Sporx Extra Arama Logo

Fatih Terim faktörü! İşte başarının arka planında yaşananlar...

Şampiyonluk hesapları yapmaya başlayan sarı-kırmızılı takımın bu başarısında en büyük pay Fatih Terim'in... İşte perde arkasında yaşananların detayları
6
GALATASARAY ZİRVEYE ORTAK OLDU

Süper Lig'in son haftasına Beşiktaşla puanını eşitleyerek giren Galatasaray, son 2 hafta içerisinde alınan sonuçlarla birlikte şampiyonluk için iddiasını sürdürdü. 40. haftaya kadar lider Beşiktaş'ın 6 puan gerisinde olan sarı-kırmızılılar, 40. hafta maçında oynanan derbide rakibini 3-1 mağlup etti. 41. hafta ise Galatasaray'ın zirveye ortak olduğu hafta oldu.

5
FATİH TERİM FAKTÖRÜ

Sabah'ta yer alan habere göre; Şampiyonluk hesapları yapmaya başlayan sarı-kırmızılı takımın bu başarısında en büyük pay Fatih Terim'in... İşte perde arkasında yaşananların detayları:

4
KAPILARI HERKESE KAPADI

Mustafa Cengiz'in "Şereflerini ve haysiyetlerini hatırlamalılar" dediği futbolcularla 14 Nisan'da fotoğraf çektiren Abdurrahim Albayrak, o tarihten beri tesise gitmedi. Seçim sürecinden takımının olumsuz etkilenmesini istemeyen Terim, Florya'nın kapılarını herkese kapadı ve oyuncularıyla baş başa kaldı.

3
"BEN İNANIYORUM, SİZ DE İNANIN"

Trabzonspor maçından sonra "6'da 6 yaparsak ben şampiyon olacağımıza inanıyorum, siz de inanın" diyen İmparator, disiplinsiz davranan Feghouli'yi sildi ve son 5 haftada 1 dakika bile süre vermedi.

2
PUAN KAYIPLARINI ÖNGÖRDÜ

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin puan kayıplarını öngören Fatih Terim, saha içine konsantre olduğu bu dönemde kulübeden skor getiren hamlelerde bulundu. Mohamed Antalya ve Denizli'de, Emre Akbaba Konyaspor maçında, Arda Beşiktaş derbisinde oyuna girip kritik goller attı.

1
"RAKİPLERİNİN KİMYASINI BOZDU"

Beşiktaş derbisi öncesinde "Kaybedersek alkışlarız" sözüyle rakibini rehavete sokan Terim, Türk Telekom Stadı'nda yanına gittiği Sergen Yalçın'ı kendinden emin tavırlarıyla dev maç başlamadan mağlup etti. Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin yenilgilerine şaşırmayan sarı-kırmızılı yetkililer, ''Fatih Hoca finalleri oynamayı biliyor. Şampiyonluğa giden bu süreçte rakiplerin kimyasını bozdu. Artık avantaj bizde'' yorumlarını yapıyor.