Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Derbi sonrası dört görüş; "Süper Lig'de bir devrimci çıkmaz mı?"
5
DERBİ İÇİN DÖRT GÖRÜŞ

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasındaki derbi golsüz eşitlikle sona erdi. Hürriyet Gazetesi yazarları Güntekin Onay, Uğur Meleke, Fırat Aydınus ve Mehmet Arslan derbi maçla ilgili değerlendirmelerini paylaştı. İşte dört yazarın derbiyle ilgili yorumu...

4
"SÜPER LİG'DE BİR DEVRİMCİ ÇIKMAZ MI?"

UĞUR MELEKE: "Beşiktaş-F.Bahçe derbisinde top 47 dakika oyunda kalıyor, 51 dakika oyun harici. Doksan dakikada tam 38 faul düdüğü çalıyor. Maalesef hayatımızdan iki saat çalınıyor. Süper Lig bence birtakım testler düşünmeli artık: 0-0’a sıfır puan, iki farklı galibiyete 4 puan bile düşünülebilir. Sakatlanıp kenara gelenin sonraki düdüğe kadar beklemesi gerektiğini bir milyonuncu kez söylüyorum zaten. Bir devrimci çıkmaz mı Süper Lig’i şu faul ve yerde yatma seremonisinden kurtaracak?"

3
"BÖYLE BİR BEŞİKTAŞ GÖRMEMİŞTİK"

GÜNTEKİN ONAY: "2 takımın da mücadele gücü ligin üstündeydi. Ancak iki hoca da işin savunma yönüne odaklanıp birbirini kilitlemeyi düşündü, başarılı da oldular. 40 bin taraftarı önünde 60 dakika rakip kaleyi göremeyen bir Beşiktaş’ı uzun yıllardır hiç görmemiştik. Bunda F.Bahçe’nin başarılı savunmasının ötesinde Ismael’in hücumda çoğalmayı bilmeyen ve sadece uzun topla çıkmaya çalışan anlayışı da etkendi."

2
"ŞAMPİYON OLURSA RÜŞTÜNÜ İSPATLAR"

FIRAT AYDINUS: "Sezon başından itibaren iki hocanın da stratejileri, takımı oynatma tarzları ve iki takımın da bireysel yeteneği çok olan oyuncu sayısı derbide beklenti seviyesini o kadar yüksekti ki... Ama ne oyun ne de skor hiçbir futbolseveri tatmin etmedi. İki hocanın 11’leri doğru olsa da yenilmeme stratejileri derbi keyfini maalesef düşürdü. Topun oyunda kaldığı süre 47 dakika. Maçın kalite anlamında düşüklüğünün bir göstergesi bu veri. Ismael rüştünü taraftarının gözünde ancaK şampiyon olduğunda ispatlayacak gibi duruyor."

1
"ISMAEL İLE DEVAM KARARI DOĞRU"

MEHMET ARSLAN: "Tatsız bir derbi olduğunu düşünmüyorum. 2 teknik adamın satranç ustası gibi 2-3 hamle sonrasını planladığı güzel bir maçtı. Teknik adam aklı ve karakterinin sahaya yansıdığını da gördük. Ismael’in, Weghorst’un kaçırdığı gol sonrası yeri yumruklaması bile ne kadar oyunun içinde olduğunun göstergesiydi. Tek olumsuz yan, oyuncuların her faulde yerden kalkma süresinin uzunluğuydu. Bu Türk futbolunda çare bulamadığımız bir hastalık ne yazık. Bu maç Ismael için yönetimin haklılığını da ortaya koydu. Ismael ile devam Beşiktaş için doğru karar."