Sporx Extra Arama Logo

Bilal Meşe: "Şampiyonluk kupası hala Kartal'ın pençesinde"

Spor yazarlarından Bilal Meşe,  Beşiktaş'ın Galatasaray'a 3-1 mağlup olduğu  mücadeleyi değerlendirdi.
9
BİLAL MEŞE YAZDI

Spor yazarlarından Bilal Meşe Beşiktaş'ın Galatasaray'a 3-1 mağlup olduğu maçı kaleme aldı. Vardar'ın yazısının tamamını okumak için 9 Mayıs 2021 tarihli Milliyet gazetesini satın alabilirsiniz.

8
DERBİLERİN HAVASI, SUYU BAŞKADIR

Derbilerin havası, suyu da başkadır, hele hele skor üzerine öngörüde bulunmak zordur, yanılma payınız yüksektir! Örneğin dünkü yılın son derbisi... Lider Beşiktaş, tahmin ve yorumlarda kantarda ağır basan taraftı. Gelin görün ki, bazen evdeki hesap, çarşıya uymaz! Cim-Bom’un zirveye tutunma adına tek çaresi üç puandı, bunu da anımsatalım.

7
BEŞİKTAŞ'IN EN BÜYÜK AVANTAJI, PUAN OLARAK KREDİSİDİR

Nitekim, Fatih Terim’in onbirine bakıyorum, hem tecrübeli, hem de ‘saldırgan’ bir kadroyu sahaya sürdü. Bunun da karşılığını ilk yarıyı 2-1 önde kapatarak aldı. Lider Beşiktaş’ın kadrosu rakibi kadar geniş ve zengin değil, biliyoruz! Sergen Yalçın’ın forvette, Gökhan Töre’ye sarılması da bundandır! Oyunda kaldığı süreçte pek etkili olduğunu söylemek çok zor! Ki, Ljajic için de bu durum geçerli! Aboubakar yok hükmünde! Derbi öncesi sakatlar zincirine N’Koudou ‘de eklenmişti. Kartal’ın bu negatif tabloda kuşkusuz en büyük avantajı, puan olarak kredisidir.

6
BULDUĞUNU ATACAKSIN ARKADAŞ

Fernandes’in ara pasıyla savunmayı çizgi halinde yakalayan Babel, Ersin’in bacak arasından gol perdesini açtı. Böylesi kritik derbilerde bulduğunu atacaksın arkadaş, pozisyon üretmek zordur! Nitekim, Ghezzal’ın sağdan altıpasa kestiği topa, Larin yükseldi, tecrübeli golcü boş kale yerine topu auta gönderdi!

5
'PES' KELİMESİ LUGATINDA YOK

Kartal’ı biliyoruz, ‘pes’ kelimesi lugatında yok, geriye de düşse de yılmıyor, pozisyon üretimine dayalı oynuyor. Nitekim, 42’de Donk, Atiba’nın ceza alanı içinde ayağına bastı VAR’a takıldı. Hakem Cüneyt Çakır pozisyonu izledi ve beyaz noktayı gösterdi. Ghezzal, şık bir vuruşla skoru eşitledi.

4
AHH BE ATİBA!

Ahhh be güzel adam Atiba ahhhh! Senin gibi tecrübeli bir oyuncu Falcao’yu topsuz alanda niye çekip, indirirsin! Atışı Falcao kulandı, ilk yarının skorunu belirledi.

3
SUSTURUCU TAKMIŞ GİBİLERDİ

İkinci yarı mı? Eğri oturacağız, doğruyu söyleyeceğiz! Oyunu baştan sona domine eden Galatasaray idi... Beşiktaş’ın etkili kramponları, adeta susturucu takmış gibiydi! Kartal’ın o baş döndürücü pas trafiğinden yoksun oluşu, Aslan’ın iştahını kabartan en büyük faktör idi.

2
TERİM'İN YEDEK KULÜBESİ HAMLELERLE DOLUYDU

Fatih Terim’in yedek kulübesi hamlelerle doluydu, nitekim etkili oyuncularını bu yarıda sahaya sürdü, Arda Turan’la farkı ikiye taşırken, maçın da skorunu belirledi.

1
ŞAMPİYONLUK KUPASI HALA KARTAL'IN PENÇESİNDE

Derbideki Beşiktaş’ın oyunu sakın ola kimseyi karamsarlığa sürüklemesin! Niye mi? Kalan iki haftada hala Kartal, rakiplerinin önünde ve puan kredisi var, eee bir de lider. Yani, şampiyonluk kupası hala Kartal’ın pençesinde. Görüyoruz ki, son iki hafta zirveyi kovalayanlar için bir hayli kritik ve de heyacanlı geçecek. Bu yarışa kalp mi dayanır arkadaş?