Sporx Extra Arama Logo

John Obi Mikel'den özel röportaj
10
OBI MIKEL'DEN SAMİMİ SÖZLER...
Trabzonspor'un Nijeryalı yıldızı John Obi Mikel, beIN SPORTS'a özel bir röportaj verdi. İşte Mikel'in röportajından öne çıkanlar...
9
"MESSI'DEN BİR PARÇA GİBİ"
Dünyaya belki bir Messi daha gelmeyecek ama bu çocuk (Abdülkadir Ömür), Messi'den bir parça izliyormuşsunuz gibi bir his uyandırıyor. Messi'yi çok iyi tanıyorum. Uluslararası ve kulüp maçlarında Messi'yi tutma görevi sürekli bana düşerdi. Abdülkadir gerçekten çok yetenekli bir futbolcu. Kendisiyle sürekli konuşup, nasıl olduğunu soruyorum. Messi'nin yeteneklerini Abdülkadir'de de görüyorum.
8
"ÜNAL KARAMAN OLDUĞU İÇİN ŞANSLILAR"
Çok genç oyuncular var. Kayserispor'daki genç arkadaşımız, oyuna girip golünü atmıştı. Uğurcan'ı da es geçmemem gerekiyor. Bence inanılmaz bir kaleci, inanılmaz bir yetenek. Bizim 3 puan almamızda çok yardımcı oluyorlar. Çok gen futbolcumuz var. Onları anlayacak bir hoca olması gerekiyor. Bizde Ünal Karaman oluğu için gençlerimiz çok şanslı. Onları çok iyi anlayan neler yapabileceğini bilen bir hocaya sahipler. Ben, Sosa, Novak ve Sturridge'den birçok şey öğrenebilirler. Böyle tecrübneli oyuncularla, gençleri karıştırarak iyi bir kadro kurulabilir. Sadece genç bir kadro kurulduğu zaman tüm gençleri kaybedebilirsiniz. Araya tecrübeli oyuncuları da aldığınızda dengeyi sağlarsınız.
7
"BAŞARILARDA PAY SAHİBİ OLMAK İÇİN..."
Uzun yıllar byunca Chelsea kariyerim vardı. Kariyerimi orada tamamlayacağımı düşünüyordum. Ancak farklı sebeplerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım. Bir Çin maceram oldu, yine Ada'da Middlesbrough maceram oldu. Trabzonspor'a transferim sürecinde Onazi ve Tony'le görüşmelerim oldu. Çünkü başka kulüplerden de teklifler almıştım. Onlara Tarabzon şehrini ve takımı sorduğumda gelinebilecek en iyi yer olduğunu, taraftarların futbol aşığı olduklarını söylediler. Ben de Trabzonspor'un başarılarında bir pay sahibi olmak için burayı seçtim.
6
"BENİ EN MUTLU ŞEY..."
Bana anlatılanları buraya geldikten sonra tam olarak daha iyi anlama ve görme fırsatım oldu. Taraftarların futbolla yaşayıp, futbolla nefes aldığını duymuştum. Buraya geldikten sonra beni en çok mutlu eden şeylerden birisi insanların takımlarına duydukları bu sevgi oldu. Tüm hafta çalışıyorlar ve çalıştıktan sonra gelip, burada takımlarını destekliyorlar. Geldiğim ilk günden itibaren bana da inanılmaz iyi derecede davranıyorlar. Gördüğüm en iyi taraftarlardan biri.
5
"GEREKEN TÜM BİLGİLERİ ALDIM"
Gelmeden önce Okocha ve Amokachi ile görüşme fırsatını maalesef bulamamıştım. Türk Ligi hakkında pek bir fikrim olduğunu söyleyemezdim. Bizim jenerasyonumuzun ve ülkemizin genelde izlediği lig Premier Lig oluyor. Tony ve Onazi ile görüştüğümde bana gereken tüm bilgileri verdiler.
4
"TARZLAR ÇOK FARKLI"
Fenerbahçe ile yaptığımız bir maçı hatırlıyorum. Ortam gerçekten çok agresifti. Burada farklı bir tarz ve farklı bir sistem var. Burada çok agresif bir futbol ve taraftar grubu var. İngiltere'den biraz farklı bir durum. Ancak insanların sevdiği tarz da bu. O yüzden buna alışmak için biraz süreye ihtiyacınız oluyor. Trabzonspor adına her maçı kazanmaya çıkıyoruz ve tabii ki şampiyon olmak için uğraşıyoruz.
3
"EN TEPEDE BİTİRMEK İSTİYORUZ"
Chelsea'de uzun yıllar bulundum ve birçok kupa kazandım. Kendimi şanslı olarak tanımlayamam. Çalışmadan bu kupaları alamazsınız. Başarıya olan açlığım her zaman var. Hiçbir zaman kazandıklarımla yetinmedim. Biz, başarılar kazanmak, kupalar kazanmak istiyoruz. Takımımızın yarısı neredeyse yeni. KLig henüz çok yeni. Biz en yukarının da yukarısında ıolup, birinci sırada tamamlamak istiyoruz ligi.
2
"SAKATLIK SÜRECİM ZARAR VERDİ"

İlk geldiğimde son maçımı Mayıs ayında oynamıştım. Daha sonra Afrika'da sakatlandıktan sonra alışmak için zamana ihtiyaç duydum. Burada biraz beklemek zorunda kaldım, daha sonra sakatlık yaşadım. Eski formuma dönmeye çalışıyorum. Beraber çalıştığımız genç oyunculara da söylüyorum, her zaman daha iyi antrenman yaparsanız, daha iyisini yapabilirsiniz. Sakatlık süreci zarar verse de, yavaş yavaş alıştığımı düşünüyorum

1
"TRİBÜNDE OTURMAK ÇOK KÖTÜ"
Tribünde oturmak bir oyuncu olarak sizin için zor bir durum haline gelebiliyor. Takım arkadaşlarınızın kalpten mücadele ettiğinizi görüyorsunuz ve siz de onun bir parçası olmak için sahada olmak istiyorsunuz. Saha kenarında oturmak benim için zor oldu. Görüyorsunuz ki takım bir mücadele veriyor, zor bir süreçten geçiyor ve orada yardım etmek istiyorsunuz. Bu sırada sürekli soyunma odasına gidip, takım arkadaşlarımla konuşup, onlara yardımcı olmaya çalışıyorum.