Arama Logo

Gürcan Bilgiç'ten Fenerbahçe yorumu: "Ligin ağabeyi"
8
GÜRCAN BİLGİÇ YAZDI

Sabah Spor yazarı Gürcan Bilgiç, Fenerbahçe'nin deplasmanda Galatasaray'ı 1-0 yendiği derbiyi değerlendirdi.

GÜRCAN BİLGİÇ YAZDI
7
"DEDİKLERİNİ YAPTILAR"

Djiku, "Gurur maçına çıkacağız" demişti; çıktılar… "Hakemi de yeneceksiniz" demişlerdi; yendiler… "Hesabı son hafta görürüz" diye yola çıktılar; yaptılar…

\
6
"18 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARA GOL ATIP..."

18 yaşındaki çocuklara gol atıp, sevinç kulesi kuranlara aslında ne olacağını söylemeleri lazımdı; anlattılar.

\
5
"DERS VERDİLER"

Fenerbahçe daha inanmış takım olarak çıktı sahaya. Ders verdiler, maç bittiğinde de ilan ettiler; "Ligin ağabeyi biziz…" Böyle maçların teknik-taktik eleştirisi boşunadır. Elbette planlar vardır saha içinde ama yüreklerin konuştuğu, topa vurduğu, siper olduğu maçlardır bunlar.

\
4
"SÜPER KUPA PROTESTOSU BU YÜZDENDİ"

Okan Buruk'un beraberliği önceleyeceğini yazdım, söyledim. Çünkü Okan hoca, Fenerbahçe maçlarında saldırmadı, hep savundu. 21'de Arda Kardeşler sezon geleneğini yerine getirdi, Fenerbahçe'yi 10 kişi bıraktı. Zaten Fenerbahçelilerin itirazı, 2 Nisan toplantısı, Süper Kupa protestosu bu yüzdendi.

\
3
"ADALETİN TECELLİSİ"

Galatasaray'ın şanssızlık yaşamasına bile izin vermeyen sistem, Fenerbahçe'yi eksik oynattı. Çağlar'ın golü bir yerde adaletin tecellisi. Fenerbahçe takım olarak kendini taraftara affettirdi.

\
2
"ANLADINIZ MI HESAPLARI?"

Fred'e bir parantez... Kadıköy'de onu da sahaya çıkarmamışlardı Galatasaray maçında. Anladınız mı hesapları, nakış nakış işlemeleri, verilmeyen -verilen kartları.

\
1
"ŞİMDİ ANLATSINLAR!"

İsmail Kartal'a, takımın üstünden elini çekmeyen Ali Koç'a, dimdik duran Fenerbahçe takımına ve RAMS Park'a gelip susmayanlara selam olsun. Şimdi anlatsınlar mayısların kimin olduğunu, nasıl olduğunu.

\