Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'ı omuzlarında taşıyor: Taylan Antalyalı

Bugüne kadar 10 numarada kendini gösteren, zaman zaman oyun kurucu bazen de forvet arkasında özgür olarak görev yapan Taylan Antalyalı, tekniğinin verdiği kaliteyle ön libero olarak iyi işler yaptı ve formayı kaptı.
6
FATİH TERİM'İN YENİ CEVHERİ: TAYLAN

Her kriz fırsatları da beraberinde getirir. Aynı Taylan Antalyalı örneğinde olduğu gibi. Orta sahaya transfer yapılmaması ve Teknik Direktör Fatih Terim’in onu 6 numara pozisyonda değerlendirmesi ortaya yeni bir cevher çıkardı. Yükselen performansı ile dikkat çeken Taylan her hafta üzerine koyarak gidiyor. Peki ne oldu da böyle bir sürpriz yaşandı? [Milliyet]

5
GALATASARAY 'ÇOCUKLUK AŞKI'

Taylan her şeyden önce çocukluk aşkı olarak gördüğü Galatasaray’a gelmişti. Bu heyecan onu hep diri tuttu. Erzurum’dan ilk geldiğinde şans bulamıyor hatta kadroya bile giremiyordu. Bu dönemde teknik kadronun uyarılarını dikkate aldı ve oynama arzusunu kaybetmedi.

4
'HAMALLIĞI' SEÇTİ

Bu sezon 6 numara pozisyonu da Taylan için şans oldu. Çünkü daha önce hep klas ve göz önünde olan pozisyonlarda oynamıştı. Kariyerinde genelde 10 numaralı pozisyonda görev yapan, sonradan 8 numaralı pozisyonda da oynayan Taylan, savunmanın önünde bu kez hamallığı(!) seçecekti.

3
6 NUMARA İÇİN ÇOK TEKNİK

İşte burada farkı ortaya çıktı. Çünkü bu pozisyonda oynayan bir futbolcu için fazla teknikti. Tekniğin yanına coşku ve heyecanı katılınca bambaşka biri oluverdi.

2
ÖZEL HAYATINA DİKKAT ETTİ

Böyle yetenekleri harcama konusunda meşhur olan İstanbul’un büyüsüne kapılmayan Taylan, özel hayatına çok dikkat ediyor, anne ve babasıyla yaşıyor. İstanbul-İzmir arasında mekik dokuyan ailesi genelde oğlunun yanında kalıyor.

1
HEDEFİ VE HAYALİYDİ

Yetenek elbette önemli ama takım oyuncusu olunca da önünüz açılıyor. Avrupa’da şimdilik büyük bir takıma gitmek gibi bir hayali yok. Çünkü hedefi ve hayali hep Galatasaray’dı. Bu yükselen performansı Taylan Antalyalı için Milli Takım kapılarını da açacak gibi görünüyor.