Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Futbolcu olmak için evden kaçan Mane'nin sürükleyici hikayesi

Liverpool'dan Bayern Münih'e transfer olan Senegalli golcü Sadio Mane, çocukken yaşadığı zorluklar ve futbolda yaşadığı anları anlattı. İşte Mane'nin ağzından kendi hikayesi...
11
''ALLAH'IN BANA VERDİĞİ ÖZELLİK BU''
Kendimi bildim bileli hızlıyım. Doğal halim bu. Hızım için ekstra çalışmadım. Allah'ın bana verdiği bir özellik. Okulda da hızım nedeniyle sürekli beni yarışlara sokarlardı. Orada da çok iyiydim. Sürekli koşardım. Uzun mesafe de koşabiliyorum.
10
ALLAH'A SIĞINIYORUM
Her zor zamanımda Allah'a sığınıyorum ve Kur'an-ı Kerim okuyorum. Din, benim için çok önemli. İslamın kurallarına saygılı davranıyorum ve günde 5 vakit namaz kılıyorum.
9
''ALKOLÜM YOK, SİGARAM YOK''
Vücudumu tanıyorum, neyin iyi geleceğini biliyorum. Özel aşçım var ve bana uygun yemekleri yapıyor. Sağlıklı şeyler yemeyi seviyorum. Alkol kullanmıyorum. Hayatımda denemedim. Asla sigara da içmedim.
8
''BİSİKLETİM YOKTU, HEP KOŞARDIM''
Küçükken ayakkabılarımı giyer ve sadece koşardım. Asla bisikletim olmadı, her yere koşarak gidiyordum.
7
''DIOUF BİR EFSANEYDİ''
El Hadji Diouf, izlemekten keyif aldığım ilk futbolcuydu. 2002 Dünya Kupası'nda Fransa'ya karşı attığı golü hatırlıyorum. Okuldan kaçıp o maçı izlemek için arkadaşımın evine gitmiştim. Diouf tam bir kahramandı.
6
''TATİL DÖNEMİMDE BİLE DOKTORA GİTTİM''
Profesyonelseniz her şeye hazırlıklı olmalısınız. Bazen istediğiniz gibi gitmez. Sakatlandığım zaman, benim için hiç kolay değildi. Hemen iyileşmek için bir yol bulmalıydım. Sezon başı 1 haftalık tatilimiz var. Ben de o tatilde doktora gidip tedavi olmuştum.
5
''DAHA İLERİYE GİDECEĞİMİ BİLİYORUM''
Eğer 25 yaşındaysanız her şeyi kazandığınızı söyleyemezsiniz. Hala bir şeyler öğreniyorum. Ne kadar ileriye gidebileceğimi biliyorum. Bunun için de çok uğraşıyorum.
4
''15 YAŞINDA EVDEN KAÇTIM''
Henüz 15 yaşında yaşadığım yeri terkedip Senegal'in başkenti Dakar'a gittim. Bavulumu topladım, babam gibi gördüğüm birisinden yardım istedim. Dakar'a gitmek istiyorum, bana yardımcı olur musun diye sordum. Böylece yola çıktım.
3
''10 KİŞİLİK EVDE BÜYÜMÜŞTÜM VE...''
Amcam ve kuzenlerimin de olduğu 10 kişilik bir evde büyüdüm. Gideceğimi kimse bilmiyordu. Annem veya babama bile söylememiştim. Gidince herkes panik olmuştu. Beni bulmak ve geri getrmek için birisini göndermişlerdi.
2
''KİMSE BANA İNANMADI''
Ailemde kimse futbolcu olacağıma inanmamıştı. Okulumu bitirdikten sonra ''Tamam futbolcu olmayı bu kadar çok istiyorsan dene o zaman'' dediler. Ben de denedim...
1
''KLOPP BENİ HEP İSTEDİ''
Klopp, Dortmund'u çalıştırırken de beni çok istemişti. O zamanlar Salzburg'da oynuyordum ve takımım transfer olmama izin vermemişti. Liverpool'a gittiğinde tekrar beni istedi. Doğru takımda doğru teknik direktöre kavuştum.