Arama Logo

Dünyanın en çok para harcayan takımları
11
EN ÇOK HARCAYANLAR KULÜBÜ
CIES, 2014'ten bu yana en yüksek net transfer harcaması yapan futbol kulüplerinin sıralamasını yayınladı. Sıralamada ilk sırayı Manchester United aldı. Benfica en iyi bilançoya sahip; Portekiz kulübünün transfer faaliyetlerinden net karı 764 milyon euro oldu. İşte transfer bilançosu en kötü ilk 10 takım:
EN ÇOK HARCAYANLAR KULÜBÜ
10
MANCHESTER UNITED
Manchester United 2014 yılından bu yana kazandığından 1 milyar 396 milyon euro daha fazla harcayarak en fazla bonservis bedeli ödeyen takım konumunda.
MANCHESTER UNITED
9
CHELSEA
Chelsea, 2014 yılından bu yana kazandığından 1 milyar 33 milyon euro harcayarak en fazla bonservis ödeyen 2. takım olarak listede yer aldı.
CHELSEA
8
PARIS SAINT-GERMAIN
Paris Saint-Germain, 1 milyar 10 milyon euro ödeyerek 1 milyar bonservis bedeli ödeyen 3. takım oldu.
PARIS SAINT-GERMAIN
7
ARSENAL
2004'ten bu yana Premier Lig'de şampiyon olamayan Arsenal kazandığından 872 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek bu listede 4. sırada yer aldı.
ARSENAL
6
MANCHESTER CITY
Pep Guardiola'nın gelmesiyle beraber yüksek bonservis bedeli ödemeye başlayan Manchester City, 2014'ten bu yana kazandığından 856 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek listede kendisne 5. sırada yer buldu.
MANCHESTER CITY
5
NEWCASTLE UNITED
Premier Lig'in köklü kulüplerinden Newcastle United'da kazandığından 671 milyon euro fazla bonservis ödeyerek 6. sırayı aldı.
NEWCASTLE UNITED
4
BARCELONA
Barcelona listeye giren tek La Liga takımı oldu ve kazandığından 663 milyon euro fazla harcadı ve kendisine 7. sırada yer buldu.
BARCELONA
3
TOTTENHAM
Bu sezon başında Harry Kane'yi, Bayern Münih'e kaptıran Tottenham, 609 milyon euro harcayarak kendisine 8. sırada yer buldu.
TOTTENHAM
2
MILAN
İtalya Serie A'dan tek takım olarak bu listeye giren Milan kazandığından 545 milyon euro fazla harcayarak 9. sırada yer aldı.
MILAN
1
WEST HAM UNITED
Listedeki 7. Premier Lig takımı olan West ham United kazandığından 526 milyon euro daha fazla bonservis bedeli harcadı ve listede 10. sıradan yer buldu.
WEST HAM UNITED