Sporx Extra Arama Logo

Hıncal Uluç'tan gündem değerlendirmesi!
8

HINCAL ULUÇ'TAN YORUMLAR!

Hıncal Uluç, futbol gündemindeki konular hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu.
7

NEREDE OYUNCU YETİŞECEK?

Nerede oyuncu yetişecek? Yabancının oynaması hırslandırır vs diye sebepler sayabilirsin. Hakikat güneşinin doğacağı tartışma olmasa, münazara olsa ben yabancıyı savunurum ve herkes şaşar. Ne kadar yetenekli olursa olsun futbolcu sahada yetişir. Saha kenarında yetişmez.
6

ÖMER BAYRAM KENARDA OTURUYOR

Ömer Bayram milli takım beki olarak Galatasaray’a geldiğinden beri kenarda oturuyor. Nasıl yetişecek bu çocuk? Oynatırsan adamı yetiştirirsin. Oynatırsan adam maç içinde hatalarını kendi görür ve ne zaman pas şut atacağını kendi öğrenir.
5

ELEŞTİRİYE HAKKI VAR

Eskiden Avrupa Kupaları tek bir ülkede yapılırken Türkiye’nin katılmasına bayram yapardı düzenleyen ülke. Stadyumların yarısı doluyor. Birisinin bu futbolu oynatan hocayı göklere çıkarmak ne kadar hakkıysa, diğerinin de eleştiriye hakkı var.
4

PIRIL PIRIL OLMAMIZ LAZIM

2020’de ne yapacağımızı tartışmalıyız ki 2016 gibi bir şey yaşamayalım. 2020 simsiyah bant takılması gereken bir futbol tarihi parçası. 2020 takım olarak, ekip olarak, sahaya koyduğumuz futbol olarak pırıl pırıl olmamız lazım.
3

2020'DE EN DOĞRUYU BULURUZ

Şenol Güneş’in oynattığı futbola söyleyecek çok şeyim var. Bunları özetleyen yazılar da yazdım. Yaptığım tek şey düşündüğümü söylemek. Düşündüğüm her şey doğrudur diye bir şey yok. Doğrular birleşirse biz 2020’de en doğruyu buluruz.

2

TAKIM OLARAK NE OYNADIK?

Türkiye - İzlanda maçında seyre değer bireysel ve takım olarak ne oynadık? Benim cevabım sıfır. Siz başka cevap verebilirsiniz. Türkiye’nin 2020’ye gitmemesi için önünde kalan iki maçta İstanbul’daki İzlanda ve deplasmandaki  Andorra maçının ikisinin de kaybetmesi gerekti. Bunu herhangi bir bahisçiye sorsak iki maçı kaybeder diye oynayan milyoner olur.
1

İLK TORBADAN GİREBİLİRDİK

İzlanda ve Andorra maçını kazansak, kuraya bir ya da ikinci torbadan girecektik. Şimdi ne kadar fark edeceğiz göreceğiz. İlk torbada olsak ya da ikinci torbada olsak bir tane üst düzey rakibin olacaktı.