Sporx Extra Arama Logo

Jason Denayer: "Çıplak ayakla oynadım"
6
JASON DENAYER RÖPORTAJI
Galatasaray'da 2 sezon kiralık oynayan ve geçen sezon başında bonservisiyle Lyon'a transfer olan Jason Denayer, Belçika'da özel bir röportaj verdi. İşte Denayer'in sözleri...
5
"AYAKLARIM GÜZEL DEĞİL"
13 ile 17 yaşları arasında Jean-Marc Guillou Akademisi'ne gittim ve futbolu çıplak ayakla oynadım. Top tekniği ve top kontrolüne odaklanıyorduk. Her idmandan önce 30-40 dakika çıplak ayak koşuyorduk, kış aylarında bile bunu yapıyorduk. Bugün belki ayaklarım güzel değil, tırnaklarım koptu, kırıldı, parçalandı ama artık mutluyum. Artık bir ayakkabım var.
4
"BİR MAÇ UYUMAMI ENGELLEMEZ"
Yeterince güçlüyüm ve sakinim, çok nadir strese girerim. Hayatta öngöremediğim şeyler olduğunda etkilenirim ancak futbol üzerimde baskı yaratmaz. Bir maç, beni uyumaktan alıkoymaz.
3
"UMARIM VAN DIJK KAZANIR"

Van Dijk ile Celtic'te çok güzel anılarımız var, kupalar kazandık. Böylesine bir oyuncuyla oynamak senin de olgunlaşmanı sağlıyor. Umarım Virgil van Dijk Ballon d'Or'u kazanır. Messi futbolda herkesin üzerinde, defans oyuncuları da çok az konuşuluyor çünkü şovu hücumcular yapıyor.

2
"FATURA BANA KESİLDİ"

Belçika'nın EURO2016'da Galler karşısında aldığı yenilginin ardından faturanın kendisine kesildiğini söyleyen Denayer, "Mağlubiyetin acısını benden çıkardılar. Hocam tarafından değil ancak gazeteciler ve dışarıdan fatura bana kesildi. Taraftarların da eleştirmeye hakkı vardı. Modern futbolun bir parçası da bu. Televizyonlarda takip ediliyor ve sosyal medya da eleştirileri ateşliyor. Kötü bir maç oynadığımda üzerine yatmam, tekrar izlerim ve hatalarımdan ders almaya çalışırım."

1
"BOB MARLEY KAHRAMANIM"
Bob Marley'i idolü olarak gördüğünü de söyleyen Denayer, "O benim kahramanım. Verdiği pozitif mesajları ve barışçıl duruşunu takdir ediyorum. Müziğinin ödesinde, bu tarafı çok güzel."