Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray ilk transferini açıkladı!
7
GALATASARAY AÇIKLADI
Galatasaray, Göztepe'den ayrılan Alpaslan Öztürk'ü kadrosuna kattığını resmen açıkladı.
6
NE KADAR KAZANACAK?
Galatasaray, 3 yıllık sözleşme imzalanan oyuncuya sırasıyla 5 milyon TL, 5,5 milyon TL ve 6 milyon TL ödeneceğini duyurdu.
5
"HAGI HAGI DİYE BAĞIRIYORDUK"
Alpaslan Öztürk imza sonrasında ilk açıklamasında, "Galatasaray'ın Avrupa'da kupa aldığı dönemde Hagi, Hagi diye bağırarak topa vuruyorduk. Çok güzel bir duygu, içim kıpır kıpır, heyecanlıyım. Galatasaray gibi bir kulübe geldiğim için çok mutluyum." dedi.
4
ALTYAPISI BELÇİKA'DAN

Gurbetçi bir ailenin çocuğu olan Alpaslan, Belçika'nın Antwerpen şehrinde doğdu. Alt yapı eğitimini burada alan, performansıyla Standard Liege'e kadar yükselen Alpaslan, ardından Kasımpaşa'ya kiralanarak Türkiye kapısını araladı. Sonrasında Eskişehir'de de kiralık olarak görev yapan Alpaslan Öztürk, sözleşmesi bitince Elazığ'ın yolunu tuttu. Asıl çıkışı ise 2018 yılında geldiği Göztepe'de yaşadı.

3
ALPASLAN'IN PERFORMANSI

Alpaslan Öztürk geçtiğimiz sezon Süper Lig'de 21 maça çıkarken 3 gol attı. Göztepe kariyerinde 76 maçta 13 golle oynadı.

2
FATİH TERİM İSTEDİ

Alpaslan Öztürk, Fatih Terim'in yeni sezon planlamasında önemli bir yere sahip. Fatih hoca, göreve devam etmesi halinde Alpaslan'ı hem sağ bek hem de stoper olarak kullanmayı düşünüyor.

1
ALİ GÜLTİKEN: "İŞ YAPAR"

"Ligde başarılı olmuş. Bazen takım dengesi içinde şans bulduklarında çok farklı performanslar da ortaya çıkabiliyor. Taylan şans buldu, çok başarılı oldu. Halil şans aldı, çok başarılı oldu. Kerem süre aldı, başarılı oldu. O yüzden ben Alpaslan ve Aytaç da oturmuş takım içinde forma şansı bulabilirlerse başarılı olurlar diye düşünüyorum. Bütün sezon full oynarlar anlamında söylemiyorum ama şans alabildikleri dönemlerde takıma katkı sağlayacaklarını düşünüyorum."