Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Galatasaray'da transfer için kritik saatler
12
ARTIK KRİTİK SAATLER

UEFA Avrupa Ligi’nde son 16’ya kalan Galatasaray'ın yeni kadro listesini UEFA’ya teslim etmesi için oldukça kısa süresi kaldı. 

11
HEDEF EN AZ BİR TRANSFER

Ligde işler kötü gitse de Avrupa’da yola devam etmek isteyen sarı-kırmızılıların hedefi bu süre içinde en azından bir transferi yetiştirebilmek. 2 Şubat gecesine kadar süresi olan Galatasaray, sezon başında bildirdiği listede en fazla 3 değişiklik yapabilecek.

10
TRANSFERDEKİ SON DURUM

Görme kaybı ortadan kalkan ve antrenman performansları da sınıfı geçen Omar’a, UEFA’ya bildirilecek listede yer alacak. İki değişiklik hakkı daha bulunan Galatasaray'da adım adım son saatlere girilirken transferdeki son durum ne?

9
TORRENT'İN ÖNCELİĞİ 6 NUMARA

Galatasaray’da transferde birinci öncelik ön libero takviyesi… Bu bölgede en az 2-3 oyuncu ile kontak halinde olan Galatasaray, Wanyama için yaklaşık 500 bin Euro kiralama ücreti ile Montreal’i ikna etmeye çalışıyor. Kenyalı futbolcu, 6 aylığına gelmeyi kabul etti

8
DIAWARA İÇİN TEMASLAR BAŞLADI
Sarı kırmızılılar, bununla beraber İtalyan ekibi Roma’dan Amadou Diawara ile de masaya oturmaya hazırlanıyor. 24 yaşındaki Gineli Diawara’yı kiralamak isteyen Galatasaray, bu noktada Serie A ekibi ile resmi olarak temaslara başladı. Aslan, Torrent’in de istediği futbolcuyu ikna etmeye çalışıyor.
7
GOMIS'İN BÜTÇESİ

Al Hilal ile sözleşmesi sona eren Gomis’i, takıma ‘lider ve ağabey’ rolünde entegre etmek isteyen Galatasaray’ın, eski golcüsüne ayırdığı bütçe ve teklif netleşti.

6
TARAFTARIN İLGİSİ UÇURDU!

Sarı kırmızılılar, Bafetimbi Gomis’e, 1.5 yıl için 1.5 milyon Euro teklif etti. Ancak Galatasaray taraftarlarının sosyal medyada başlattığı kampanya, gösterilen ilgi sonrasında Gomis’in menajeri Mendy’nin bunu fırsata çevirip 2-2.5 milyon Euro bandında bir rakam talep ettiği öğrenildi.

5
TAVİZ VERİLMEYECEK

Yönetim her fırsatta “Galatasaray’a dönmek istiyorum” diyen Gomis’in bu konuda fedakârlığa imza atmasını bekliyor. Gomis, Galatasaray’ın teklifini kabul ederse imzalar atılacak. Aksi takdirde yönetim, taviz vermeyecek.

4
OPSİYON KRİZE NEDEN OLDU

Gedson Fernandes’in transferindeki sorun ise ‘zorunlu satın alma’ opsiyonu. İki kulüp tüm şartlar ve rakamlarda el sıkıştı ancak opsiyon detayı kriz oldu.

3
İMZALAR ATILAMADI

Benfica ile Galatasaray, 1.5 milyon Euro kiralama bedeli, 8.5 milyon Euro da satın alma opsiyonu karşılığında anlaştı ancak Portekiz kulübü, satın alma opsiyonunun zorunlu olmasında diretince imzalar atılamadı. Galatasaray bu maddenin aynı Henry Onyekuru’nun Monaco’dan kiralanma modellerindeki gibi, tüm tarafların istemesi halinde işletilmesini istiyor.

2
GEDSON'DAN PAYLAŞIM
Galatasaray'ın yeniden transferini bitirmek için uğraş verdiği Gedson Fernandes, Instagram hesabından bir paylaşım yaptı. Sarı kırmızılı, Galatasaray yazan tişörtüyle bir paylaşım yapan Fernandes'in bu fotoğrafı kısa sürede binlerce kez paylaşıldı. Habertürk TV ekranlarında Gedson için konuşan Başkan Burak Elmas, "Gedson Fernandes konusunda Benfica cephesi bazı pürüzler çıkarıyor." ifadelerine yer vermişti. Portekizli oyuncunun bu paylaşımı, sarı kırmızılı takımı beklediği şeklinde yorumlandı. Gedson kısa bir süre sonra da bu paylaşımını kaldırdı.
1
GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Ayrıca kaleci problemini çözmek isteyen Galatasaray, Giresun, Okan Kocuk için nakitte ısrar edince Sinan Bolat için görüşmelere başladı. Önerilen bonservisin 400-500 bin Euro olduğu öğrenildi. (Ali Naci Küçük/Hürriyet)