Arama Logo

Diego Lugano: "Fenerbahçe hak ettiği bir galibiyet aldı"
11
DIEGO LUGANO DEĞERLENDİRDİ

Galatasaray - Fenerbahçe derbisi için Türkiye'ye gelen Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Diego Lugano, derbiyi değerlendirdi.

10
KIRILMA ANIYDI

İkinci kez bu stada geldim. İkisinde de kazandık. Lig için bu maç bir kırılma anıydı. Fenerbahçeli oyuncular akıl koydular oyuna. Teknik direktör de iyi bir taktik seçmiş. Gördüğünüz gibi golü atan Mesut ve Crespo çok iyiydi.

9
GALATASARAY'IN GOLÜNDE FAUL YOKTU
Çok memnunun. Galatasaray'ın golünde bence faul yoktu. Sonrasında bir faul olabilir. Atılan Tisserand'ın pozisyonunda da kırmızı kart yoktu. Hakemler iki takıma da hatalar yaptılar. Sonuç haklı bir sonuçtu. Fenerbahçe için çok önemliydi.
8
ÇOK FAZLA PROBLEMLE KARŞILAŞTI
Maçtan önce en önemli şey ruhlarını koymalarıydı. Biraz da öyle oldu. Fenerbahçe çok fazla problemlerle karşılaştı ilk yarıda. Galatasaray'ın golü geldi. Galatasaray oyunu genişleterek oynadı. Aslında 1-0'dan sonra Galatasaray boş alanlardan faydalanamadan beraberlik oldu. Galatasaray ikinci golü de atabilirdi. O kadar açılması da defansın büyük hataydı.
7
MESUT'UN HAKKINI YEMEYELİM
Klas bir oyuncu olan Mesut'un hakkını yemeyelim. Çok güzel bir gol attı. Fiziksel olarak en üst seviyede değil ama yeteneğini sahaya yansıttı. Bazı oyuncular için taktik önemli değil. Top gelir ve golünü atar. Mesut işte böyle bir oyuncu.
6
GOLDEN ÖNCE ÇOK İYİYDİ

Skor eşitlendi. Fenerbahçe maçı bırakmak istemedi. Teknik direktör açısından büyük bir maçtı. Crespo ve Rossi'nin ikili oyunu golden önce çok çok iyiydi.

5
ÇOK GEÇ GİRDİ
Rossi çok çok hızlı bir oyuncu. Onu durdurmakta zorluk çekeceklerini düşünmüştüm. Çok geç girdi. Erken girse daha çok problem yaratabilirdi. Yine de 1 asistle yaratıcılığını ortaya koydu. Bu galibiyet 3 değil 10 puana bedel Fenerbahçe için. Bu inanılmaz bir derbi.
4
FAUL DEĞİLDİ
Bence de her zaman ceza sahası içinde temas, kontak olur her zaman. Faul çalınacak bir temas olduğunu düşünmüyorum. Faul değildi. Öncesinde de faul yoktu ama. Kırmızı kart olacak bir pozisyon da değildi. Bir hatadan sonra bir diğer hata geldi.
3
MESUT DA ALEX GİBİ
Alex bu tip maçlara çok çıktı. 2 kere dokunurdu ama 1'i gol olurdu. Mesut da böyle bir oyuncu. İlk yarıda İrfan Can en iyisiydi Fenerbahçe'nin. Mesut ilk yarıda bir kez oyuna girdi ve gol oldu. Onun burada olmasının ne kadar faydalı olduğunu da gördük.
2
KAHRAMANLIK SERGİLEDİ
İrfan Can ilk yarı çok iyiydi. Fenerbahçe'nin en zor zamanlarında ağırlığını koydu. Mental olarak takımının en çok zorlandığı anlarda çok iyi bir pas attı, becerisini ortaya koydu ve asisti yaptı. 1 oyuncu bazen takımın kaderini değiştirir. Çok yorgun çıkmıştır maçtan. Kahramanlık sergiledi. Yeteneklerini pozitif şekilde sahaya yansıttı.
1
KEYFİNİ SÜRMELİLER
Ben kendimi çok iyi hissediyorum. Çok mutluyum. Fenerbahçe taraftarlarını tüm kalbimle selamlıyorum. Hepsi bu gece bu galibiyetin keyfini çıkarmalı. Bize çok büyük saygı ve sevgi gösterdiler burada. Çok teşekkürler. Fenerbahçe hak ettiği bir zafer aldı. Keyfini sürmeliler.