Sporx Extra Arama Logo

Ali Koç ve Lucien Favre: Yüz yüze!
9
FENERBAHÇE GÜN SAYIYOR

Fenerbahçe yeni teknik direktörüne kavuşmak için artık gün sayıyor.

8
EN YAKIN İSİM FAVRE

Sezonun sona ermesiyle birlikte hoca arayışlarına başlayan Sarı-Lacivertliler'in gündemine birçok isim gelmişti. Gündeme gelen isimlerden en yakını ise Lucien Favre...

7
MÜNİH'TE YÜZ YÜZE GÖRÜŞME!

Başkan Ali Koç önceki gün Favre ile buluştu. Takvim'de yer alan habere göre; Başkan Ali Koç'un önceki gün Almanya'nın Münih şehrinde Avrupa Kulüpler Birliği'nin toplantısına katıldığı ve bu toplantıdan önce tecrübeli teknik adamla görüştüğü öğrenildi.

6
GÖRÜŞME SON DERECE OLUMLU

Başkan Ali Koç ile Favre arasındaki görüşme son derece olumlu geçti. 63 yaşındaki teknik direktörün 2-3 gün içinde Fenerbahçe'ye kesin dönüş yapacağı öğrenildi

5
HÜCUM! HÜCUM! HÜCUM!

63 yaşında olan İsviçreli teknik adam, son olarak Borussia Dortmunda'da 2 yıl görev yaptı. Avrupa'da hücum futbol yapısının önderlerinden olan Favre, Dortmund'da 110 maçta 2.01'lik puan ortalaması yakaladı.

4
ALMANYA VE İSVİÇRE

Dortmund'un yanı sıra Almanya'da M'Gladbach ve Hertha Berlin'de de görev yapan Favre, İsviçre'de de Zürih ve Servette başta olmak üzere çeşitli takımlarda çalıştı.

3
16 YILDIR ŞAMPİYON OLAMIYOR

63 yaşında olmasına rağmen kariyerinde sadece 5 kupa kazanan Favre, bu kupalardan 4'ünü İsviçre Ligi'nde aldı. Almanya ve Fransa'da çalışan Favre'nin İsviçre Ligi dışında da kariyerinde şampiyonluk sevinci yaşamadı ve Favre, Fenerbahçe'ye gelir ve sarı-lacivertli takımı 8 yıl aradan sonra şampiyon yaparsa kariyerinde 16 yıl aradan sonra ilk kez şampiyonluk sevinci yaşayacak.

2
FAVRE EN UYGUN İSİM

GÜRCAN BİLGİÇ: Favre, Almanya'da yıldızını parlattı, Dortmund'da da tecrübe kazandı. İsviçreli oyunculardan iskelet kurduğunda da, pahalı bonservisleri M.Gladbach'a hediye etti. Kim gelirse gelsin, şanslı olacak. Artık oturmuş bir kadro var çünkü. Ali Koç parlayan oyuncularını satmayacağını da söyledi. Yani; yarışa uyum problemlerini çok yaşamadan girecekler.

1
EN AZ 5 TRANSFER İMKANI VAR

GÜRCAN BİLGİÇ: Bir de en az beş transferlik imkana da sahip olacak. Saha dışı ve rakip karakterleri ile ilgili ise ciddi bir ikinci ekibe ihtiyaç var. Gelen teknik adamı destekleyip, yönlendirecek ve analizleri doğru açıklayacaklar. Her şeyden önce arada güven tesis edilmesi gerek.