Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Galatasaray'dan Lyon'a ilk teklif
6
GALATASARAY'DAN İLK TEMAS

Galatasaray, golcü transferi için hız kesmeden girişimlere devam ediyor. Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan yıldız futbolcuyu ocak ayında kadrosuna katmak isteyen Galatasaray, kulübüyle bonservis pazarlığına başladı.

5
HAREKETE GEÇTİ

Ocak ayındaki transfer dönemi için sıkı bir çalışma yapan Galatasaray 'ın forvet öncelikli girişimleri hız kesmeden devam ediyor. Sarı-Kırmızılılar, menaceriyle İstanbul'da söz kesilen yıldız futbolcu konusunda konusunda çemberi daha da daraltmak amacıyla harekete geçti. İşte detaylar...

4
İLK TEMAS GERÇEKLEŞTİ

Dembele'nin kulübü Lyon'la ilk teması gerçekleştiren Galatasaray Yönetimi'nin, sezon sonunda kontratı bitecek olan 26 yaşındaki santrforun bonservisine 5 milyon Euro teklif ettiği öğrenildi. Şimdi Lyon'un vereceği cevap bekleniyor, ancak Fransız kulübüne yakın kaynaklar, bu teklifin büyük ihtimalle kabul edilmeyeceğini belirtiyor.

3
OCAKTA İMZA ATTIRMAK İSTİYOR

Galatasaray'a, "Evet" diyen Moussa Dembele'nin ocakta Sarı-Kırmızılı formayı giymesi için resmi operasyona start verildi.

2
LYON'UN DA BİR PLANI VAR

Galatasaray cephesi ise oyuncuyla yapılan anlaşmayı bir koz olarak kullanacak. Sarı-Kırmızılılar'ın ocak ayı itibarıyla Dembele ile resmen protokol imzalayıp, temmuz ayında bonservis bedeli ödemeden renklerine bağlama seçeneği bulunuyor. Lyon'un yetkilileri ise Fransız golcüye yeni bir mukavele önerip, bu tehlikeyi bertaraf etmenin hesapları içinde. Ancak Dembele'nin Lyon'la yeni bir sözleşme fikrine sıcak yaklaşmadığı da gelen haberler arasında. Galatasaray Yönetimi, Lyon'dan olumsuz yanıt gelmesi halinde, pazarlıkları daha da sıklaştırarak süreci hızlandırmayı hedefliyor.

1
CENK'İ TEKRAR SORACAKLAR

Sarı-Kırmızılı kulübün Lyon'dan koparmak istediği bir diğer oyuncu, A Milli stoper Cenk Özkaçar. Ancak 22 yaşındaki stoperin şu sıralarda kiralık olarak oynadığı Valencia'da satın alma opsiyonunun da bulunması, Cim Bom'un işini güçleştiriyor. İspanyol ekibinin hocası Gattuso, Cenk'in opsiyonunun karşılanıp mutlaka kulübü kazandırılmasını istiyor. Sarı-Kırmızılılar ise Cenk'le anlaşıp Valencia'nın önünü kesmek, ardından Lyon'la pazarlık masasına oturmayı planlıyor. Ancak Dembele'de kontrat kozunun kullanılması halinde, Lyon cephesinin Cenk transferine izin vermeme ihtimali de göz önünde bulunduruluyor. (Fanatik)