Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol: "Şenol Güneş, Fatih Terim 1 sene para almasa ne olur?"
9
DEMİRKOL'DAN AÇIKLAMALAR

Spor yorumcularından Mehmet Demirkol, Bein Manşet programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

8
"UYGULANABİLİR BİR ŞEY DEĞİL"
'IFAB'ın ayağı çizgiye basma ısrarından vazgeçmesi lazım. Uygulanabilir bir şey değil bu. Bunu sadece çok başarılı kaleciler yapabiliyor.''
7
"PARASINI ÖDEMEN LAZIM Kİ..."
"600 çalışanı varsa bir kulübün, mesela Schalke'nin var ve 600 çalışanının parasını vermek istiyor. Kimdir bu adamlar, 2-3 bin euro kazanan çimci, güvenlikçi, analist vs. Şimdi bu adamların parasını ödemen lazım ki bu adam evini idare etsin."
6
"MESSİ BOŞUNA DEMİYOR"
"Messi boşuna çıkıp, 'Ben %70'ini istemiyorum.' demiyor. O %70'le bütün Barcelona'nın bütün maaşları ödenir belli ki. Ben 600 kişiyi mi önemseyeceğim, 1 kişiyi mi önemseyeceğim? 1 kişi özel antlaşmalarını yapar."
5
"KONU, GERİ KALANLARIN MAAŞI"

"Şenol Güneş, alsın bütün parasını, 5 katını alsın, başımın üstünde yeri var, hiç sorun değil o. Konu bu değil ki. Konu, geri kalanların maaşı. Önümüzdeki ay kirasını ödeyemeyecek olanın maaşı. Söylediğim bu."

4
"ÖNEMLİ OLAN SİMİTÇİNİN KAZANDIĞI PARA"
"Messi 1 sene para almasa ne olur? Fatih Terim-Şenol Güneş 1 sene almasa ne olur? Hiçbir şey olmaz. Ama orada çalışan çimcinin vs.'nin paralarını almaları lazım. Yapılması gereken bu. Öncelikle koruman gereken dar ve orta gelirlilerdir. Olay bu.Bizim önemsememiz gereken, simitçinin kazandığı paradır. Günlük-aylık yaşayan, 1-2 ay para kazanamayınca zor duruma düşecek olanların paralarını ödemektir önce."
3
"FUTBOLDA DA DURUM BU"

"Futbol endüstrisinde de durum budur. 6 ay boyunca, 3 bin euro maaşla çalışan adama maaşını vermezsen, o adamı bitirirsin. Almanya'da mayıs ayının ortasında ligi başlatmayı planlıyorlar. Bu ne kadar uygulanabilir bir şey, bilmiyoruz. F1 ‘Bir şekilde sıkıştırırız, haftada 1 yarışları yapar ve bitiririz.’ diyorlar. Onlar daha makul bir düşünce tarzı sergiliyorlar.''

2
"EYLÜL'DE BAŞLARSA..."
''Ligler eylülde başlarsa, FIFA'nın öneri olarak gösterdiği şeyler mecburi olabilir. Bütün kontratların ne kadar ve nasıl geçerli olacağını bilmek mümkün değil. İzolasyon kalktığında siz futbolcuları burada tutabilecek misiniz, yoksa ülkelerine mi gitmek isteyecekler?''
1
"AĞUSTOS'UN ORTASINDA BAŞLAR"

"Bizim bu ligin geri kalanını eylülden ya da ağustosun ortasından itibaren oynama ihtimalimiz çok yüksek. Yalnızca bizde değil, bütün dünyada bunun olma olasılığı çok yüksek."