Sporx Extra Arama Logo

"Fatih Terim'in listesinde 1 numara"

Galatasaray camiasına yakınlığıyla bilinen Levent Tüzemen, sarı kırmızılı kulübün gündemini değerlendirdi. İşte Tüzemen'in Fotomaç gazetesindeki yorumları...
15

TERİM'İN LİSTESİNDE 1 NUMARA

Galatasaray camiasına yakınlığıyla bilinen Levent Tüzemen, sarı kırmızılı kulübün gündemini değerlendirdi. İşte Tüzemen'in Fotomaç gazetesindeki yorumları...

14

MALİYETİ YÜKSEK OYUNCULAR GİDEBİLİR

G.Saray'dan ayrılacak oyuncuların ya da satılması düşünülen isimlerin kaderini UEFA'dan çıkacak karar belirleyecek. Eğer UEFA 'Sattığın kadar al' derse ve futbolcu ödemelerine bir sınır getirilirse G.Saray maliyeti yüksek oyuncuları elden çıkarabilir.

13

BAŞKAN CENGİZ HAKLI ÇIKTI

8 Mart 2018'de başkan Mustafa Cengiz yaptığı açıklamada "Gomis ve Rodrigues'e talipler var" demiş ikisinin değerini belirlerken "1 ay önce nabız yokladılar. Ben Rodrigues için 30 milyon euro talep ettim. Gomis ise 30 milyon euro'dan fazla eder" vurgusunu yapmıştı. Başkan Cengiz haklı çıktı.

12

ÇİN KULÜPLERİ AKLINI ÇELMİŞ

Rodrigues-Gomis ikilisi şampiyonluğa müthiş katkı yaptı. Gomis'i Çin kulüpleri istiyor. Fransız golcünün, yönetimden "Ücretimi artırın" talebi olmuş. Belli ki Çin kulüplerinin önerdiği ücret Gomis'in aklını çelmiş. Ayrıca G.Saray, UEFA'dan gelecek bir kısıtlama karşısında Gomis'i satmak zorunda kalabilir.

11

YERİNE SIRADAN İSİM GELMEMELİ

Eğer Terim, Şampiyonlar Ligi'nde bir hedef belirliyorsa G.Saray'ın önünde iki tane şart var; 1- 33 yaşındaki Gomis'i satıp iyi para kazanacaksın. 2- Gomis'in parası ile hem ligi hem de Avrupa'yı taşıyacak iki golcü alacaksın. Taraftarın Gomis'e olan sevgisini ve desteğini de unutmamak gerekir. Süper Lig'de 29 golle kral olan Fransız forvetin yerine gelecek golcü de sıradan olmamalıdır.

10

BRUMA, TERİM İLE ÇALIŞSAYDI...

Günümüz futbolunda birçok kulüp hızlı kanat oyuncusunun eksikliğini hissediyor. Örneğin Bruma, Fatih Terim ile uzun bir süre çalışma şansını bulabilseydi İspanya'da geliştirdiği futbolunu G.Saray'da çok önceden parlatırdı. Eğer bugün Rodrigues özellikle İngiliz kulüplerinin radarına girmişse futbolundaki gelişiminin ve yükselişinin temelinde Terim'in payı vardır.

9

TERİM, GENÇLERİ SEVER

Terim işine bağlı genç, yetenekli oyuncuları sever ve parlatma konusunda fedakarlıktan kaçınmaz. Eğer G.Saray, Gomis'i satarsa alınacak golcünün Rodrigues gibi hızlı ve mükemmel asist yapabilen bir kanada ihtiyacı olacak.

8

DEVRE ARASI BÜYÜK PARALARA...

Bütçe sıkışmadıkça Şampiyonlar Ligi'nde Rodrigues mutlaka oynamalı. Çünkü Rodrigues'in Avrupa vitrininde ortaya koyacağı başarı devre arası bile büyük paralar karşılığı satılmasını sağlayabilir.

7

TREZEGUET, TERİM'İ ETKİLEDİ

Kasımpaşa'da vitrine çıkan Mısırlı yıldız Trezeguet çabukluğu, sürati ve oyuna akıl koymasıyla göz doldurdu. Fatih Terim'in transfer listesinde Trezeguet ilk sıralarda bulunuyor. Süper Lig'i tanımış olması ve özellikle büyük maçlarda yaratıcılığını kullanıp golleriyle ön plana çıkması Fatih Terim'i etkiledi.

6

TREZEGUET KOLAY OLMAZ

Transferi gerçekleştirmek çok kolay olmaz. Neden mi? Trezeguet'nin önünde bir Dünya Kupası var. Eğer Mısırlı oyuncu, Kasımpaşa'da sergilediği futbolunu büyütür ve skora katkı yapan biri haline dönüşürse kendisini sadece isteyen G.Saray olmaz birçok Avrupa kulübü de peşine takılır.

5

5 MİLYON EURO'YA SERBEST KALIR

G.Saray bu transferi sezon bitmeden önce halletseydi bütçesine uygun bir ödeme yapabilirdi. Kasımpaşa akıllı bir hareketle Trezeguet için satın alma opsiyonu kullandı ve sözleşmeye "5 milyon euro'ya serbest kalır" maddesi ekledi.

4

İLERİDE YÜKSEK BİR FİYATA SATILABİLİR

Dünya Kupası vitrinine Trezeguet çıkarsa fiyatı da talibi de kesin çoğalır. Eğer G.Saray, Trezeguet'yi alırsa yetenekli bir oyuncuya sahip olacağı gibi ileride de yüksek bir fiyata satma kredisini eline geçirir. Devler Ligi'nde G.Saray'ın oynayacak olması Trezeguet için cazip gelebilir.

3

EREN DERDİYOK SATILMALI

G.Saray'ın Eren Derdiyok ile devam etmesi zaman kaybı olur. Eren geldiği günden beri kendi bölgesindeki rakipleriyle 'Bu formayı önce ben giymeliyim' hırsında ve çabasında olmadı. Yönetim önce satmayı planlamalı. Satış gerçekleşmezse ya kiralamalı ya da Eren'i ikna edip takasta kullanmalı.

2

MUĞDAT, İYİ BİR PROFESYONEL

Muğdat Çelik'i Balıkesirspor'dan beri izliyorum. İstikrarlı, çalışkan, mücadele gücü yüksek ve iyi bir profesyonel. Akhisar'da futbolunu geliştirip büyüttüğü gibi kazanılan Türkiye Kupası'nda da ciddi bir pay sahibi oldu.

1

MUĞDAT, G.SARAY'A FAYDALI OLUR

Muğdat için hem G.Saray'da oynamak hem de Fatih Terim ile çalışmak çok büyük bir şans. Ayrıca G.Saray'ın geçen sezon kulübesi hem yetersizde hem de rekabet ortamını yaratacak kalitede değildi. Muğdat, teknik direktör Fatih Terim'in düşündüğü geniş kadroda yerli oyuncu olarak kalitesiyle, çabukluğuyla, süratiyle ve dar alanda çalım atma becerisiyle çok faydalı olur.