güzel bir şey olabilir mi?
11
"FATİH HOCA, MİLLİ TAKIM'A İSTEMİŞTİ"
Vedat Muriqi, 1 gol, 2 asist yaptı dün. Fatih Terim, Giresunspor'da oynarken Muriqi'yi istiyordu Milli Takım'a. Öyle alev gibi bir santrforumuz olsa güzel olurdu. Burak geliyor, Cenk de toparlanınca daha iyi olacağız.
10
"ANDORRA İÇİN ELEŞTİRİLER DOĞRU AMA..."
Andorra maçı için yapılan eleştiriler doğrudur. Andorra her ne kadar Fransa'yı zorlamış olsa da eleştirilere bir şey diyemeyiz. 2 kere çizgiye iniyorsan bir maçta o oyun doğal olarak eleştirilir. Bunlara rağmen 1. olabiliyorsan grupta bu bir başarıdır.
9
"ALTTAKİ KALİTEYİ SÜREKLİ VAR ETMELİYİZ"
Önemli olan en alttaki kaliteyi sürekli var etmektir. Arada bir Zidane yakalıyorsan ne ala. 70'lerin sonundan itibaren bütün nmaçlarımızı hatırlıyorum. Bana kalırsa oyuncu kalitesi açısından 90 Dünya Kupası'na gidemeyen takımımız en iyisiydi. Ancak o zamanlar yenmene ve turnuvalara katılmana imkan yoktu. Sovyetler'i, Yugoslavya'yı yenmene imkan yoktu, şimdi yenebileceğin 7-8 takım çıktı oradan.
8
"ÜLKEDEN KALECİ FIŞKIRIYOR"
Muslera çok iyi kaleci, çok beğeniyorum ama gerek mi var o kadar para vermeye. Okan diye bir kalecimiz var, Okan Muslera'dan iyi olsun ki geçsin kaleye. Yoksa Muslera'ya kim ne diyebilir ki, adam 10 senedir domine ediyor ligi. Yoksa memlekette kaleci mi yok ya? Altay var, Uğurcan top class seviyede şu an, Mert var. Ülkeden kaleci fışkırıyor şu anda.
7
"MERİH BAMBAŞKA SEVİYEDE"
Alanyaspor'daki Merih'i hatırlayalım; Çok iyiydi, ama bazı sakarlıkları vardı. Standardın dışına çıkan bir oyunu vardı. Sassuolo'ya gittiğinde 5 ay oynadı ve seviye atlamıştı. 2 ay Juventus görmüş oyuncu, şimdi bambaşka seviyeye geldi sadece antrenmanla.
6
"DORUKHAN SKORA KATKI YAPINCA..."
Dorukhan da standardı belli oyuncu. Gözün kapalı oynatırsın, seviyorum böyle oyuncuları. Skora katkı yapınca da dikkat çekiyor. Kim maçın yıldızı diye düşüknelim; Cenk var ve bir sürü oyuncumuz var. Ancak ben maçın adamı olarak maçtan önce İstiklal Marşımızı söyleyen koroyu seçiyorum. Umarım bizde de olur bunlar.