Sporx Extra Arama Logo

Gheorghe Hagi: "Kendimi Messi'ye benzetiyorum"
8
HAGI'DEN AÇIKLAMALAR
Galatasaray'ın efsane oyuncularından Gheonrghe Hagi, EURO 2020 ile ilgili değerlendirmede bulundu ve tuttuğu takımı anlatırken, dünya futbolunda kendini benzettiği oyuncuyu açıkladı. İşte Gheorghe Hagi'nin sözleri...
7
"EN BEĞENDİĞİM TAKIM İNGİLTERE"
EURO 2020'de olmak, Avrupa'nın en güçlü takımlarıyla mücadele etmek çok heyecanlı bir şey. Ben İspanya için oynamak isterdim. Brezilya'da doğmak isterdim, yaz aylarında, sıcakta oynamak güzel olurdu. EURO 2020'de en beğendiğim takın İngiltere, onları dikkatle takip edeceğim.
6
"İNGİLTERE'NİN PROBLEMİ..."
İngiltere'nin en büyük problemi, bu yıl 3 günde bir maç yapan oyunculardan oluşuyor olmaları. İyi başladılar ama iyi bitirmediler. Son yıllarda iyi milli takımları oldu, şu anda derslerini çıkarmış durumdalar.
5
"PORTEKİZ DEMEK, RONALDO DEMEK"
Portekiz demek, Cristiano Ronaldo demek. Messi ya da onun gibi bir oyuncuya sahipsen, otomatik olarak kupa kazanırsın. Ancak kupaları takımlar kazanır, böyle oyuncular sahip olmak her zaman fark yaratmanı sağlar.
4
"MBAPPE SAHTE 9'DAKİ EN İYİSİ"
İyi bir takım oyunun yoksa, en iyi olamazsın. Birlikte iyi oynamalısın. Mbappe şu anda sahte 9 oynayan en iyi oyuncu, Pele de öyleydi. İstediği yerde oynuyor ve istediğini yapıyor.
3
"KENDİMİ BENZETTİĞİM İSİM MESSI"
Mbappe bence Pele'ye çok benziyor, Ronaldo da Di Stefano'ya. Bana benzeyen bir oyuncu aradığımda, Güney Amerika'dan bir oyuncuyu düşünüyorum, bence Messi'de benden bir şeyler var. Ya da bende ona benzer bir şeyler vardı.
2
"TÜRKİYE'Yİ BEĞENİYORUM"
Türkiye'yi beğeniyorum, genç oyunculara son dönemde yatırım yapmış bir takım. Yakından takip etmek gerekiyor. İtalya'yı, Fransa'yı, İspanya'yı unutamayız, güçlü takımlar. Burada olmak için değerli bir takım olmak gerekiyor.
1
"AVRUPA TAKIMLARI YETENEKLİ"
Avrupa'daki tüm takımların yetenekleri var, son yıllarda güzel işler yaptılar. Maalesef Romanya olarak biz turnuvada değiliz. Yakın gelecekte olmak için önemli bir planlama yapmamız gerekiyor.