Sporx Extra Arama Logo

Güntekin Onay'dan Konyaspor-Beşiktaş maçı yorumları
11

"BEŞİKTAŞ'IN ÇIKIŞININ 5 ETKENİ"

Güntekin Onay, Beşiktaş'ın Konyaspor'u 1-0 mağlup ettiği maçı beIN Sports'ta yayınlanan maç sonu programında değerlendirdi.

10

"BEŞİKTAŞ, NET FIRSAT VERMEDİ"

Beşiktaş yükselişini sürdürdü. Çok net bir fırsat vermeden, Konyaspor gibi zor bir deplasmanda. Konyaspor iyi başladı maça. Oyunun devamında kontrolü alan, orta sahayı ele geçiren bir Beşiktaş gördük.

9

"ELNENY-ATIBA İKİLİSİNİN ETKİSİ"

Son haftalarda savunma güvenliği açısından da rakiplerine son derece az fırsat veren bir Beşiktaş var. Sanıyorum bunda Elneny - Atiba ikilisinin oynamasının da etkisi var.

8

"BEŞİKTAŞ'IN ÇIKIŞININ 5 ETKENİ"

Savunmanın önünde iki oyuncuya dönmesi, tek oynuyordu çünkü. 4-3-3 oynuyordu, 4-2-3-1' döndü. Orta sahayı Elneny ve Atiba ikilisiyle kullanması. Victor Ruiz'in sakatlıktan dönmesi. Rebocho'nun takıma monte olması. Burak Yılmaz'ın tekrar fizik olarak ilk kez kendini bu kadar bulmuşken oynaması. Beşiktaş'taki çıkışın etkenleri.

7

"BEŞİKTAŞ'TA BİR DEĞİŞİM VAR"

Beşiktaş'ta bir değişim, yükseliş var. Bunun beraberinde sonuçların da gelmiş olması, 6 maçın 5'i galibiyet, 1 beraberlik aldı. 6 maçta sadece 1 gol yedi, Antalyaspor maçında. Bu anlamda da Beşiktaş'ın son 6 haftada önemli olduğunun göstergesi.

6

"CİDDİ BİR ÇIKIŞ VAR"

Beşiktaş'taki çıkışı, gelişimi gösteren bir durum var. Beşiktaş, ilk 3 deplasmanda kaybetti. Son 3 deplasmanda kaybetmeyen bir Beşiktaş var. Son 6 maçta sadece 1 gol yedi. Ciddi bir çıkış var. Puanlara da yansıyor bu.

5

"G.SARAY MAÇI SONRASINDA DA..."

Beşiktaş'ın Galatasaray'ı 1-0 mağlup ettiği maçtan sonraki soyunma odası görüntülerini gördünüz mü? Orada da, bu maçtakine benzer birlik beraberlik görüntüleri vardı.

4

"BİRÇOK FAKTÖR ÜST ÜSTE GELDİ"

Abdullah Avcı Hoca ile ilgili olarak; evet sonuçlar çok kötüydü ama sezon başında çok ciddi bir kadro zaafiyeti, problemi yaşamış olduğu gerçeğini göz ardı edildiğini düşünüyorum. Burak, 11 maçın 6'sında yoktu. Victor Ruiz sakattı oynayamadı. Elneny cezalıydı gibi birçok faktör üst üste geldi.

3

"ATIBA-ELNENY, ÇARPICI KATKI"

Atiba ve Elneny ile Beşiktaş hiç kaybetmemiş. Maç başına 2.6 puan almış, onlar yokken 1.3 puan. Atiba ve Elneny'nin ne kadar çarpıcı bir katkısı olduğunu gösteriyor bu rakamlar.

2

"MAAŞLAR ÖDENDİ, 4'TE 4"

Yönetim değişikliği olduktan ve Ahmet Nur Çebi ile ekibi göreve başladıktan sonra, ödemeler futbolcu ve personele yapılmaya başlandı. Bu da bir momentum ve ivme sağladı. 4 maçta 4 galibiyet var Ahmet Nur Çebi başkan olduktan sonra.

1

"KONYASPOR, 90 DAKİKADA SIKINTILI"

Konyaspor tarafından bakarsak ilk 20 dakika enerjik bir takım ama 90 dakikada gol üretme konusunda sıkıntılı.