Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'da merak edilen 10 soru ve cevapları
10
G.SARAY'DA NELER YAŞANIYOR?
G.Saray Erzurum dan 3 puanla dönerken, gündeme damga vuran isim teknik direktör Fatih Terim oldu. Terim, "Her şeyin farkındayım" diyerek yönetime üstü kapalı mesaj gönderirken, her ne olursa olsun görevi bırakmayacağının altını çizdi. Bu sözlerin ardından şimdi tüm sarı kırmızılı camia, neler yaşanacağını takip etti. Terim ile yönetim arasındaki gerginlik, pazartesi günü toplantının ardından sona erdi. Peki bu arada neler yaşandı? (Hürriyet)
9
TERİM, YÖNETİME KIRGIN MI?

Fatih Terim, başkan Mustafa Cengiz ve yöneticilere kırgın mı?

Evet. Yönetime kırgın ve kızgın. Terim, istediği transferler yapılmamasına rağmen yönetime karşı sert bir çıkış yapmadı. “Ellerinden geleni yaptılar” diyerek, olası eleştirilere de kalkan oldu. Bununla da yetinmedi; Cengiz’in daveti üzerine transferin son gününde yani 5 Ekim Pazartesi günü saat 14.00’te Türk Telekom Stadı’nda yapılan toplantıya tam vaktinde katıldı. Bunlara rağmen Cengiz’in, takımın oynadığı futboldan memnun olmadığını medya yoluyla dile getirmesini ‘iyi niyetli bulmadı.’ Ancak pazartesi günü yapılan toplantının ardından biraz olsun sakinledi.

8
TERİM - CENGİZ GÖRÜŞMESİ

Terim, eleştirileri için Mustafa Cengiz’le bir görüşme yaptı mı?

Öncelikle belirtelim; Fatih Terim, Mustafa Cengiz’in gündeme damga vuran sözlerinin doğru olduğunu öğrendi. Ancak, neden bunları söylediğini pazartesi gününe kadar sormadı. İkili arasında ilk etapta telefon görüşmesi dahi yaşanmadı. Pazartesi günü yapılan görüşmede, hem Terim hem de Cengiz, aklındaki tüm konuları karşılıklı olarak konuştu.

7
İSTİFAYI DÜŞÜNDÜ MÜ?

Terim istifayı düşündü mü? Düşündü ise neden göreve devam ediyor?

Başkan Mustafa Cengiz’in eleştirilerine elbette ki çok kırıldı Fatih Terim. Ancak istifayı bir an olsun düşünmedi. Bunun sebebi ise çok açık; Galatasaray taraftarlarına daha önce verdiği söz.

6
ERZURUM'DAKİ SÖZLER KİME?

Fatih Terim’in Erzurum’daki sözlerinin adresi sadece Cengiz mi?

Fatih Terim ‘istifa etmeye zorlandığı’ görüşünde. Yönetimde ve camiada bazı grupların, görevi bırakması için çalıştıklarına dikkat çekmek için 2013 yılında Galatasaray’dan ayrılmak zorunda kaldığı döneme gönderme yaptı. “Ben defalarca Galatasaray’dan kopartıldım. Herkes benim neler yapabileceğimi bilmesine rağmen sabırla sessiz kalmaya çalışıyorum. Sanılmasın ki, içeride ve dışarıdakilerin niyetlerini, hesaplarını, arkamdan yaptıkları planlarını bilmiyorum” dedi.

5
İLİŞKİ ŞU AN NE DÜZEYDE?

Yönetim-Terim ilişkisi şu an ne düzeyde?

Fatih Terim, Mustafa Cengiz ile yaptığı görüşmeye kadar, başkana oldukça kırgındı. Pazartesi günü yapılan görüşmede, Terim biraz olsun yumuşadı. Abdurrahim Albayrak da iki tarafın sakinleşmesini sağladı.

4
EN BÜYÜK DESTEK KİMDEN?

Terim, yönetiminde en büyük desteği kimden görüyor?

Fatih Terim’e açık şekilde destek veren ve hem kendisini hem takımı yalnız bırakmayan tek isim Abdurrahim Albayrak. Mustafa Cengiz ile fikir ayrılığı yaşasa da Galatasaray’a zarar vermemek adına kesinlikle istifa etmeyeceğini de sürekli söylüyor. Aynı Fatih Terim gibi...

3
BELHANDA NEDEN KAPTAN?

Ücretinde indirim yapmadığı için başkan Mustafa Cengiz’in açıkça eleştirdiği Younes Belhanda’nın Erzurum’da kaptan olarak sahaya çıkarılması, yönetime karşı bir tavır mı?

Bu durumun yönetimle bir ilgisi yok zira Terim’in öncelikleri çok farklı. Birincisi, Belhanda Erzurum’da sahaya çıkan 11’de en kıdemli futbolcu idi. İkincisi, Belhanda mevcut kadroda alternatifi bulunmayan bir oyuncu. Herhangi bir şekilde oynamadığında yerine forma vereceği futbolcu yok.

2
NEDEN AYAKTAYDI?

Erzurum maçında Terim sürekli ayaktaydı, bu bir kızgınlığın sonucu muydu?

Cengiz’in açıklamaları Fatih Terim’i kırdı, üzdü, kızdırdı. Ama hırslandırdı da. Bu yüzden hiç oturmadı.

1
MUSTAFA CENGİZ KONUŞACAK MI?

Cengiz konuşacak mı?

Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz'in Fatih Terim ile yaptığı görüşmenin ardından sakinlik sağlandı. Mustafa Cengiz'in camiaya güven vermek adına kısa bir süre içerisinde konuşma yapması bekleniyor.