Arama Logo

Erman Toroğlu'ndan Türkiye - Hırvatistan yorumu
13
ERMAN TOROĞLU'NUN DEĞERLENDİRMELERİ
Erman Toroğlu, A Spor'da Türkiye - Hırvatistan maçını yorumladı.
12
"TERİM'DEN SONRAKİ DİKİŞLER TUTMADI"
"Grubumuz şekillenmeye başladı. Biz 3 puanda kaldık. Önümüzde 4'er puanlı iki takım var artık. Milli takım teknik direktörleri bizde biraz daha geriye gideceğim. Bulgaristan'a maç yönetmeye gittim. Fatih Terim'i gördüm otelde. Ümit Milli Takım antrenörü o zaman. Piontek'le tartışmıyor musunuz dedim, tartışıyoruz da dinlemiyor, ben geldiğim zaman hallederiz dedi. Sonra onun Ümit Milli Takım'ı Dünya üçüncülüğüne kadar gitti. Sonraki hiçbir dikiş de tutmadı"
11
"KİM OLSA BUNDAN İYİ OLUR"
"Dünya üçüncülüğünü hiçbir Avrupa takımıyla oynamadık. Avrupa'da enteresan maçlar oynadık, yine Fatih vardı. Sonra biz geri gitmeye başladık. Ben Milli takımda yerli hocadan yanayım ama yerliler de birbirini yiyor. Milli takımı şu çalıştırsın dediğin biri var mı? Kim çalıştırsa bundan daha iyi olur"
10
"BU APTALCA BİR OYUN"
"Bu arkadaşı getirdik biz ama söylediğiyle yaptığı tutmuyor. Ermenistan maçında hatalı takım çıkardı sahaya. Bu maçta da dedi ki, Hırvatlar favori tamam. Favori takıma karşı böyle mi oynarsın? Bu aptalca bir oyun kusura bakmayın. İlk yarıda oynadığımız oyun olmaz. Ailecek defans yapıyoruz. Adamlar gelsin üzerine adam gibi savunma yap"
9
"BREZİLYA'YA KARŞI OYUNLARINA HASTA OLDUM"
"Dünya Kupası'nda Brezilya'ya karşı oynadılar ben hasta oldum. Boşaltmadılar sahayı ve bir tane atıp kazandılar. Brezilya'ya yazık oldu dedik hatta. Hırvatistan'ın oyunu, herşeyi senden daha iyi. Kalecimiz mesela ligde iyi oynuyor tamam ama yediği ikinci gol? Kaçırmayacaksın o topu elinden. Demek ki Avrupa'da iyi değilsin"
8
"DEMEK Kİ ORGANİZASYONLARI İYİ"
"Yağmur yağdı neler oldu. İngiltere'de ne yağmur yağıyor sahaya birşey olmuyor. Hırvatistan kaç milyonluk ülke, 3,5 milyon ama ekol takımlar. Basketbolda da iyi takım çıkarıyorlar demek ki organizasyonları iyi. Biz iyi oyuncu çıkarıyoruz ama kim ne yapıyor belli değil"
7
"ONLAR DOKTOR, G.SARAY'INKİLER DEĞİL Mİ?"
"Dışarıdan transferler, TFF'ler gidiyor geliyor onlar da torpille geliyor. Doktorlarımız bile torpilli herhalde. Başı ağrıyan adama 15 gün oynayamazsın demişler nasıl bir ülkede yaşıyoruz biz ağabey. Nasıl bir hastane raporu bu, hangi hastane veriyor bunu. Hem hastalarını hem de cüzdanlarını ameliyat eden bir hastene hemde bu. Başı ağrayan adamı nörolojiye götürmüşler 15 gün demişler. İyi ameliyat etmemişler adamı. Bir gün sonra çocuk oynuyor ama nasıl oluyor. Galatasaray'ın doktorları doktor değil mi? Okan hoca oynar mı diyor oynar diyorlar."
6
"3'LÜ 4'LÜ FALAN YOK, TAKIM AHENGİ VAR"
"Teknik direktör oynatmak istediği oyuncular için mi bu karar alındı. Üçlü defans dörtlü defans diye birşey yok ağabey, takımın ahengi var. Bana bunları yıllardır anlatamadılar. Dörtlüye döndün şimdi senin topu en iyi oyuna sokan adam Galatasaray'da oynuyor. Uzun top atıyor falan."
5
"NEDEN AY YILDIZ TAKMIYORSUN"
"Kuntz Milli takım teknik direktörü değil mi. Kuntz neden sahada bizim Ay yıldızımızı takmıyor. Bu iki maçta neden takmadı. Ayıp mu bunu takman, o tarz birşeye neden girmiyorsun. Alman Milli takımına çıksan böyle mi yaparsın? Biz lig maçlarımızda İstiklal Marşı söyleyen bir ülkeyiz. Her ülke söylemiyor, başımızdan öyle şeyler geçtiği için biz önem veriyoruz buna. Sen Ay-yıldızı takmıyorsun arkadaş bir dakika pardon yahu!"
4
"BİZ, BİZ GİBİ OLURSAK DOĞRUYU BULURUZ"
"TFF bunu görmüyor mu, ikaz etmiyor mu. İkaz etmezsen bunlardan hesap sormazsan böyle olur. Bunun hesabını soracak biri var mı? Olmadığı için böyle. Hamit Altıntop Almanya'da yetişmiş bir arkadaşımız, Milli takımımızın oyuncusu tamam ama bizim ülkemizde yaşayan oyuncunun mentalitesi farklı. Biz, biz gibi olursak doğrusunu yaparız zaten"
3
"SEN ARAYA TOP SOKAMADIN"
"Hırvat takımına karşı daha oyun başlar başlamaz tam saha pres yapamazsın. O kaliten, gücün yok. Tamam yaptın ama bizden daha iyi pres yaptılar. Presi yaptıkları halde geriye de bizden daha iyi geldiler. Biz geç kalıyoruz. Yediğin gollere bak araya top soktular hep. Sen sokamadın araya top."
2
"CENGİZ'İ ANLADILAR ARTIK"
"Sağdan girdi girdi vurmaya kalktı Cengiz yapamadı anladılar artık onu zaten". Kerem'i çıkarmasaydın, birşey yapacak o vardı sadece. Ona da istediğin topu atamadın. Ona da önlem aldılar zaten"
1
"ADAMLAR BİZİ TAHLİL ETMİŞLER"

"Onlar bizi tahlil etmişler. Bizim teknik adamımız benim takımımı aptalca oynattı. Oyunu kitlersin, kapatırsın. Ceza sahasına yakın oynamazsın arada yakalarsın atarsın. Brezilya'ya karşı onların oynadığı gibi biz de onlara karşı öyle oynamamız lazımdı"