Arama Logo

Fenerbahçe'de Özil tartışması: "Değişiklik bilimsel"
7
MESUT ÖZİL NEDEN ÇIKTI?
Fenerbahçe’de 1-1 sona eren Sivasspor maçının 59. dakikasından oyundan çıkan Mesut Özil’in kenara gelme gerekçesinin altında bilimsel veriler yatıyor. Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Vitor Pereira ve ekibi göreve geldiğinden bu yana futbolcularının tüm detaylarıyla ilgileniyor.
6
SAKATLIK RİSKİ HESAPLANDI
Sezon başı itibariyle sakatlığın artması nedeniyle incelemelerini sıklaştıran Pereira ve teknik heyet, oyuncuların sakatlık risklerini hesaplıyor. Mesut Özil’in Sivasspor maçında bitime yarım saat kala çıkmasının nedeni de işte bu veriler oldu.
5
60'DAN SONRASI TEHLİKELİ
Sakatlık riski göz önünde bulundurularak Mesut Özil kenara alındı. Tecrübeli futbolcunun yapılan ölçümlerinde 60. dakikadan sonra sahada kalması risk teşkil ediyor.
4
YOĞUN BİR FİKSTÜR VAR
Bu sürelerin hafta hafta hatta gün gün uzayacağı ve 90 dakika seviyesine kısa sürede geleceği belirtiliyor. Ancak şu anki ölçümlere göre 60 dakikadan sonrası riskli bulunuyor. Zira Fenerbahçe yoğun bir fikstüre sahip. Avrupa Ligi’nde E.Frankfurt deplasmanı ve hemen ardından 19 Eylül Pazar günü ligde Başakşehir maçı var.
3
ASLINDA DEĞİŞİKLİK "MECBURİ"
Bu nedenle Mesut Özil’in sakatlanma ihtimalini sıfıra indirmek isteyen teknik ekip, Sivasspor maçında bilimsel anlamda mecburi bir değişiklik yaptı.
2
YAKIN TAKİP

Bu sadece Mesut Özil’le sınırlı bir durum değil. Takımdaki tüm oyuncuların ölçümleri yapılıyor ve fizik gücüne, kas gücüne göre dakikaları hesaplanıyor. Bir oyuncunun kaç dakika oynayabileceği ve kaçıncı dakikadan sonra sakatlık riskinin başladığı Vitor Pereira ve ekibi tarafından yakından takip ediliyor.

1
ATTILA SZALAI ÖRNEĞİ
Kadıköy’deki Sivasspor maçına yedek başlayan Attila Szalai’de de benzer bir yöntem izlendi. Milli takım arasında Macaristan formasıyla 3 maça çıkan Szalai riske edilmedi. Macar stoperin milli takım kampı, seyahatlar, antrenmanlar ve maçlardaki durumu takip edildi. Ardından yorgun olabileceği hesaplandı. Avrupa Ligi’ndeki E.Frankfurt maçı düşünülerek risk alınmadı ve yedek başladı. Ancak Szalai şanssız bir şekilde Marcel Tisserand sakatlanınca 23. dakikada oyuna dahil oldu.