Sporx Extra Arama Logo

Feyyaz Uçar: "Trajikomik bir durum bu"
10
FEYYAZ UÇAR'DAN YORUMLAR
Spor yorumcusu Feyyaz Uçar, A Milli Takımımızın İsviçre'ye 3-1 mağlup olarak EURO 2020'den elendiği karşılaşmayı A Spor'da değerlendirdi.
9
"TRAJİKOMİK BİR DURUM BU"
En iyi atak oyuncumuz aslında sağ bek olan, sol bekimiz Mert Müldür. Trajikomik bir durum bu. Türk halkına bunun hesabı verilmeli. Bu bir facia! Bizden kötü bir takım yok herhalde istatistik olarak.
8
"SİL BAŞTAN YAPMAK ZORUNDAYIZ"
Sil baştan yapmak zorundayız. Dünya Kupası Elemeleri'nde yakaladığımız avantajı kaybetmemek için çalışacağız. İyi defans yapamıyoruz, iyi atak yapamıyoruz. Bireysel performansa mahkum bir takımız. Bunun üzerine çalışmalıyız.
7
"PAS VERİN YA!"
Takımdaki arkadaşlar bugün topun sibop deliğini aradılar. Pas vermek yasak mı arkadaşlar? Pas verin ya!
6
"BERLİN DUVARI GİBİ YIKILDIK"
Çok acı bir durum. Uğurcan için neler söyleyebiliriz? Gelişecek daha. Antrene edilmeli, kat edecek çok yolu var. Merih, Çağlar... Türk Duvarı diyorduk ama Berlin Duvarı gibi yıkıldık. Çok fena yıkıldık hem de. Duvar yerle bir oldu.
5
"BANA BİR ALTERNATİF BULUN"
Okay, orta sahada tek başına bu işi karşılayamıyor. İrfan Can, Ozan, Hakan yeterli randımanı veremedi. Kanatlarda Cengiz'in dışında istediğimiz, takımı çoğaltan bir oyuncu yoktu. Burak da "Bana bir alternatif bulun" diyecektir. Aşırı tempolu bir sezondan çıktı.
4
"KİMSEYİ SEVİNDİREMEDİK"
Ha Türkiye'de oynamışsın, ha Azerbaycan'da oynamışsın. Kendi ülkemizdeki maçta ne kardeşlerimizi ne de kendimizi sevindiremedik. Takımımız herhalde şu anda bıkkın, bitkin.
3
"DORUKHAN MI KURTARACAK BİZİ?"
İrfan Can oyundan çıkıyordu, gol attı diye oyunda kaldı. Son 5 dakika Dorukhan giriyor oyuna, kurtaracak mı hiç oynamayan Dorukhan bizi?
2
"AMATÖR TAKIMLAR BİLE BÖYLE DEĞİL"
Hep defansif düşündük. Gol yemeyelim, bir gol atarız dedik. Amatör takımlar bile böyle düşünmüyor artık. Böyle bir şey kalmadı dünya futbolunda. Bir kadroda ısrar et, kötü de oynasa ısrar et.
1
"BİZİM TAKIMIMIZDA LİDER YOK"
Kulüp takımı ile milli takım farklıdır. Milli takımda krediler vardır. 3-4 maç kötü oynarsan bir daha forma göremeyebilirsin. İkisini birbirinden ayırmak lazım. Milli takım oyuncusu farklıdır. Büyük takımlar, özel maçlarda hep aynıdır. Hep aynı oyuncular oynar. Özel maç yoktur onlara, milli formadır o. Bizim takımımızda bir lider yok.