Arama Logo

Fenerbahçe'de Vitor Pereira gerçekleri!
10
PEREIRA İÇİN KRİTİK GÜNLER
Lig yarışında zirvenin 12 puan gerisinde kalan Fenerbahçe’de Vitor Pereira için artık kritik günler yaşanıyor. 15. hafta mücadelesinde 4 Aralık Pazar günü Ç.Rizespor’u konuk edecek sarı-lacivertliler adeta bir final maçına çıkacak. Son Göztepe beraberliği ve Pereira’nın maç içindeki kararları ciddi tepki toplamıştı. Hatta yönetim tarafından hoca değişimi konusunda telkin gelmiş ancak Başkan Ali Koç biraz daha beklenmesini doğru bulunmuştu. (Milliyet)
9
İŞTE İPLERİN KOPMA NEDENİ
Fenerbahçe'deki geleceği tartışılan Vitor Pereira'ya üç isim hakkında büyük tepki gösteriliyor. İşte taraftarla iplerin kopmasının nedeni...
8
OLUMLU YÖNLERİ DE VAR
Çaykur Rizespor maçına doğru gidilirken Vitor Pereira konusunda aslında biraz daha sabredilmesinin bazı nedenleri bulunuyor. Sezonun en iyi isimlerinden Kim Min Jae’nin transferi, benzer şekilde Crespo transferinden verim alınması, yıllardır istikrarsız olan Ferdi Kadıoğlu’nun hem joker gibi oynaması hem de başarılı olması ve Galatasaray deplasmanındaki galibiyet Pereira’ya kredi kazandıran gerekçelerdi.
7
SABIRLAR TÜKENDİ
Madalyonun öbür yüzü ise Portekizli hoca için pek parlak durmuyor. Trabzonspor yenilgisi sonrası krizi yönetemeyen ve son 6 lig maçında sadece 1 galibiyet gelmesi zirve yarışını tamamen zora soktu. 12 puanlık fark ciddi tepki topladı. İrfan Can ve Mesut Özil gibi yıldızları takıma kazandıramaması, Pelkas, Szalai, Nazım ve Sosa gibi önemli isimlerin sürekli geriye gitmesi ve sistemsel sorunların çözülememesi sabırları tüketti.
6
SEZON BAŞINDA GENÇLERE ŞANS VERDİ
Sezon başında Muhammed, Arda Güler ve Fatih Yiğit Şanlıtürk gibi gençlerin kadroya girmesiyle herkes memnun olmuştu. Ancak gelinen noktada tam tersi bir görüntü çıktı.
5
BURAK KAPACAK'A NE OLDU?
Ama esas tepki Burak Kapacak transferinde geldi. Burak konusu tam bir muamma oldu. Bursaspor’da parlayan genç yıldızı Fenerbahçe’de bir dakika bile süre alamadı. Kadroya bile girmekte zorlanan 21 yaşındaki futbolcunun akıbeti yönetimde de merak konusu haline geldi.
4
YILDIZLAR KIZAĞA ÇEKİLDİ
Sarı-lacivertlilerde en fazla tepki çeken konu Pelkas ve Attila Szalai’nin bu sezon formdan düşmesi oldu. Geçen sezonun en başarılı yıldızlarının bir anda Vitor Pereira tarafından yedeğe çekilmesi hem şaşırttı hem de kızdırdı.
3
PELKAS - SZALAI TEPKİSİ
Pelkas’ın özellikle Göztepe maçında gol lazımken oyuna bile alınmaması tepki çekti. Szalai’nin de artık çok az süre alması öne çıkarılıyor. Kulübün ileride transferden para kazanma potansiyeli olan isimlerin böylesine geri planda kalması da endişe veriyor.
2
EZELİ RAKİP TESELLİSİ
Trabzonspor ile 12 puan geriye düşen Fenerbahçe’yi rahatlatan ve acele karar vermemesine neden olan esas durum ezeli rakipleri oldu. Şu anda Beşiktaş ve Galatasaray’da da benzer sıkıntıların olması ön planda tutuluyor. Fenerbahçe’nin puan olarak iki ezeli rakibinin önüne geçmesi de bir nebze eli güçlendiriyor.
1
KORKUTAN GERÇEKLER

Hoca değişikliği konusunda Fenerbahçe yönetiminde hareketlilik olsa da başkan Ali Koç daha temkinli gidiyor. Şu anda yerli ya da yabancı bir hoca bulmanın çok zor olduğu biliniyor. Takıma uygun bir isim getirilmezse daha kötü sonuçlar geleceği de tahmin ediliyor. Ayrıca euro ve dolarda yaşanan belirsizlikte özellikle yabancı teknik direktör seçimini zora sokuyor. O nedenle şu anda beklemenin daha doğru olduğu fikri öne çıkıyor. Fakat Ç.Rize maçında da olumsuz sonuç alınırsa artık belli bir karar alınmak zorunda kalınacak.