Cemal Ersen, Milliyet'te Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un perşembe günü basın toplantısında yaptığı açıklamaları değerlendirdi.
"Ne dedi Ali Koç? "Konyaspor camiasını çok bilmem, ama hepimizin korktuğu bir konu var. Bu maça kesinlikle gözlemci yollanmasını istiyoruz. Konyaspor’dan dolayı değil, rakibinden dolayı bunu istiyoruz. Hem TFF’ye hem de UEFA’ya yazımızı yolladık. Endişemiz var." Sayın başkan net biçimde "şike" ihtimaline getirdi lafı."
"Şike nasıl yapılır? İki taraflı. Biri alır, diğeri satar. Hırs aklın önüne geçince ağızdan çıkan cümleler tehlikeli yerlere gidiyor maalesef."
"O halde başka bir soru geliyor akıllara; Fenerbahçe’ye oynanmamış İstanbulspor maçını kazanma garantisini kim veriyor? Türk futbolu bu sezon yeteri kadar hırpalandı ve yaralandı. Yönetenleri ve paydaşları sayesinde saygıyı, sevgiyi, adaleti unuttuk. 40 yıllık spor gazetecisiyim, futbolun bu denli çirkinleştiğini görmedim. Siz de alın hayrını görün!"