Sporx Extra Arama Logo

Beşiktaş'ta Vida'nın 15 milyonluk kayıp sözleşmesi
7
BEŞİKTAŞ'TA VIDA GERÇEĞİ
Beşiktaş'ta Domagoj Vida'nın, siyah-beyazlı kulübe transferinde menajer Uğur Avadan’a 1 milyon 640 bin Euro artı KDV’yi (15 milyon TL) ödeme taahhüdü verildiği ortaya çıktı. (Sabah)
6
İHTARNAME İLE ÖĞRENİLDİ
Başkan Çebi, eski yöneticiler Ahmet Ürkmezgil ve Metin Albayrak'ın imzalarının bulunduğu sözleşmeden ihtarname ile haberdar oldu.
5
MENAJERLİK SÖZLEŞMESİ BULUNAMADI
Geçtiğimiz günlerde Domagoj Vida'nın menajeri Uğur Avadan'ın çektiği ihtarname, Beşiktaş'ta önemli gelişmeleri beraberinde getirdi. Siyah-beyazlılar, ihtar sonrası durumla ilgili araştırma yaparken kulübün kayıtlarında menajerlik sözleşmesini bulamadı.
4
TAAHHÜT ORTAYA ÇIKTI
Ancak 2018'in Ocak ayında bonservis bedeli ödenmeden getirilen Hırvat stoper için 8 taksit halinde toplam 1 milyon 640 bin Euro + KDV (yaklaşık 15 milyon TL) üzerinden menajer Uğur Avadan'a ödeme taahhüdü verildiği ortaya çıktı.
3
TRANSFER OLURSA ÖDEME OLMAYACAK
Sözleşmede eski yönetimden Ahmet Ürkmezgil ve Metin Albayrak'ın imzası var. Mevcut yönetimin, böyle bir paradan kulübe çekilen ihtarname ile haberi olurken sözleşmede yer alan maddeye göre Domagoj Vida'nın başka bir kulübe transfer olması halinde, menajere kalan taksitlerin ödenmeyeceği belirtiliyor.
2
VADESİ GEÇMİŞ BEŞ TAKSİT BULUNUYOR
Şu ana kadar vadesi geçmiş 5 taksit ve toplam 1 milyon 95 bin Euro + KDV (yaklaşık 10 milyon TL)'lik borç var. İlk vadenin üzerinden 2 yıl geçtikten sonra ihtar çekilmesi ise kulüpte şaşkınlıkla karşılandı.
1
TOPLAM 14.3 MİLYON EURO
Beşiktaş'ın 2017-18 ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Domagoj Vida yarım sezon için 1.5 milyon, diğer iki sezon için de 3'er milyon Euro garanti ücret aldı. Hırvat yıldız, 5 yıllık sözleşmesini tamamlaması halinde gelecek sezon ve 2021-22 sezonu için 3.4 milyon Euro'dan 6.8 milyon Euro daha kazanacak. Toplamda oyuncuya ödenecek garanti ücret 14.3 milyon Euro'yu bulacak. Bonuslar dahil edildiğinde rakam daha da büyüyecek.