Sporx Extra Arama Logo

Johan Elmander'den Galatasaray sözleri
13
ELMANDER'DEN SAMİMİ İTİRAFLAR
Galatasaray'ın scout ekibinde yer alan Johan Elmander, İsveç basınına verdiği röportajında samimi itiraflarda bulundu.
12
ÇALIŞMAYI SEVİYORUM, BU BENİM BİR PARÇAM
Futbolu bırakmak her futbolcuyu olduğu gibi beni de üzmüştü. Bu sadece benim değil, tüm ailemin hayatına yön veren bir şeydi. Çocuklar ilk başlarda biraz şaşırdılar. Yüzmeye gitmek, bisiklete binmek, eğlenceli bir şey yapmak istediklerinde hayır demeyen bir babaları vardı. Futbola ara verdikten sonra spora devam ediyorum. Spor salonuna gidiyorum, koşuyorum. Çalışmayı seviyorum, bu benim bir parçam.
11
G.SARAY NORDİK OYUNCULARLA İLGİLENİYOR
Galatasaray'ın bana futbol oynadıktan sonra da teklif yapması, birlikte çalışmak istenmesi çok güzel. Hem gözlemci hem danışmanım. Nordik ülkelerde oynayan oyuncularla ilgili ipuçları ve bilgiler veriyorum. Kulüp sürekli benden yeni bilgiler, yeni oyuncular için tavsiyeler istiyor. Galatasaray İskandinav oyuncularla yakından ilgileniyor. Şimdi de Ocak ayı transfer dönemi için çalışmalar yapıyoruz.
10
FACEBOOK VE SKYPE İLE GÖRÜŞÜYORUZ
Ara ara Türkiye'ye gidiyorum. Ayda bir kere aksatmadan gittiğimi söyleyemem. Günümüzde zaten Facebook ve Skype üzerinden iletişim kurmak çok kolay.
9
KENDİMİ EN İYİ HİSSETTİĞİM YER
Muhtemele kariyerimde en minnettar olduğum ve kendimi en iyi hissettiğim ülke Türkiye.
8
HER ZAMAN KALBİMLE OYNADIM
Sanırım bunun sebebi Galatasaray'da her zaman kalbimle oynamam ve elimden gelenin en iyisini yapmam. Aslında kısa bir süre oynadım, sadece iki yıl...
7
ŞEHİRDE DOLAŞMAK BİLE ZOR OLABİLİYOR
Ülkede güvenlik çok önemli. Bunu uçaktan iner inmez görüyorsunuz. Bagaj kontrolünde başlıyor. Daha sonra sokakta birçok insan sizinle fotoğraf çektirmek istiyor. Bazen şehirde dolaşmak bile zor oluyordu.
6
DÜNYAMIZA DİKKAT ETMELİYİZ
Bağlı olduğu The Perfect World Foundation (Mükemmel Bir Dünya Vakfı) hakkında konuşan Elmander: ''Dünyaya dikkat etmeliyiz. Yıllarca söylendi ama artık bunu ciddiye almamız gerekiyor. İnsan olarak üstümüze düşeni yapmalıyız. Etrafa bakın, her yerde plastikler. Tek kullanımlık eşyalar... Artık bir şeyler yapmamız gerekiyor.''
5
MİLLİ TAKIMI ÖZLÜYORUM
Milli takımı tabii ki özlüyorum. Yeniden bir Dünya Kupası'nda milli takım forması giymek çok güzel olurdu. Takım arkadaşlarınla Wembley'de koşma hissi... Bunu herkes özler.
4
MODELLİK ŞU AN EĞLENCELİ
(Göteborg'daki Lind Model Ajansı ile yaptığı çalışmalar hakkında) Bu benim için yeni bir deneyim. Bugüne kadar Göteborg, Uddevalla ve Jönkönping'de bazı çekimlerimiz oldu. Ama çok yeni. Eğlenceli gidiyor ama ne olacağını gelecekte göreceğiz.
3
PARASAL DURUMUM GAYET İYİ
Eşi Amanda'nın yaptığı iş girişimde para kaybetmesiyle ilgili yazılanlar hakkında konuşan Elmander: ''Gazetelerde istediklerini yazabilirler ama parasal olarak durumum gayet iyi. Cebimdeki paranın konuşulmasını da pek sevmiyorum.''
2
FUTBOL İÇİN FEDAKARLIKLARDA BULUNDUM
Futbol bana hayatta yapmak istediklerimi gerçeğe dönüştürme fırsatı verdi. Birçok futbolcu gibi ben de fedakarlıklarda bulundum. Arkadaşlarım okul eğlencesine gittiklerinde evde kalır, antrenman yapardım. Maç olduğu için birçok şeyi yapmıyordum. Futbolda iyi yerlere gelmek için daha fazlasını yapmam gerektiğini biliyordum. Sonunda da kazandığım para yapmak istediğim şeyleri yapmamı sağladı.
1
IBRAHIMOVIC TESLİM OLMUYOR
Zlatan Ibrahimovic harika bir oyuncu. Teslim olmuyor. Çok ciddi bir diz sakatlığı geçirdi ama yine de teslim olmadı. Guldbollen (Altın ayakkabı) için yine aday gösterildi. Bu inanılmaz...