Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Galatasaray'dan stopere yerli hamlesi!

Hücum hattındaki yabancı yıldızlara daha fazla şans tanımak için, savunma hattına yerli isimleri takviye etmeye karar veren Galatasaray’ın hedefinde iki yıldız var. Sarı Kırmızılılar, iki Milli stoper için de girişimleri bu hafta başlatıyor.
6
STOPERE YERLİ HAMLESİ

Galatasaray'ın hocası Okan Buruk, ara transfer döneminde izlenecek yol haritasını, yönetimle yaptığı son toplantıda netleştirdi. Ligin geride kalan bölümünde, özellikle yerli rotasyonunda sorunlar yaşayan başarılı çalıştırıcı, en kolay çözümü özellikle geri dörtlüdeki Türk oyuncu sayısını artırmakta buldu.

5
TRANSFER MECBUR

Başta Sacha Boey ve Victor Nelsson olmak üzere yabancılara gelen teklifler, aynı zamanda Ross'un da ciddi bir sakatlık yaşaması, bu bölgeye takviye yapılmasını mecbur kılıyor. Sarı-Kırmızılılar da bu fırsatı yerli transferleriyle değerlendirip, ilk 11'de ön taraftaki yabancı opsiyonunu artırmayı düşünüyor.

4
İLK SIRADA CENK ÖZKACAR VAR

Yerli savunmacı transferinde ilk sırada ise Cenk Özkacar var. A Milli Takım forması da giyen 22 yaşındaki savunmacının bonservisi Lyon'da ve Valencia'da kiralık oynuyor. Ancak İspanyol kulübünde satın alma opsiyonunun bulunması, Galatasaray'ın işini zorlaştırıyor.

3
MENAJERİYLE GÖRÜŞME YAPILACAK

Sarı-Kırmızılılar buna rağmen Cenk'le anlaşmayı sağlayıp, Valencia'ya olası transferinin önüne geçmeye çalışacak. Önümüzdeki hafta genç oyuncunun menajeriyle bir görüşme yapılacağı da gelen haberler arasında.

2
SAMET AKAYDIN'IN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR

Savundaki diğer yerli adayı ise hemen hemen tüm şampiyonluk adaylarının listesinde bulunan Samet Akaydın. Bu sezon Adana Demirspor formasıyla müthiş bir form grafiği ortaya koyan 28 yaşındaki stoperin sözleşmesinin sezon sonunda bitecek olması, iştah kabartan bir başka unsur. Ancak Galatasaray'ın planı, bu transferi ocak ayında gerçekleştirmek.

1
CENK'E GÖRE DAHA YÜKSEK İHTİMALLİ

Dolayısıyla öncelik Adana Demirspor'la anlaşma sağlayabilmek. Sarı Kırmızılılar, kısa süre içerisinde Samet konusunda somut adımlar atmaya hazırlanıyor. Kulübe yakın kaynaklar, Samet transferinin Cenk'e göre çok daha yüksek ihtimalli olduğunu ifade ediyor.