Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Arda Güler'de mutlu son; İşte detaylar
5
ARDA'DA MUTLU SON

Fenerbahçe, genç yıldızı Arda Güler'in haklarının yüzde 100'ünü eline almak için Gençlerbirliği ile anlaşmaya vardı. (Sözcü)

4
YÜZDE 20 PAY VERİLMİŞTİ

Arda'yı yetiştiren kulüp olan Gençlerbirliği'ne sonraki satıştan yüzde 20 pay verilmişti. Bu hakkın devri adına bir süredir devam eden görüşmelerde sona varıldı. Fenerbahçe yöneticisi Özgür Özaktaç ile Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş arasında prensip anlaşmasına varıldı.

3
2.5 MİLYON EURO VERİLECEK

Anlaşmaya göre; Fenerbahçe, 2.5 milyon euro ücret verecek. Zor durumdaki başkent ekibine Lemos, Nazım Sangare, Çağtay Kurukalıp, Yiğit Efe Demir ve bazı U19 Takımı oyuncularının içinde yer aldığı 5-6 futbolcu kiralık sunulacak, ücretleri de karşılanacak. İlerleyen günlerde Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Niyazi Akdaş'ın bir araya gelip kesin anlaşmaya varması bekleniyor.

2
DEV GELİR OLABİLİRDİ

Önceki anlaşmaya göre Arda'nın örneğin 30 milyon euroya satılması halinde Gençlerbirliği'ne 6 milyon euro verilecekti. Şimdi tüm gelir sarı-lacivertlilere kalacak. Başkent ekibinin kiralık oynatacağı gençler de tecrübe kazanacak.

1
4 GOLE KATKI YAPTI
17 yaşındaki futbolcu bu sezon sarı-lacivertli formayla görev yaptığı 13 maçta 3 gol ve 1 asist üretti.