Sporx Extra Arama Logo

Hakan Çalhanoğlu, Inter tercihinin sebebini anlattı
8
HAKAN ÇALHANOĞLU KONUŞTU
Yaz aylarında Milan'dan ayrılarak ezeli rakibi Inter'e imza atan Hakan Çalhanoğlu, yaptığı tercihin nedenlerini anlatırken hedeflerine değindi. İşte 27 yaşındaki milli oyuncunun sözleri...
7
"INTER'İN BENİM İÇİN FARKI..."
Inter'in benim için farkı, sportif direktör Ausilio ve teknik direktör Simone Inzaghi'nin yaklaşımlarıydı. Beni birkaç kez aradılar ve bana önemli olduğumu hissettirdiler. Bu yüzden hızlıca karar verip Inter'e imza attım.
6
"İLK TELEFON ÇOK ÖNEMLİYDİ"
Inzaghi'den gelen ilk telefon benim için çok önemliydi, onun ilgisi çok önemliydi. Bana kendimi önemli hissettirdi. Ona inandım, Lazio'da son yıllarda yaptıklarına ve bu sene takımın daha da büyümesini sağlayacağına inandım.
5
"İTALYA'DA KALMAK İSTEDİM"
Ausili beni birkaç kez aradı. Beni ikna etmek için birkaç önemli şey söyledi. Ben de, "Onların benim istediğim hedefleri var" dedim. İtalya'da kalmak istedim, dili biliyorum. Inter'in de büyük hedefleri var, kaliteli bir takm var, bir şeyler için oynuyorlar. Bu yüzden hızlıca karar verdim.
4
"LUKAKU VE MARTINEZ'E ASİST YAPACAĞIM"
Birkaç yıl içinde çocuklarıma Inter'in ne kadar harika olduğunu anlatacağım, Lukaku ve Martinez'e asist yapmanın ne kadar heyecanlı olduğunu söyleyeceğim.
3
"SABIRSIZLANIYORUM"
Lautaro ve Lukaku ile oynamak için sabırsızım, çok iyi iki forvet oyuncusu. Birbirimizi tanımak için zamana ihtiyacımız var ancak onlar birbirini tanıyor. Hareketlerini öğrendikten sonra onlara asist yapmak için fazla beklemek istemiyorum.
2
"MÜTHİŞ ŞEYLER BAŞARABİLİRİZ
Umarım tekrar şampiyon olabiliriz. Gerçekleştirmek istediğim bir diğer şey ise Şampiyonlar Ligi'nde başarı. Takımımıza inanıyorum, çok kaliteli oyuncular var ve yeni hocamızla müthiş şeyler başarabiliriz.
1
"20 NUMARAYI SEÇME SEBEBİM..."
20 numarayı seçtim çünkü 10+10, 20 ediyor. Recoba'nın numarası olduğunu gazetelerden okudum, nedeni bu değil. Ben her zaman 10 numara giydim ancak burada 10 numara Lautaro'da.