Sporx Extra Arama Logo

Ahmet Çakar'dan Alanyaspor-Fenerbahçe yorumu!
9
AHMET ÇAKAR'DAN YORUMLAR

Ahmet Çakar, Beyaz TV'de Alanyaspor'un Fenerbahçe'yi 3-1 mağlup ettiği maçı değerlendirdi.

8
ŞAMPİYONLUĞU SATMASI DEMEKTİR
Komedi. Diyelim çok iyi oynadı, gol attı, Vedat Muriqi’i çok beğendiler, methiyeler düzdüler ve rapor ettiler. Ne yapacak, Vedat Muriqi’i mi satacak Fenerbahçe? Fenerbahçe’nin Muriqi’i satması şampiyonluğu satması demektir.
7
ŞAMPİYON OLMUŞ DEMEKTİR
Vedat Muriqi seneye Manchester United’a falan giderse, zaten yüzde 99 Fenerbahçe’de iyi performans göstermiş ve takımı da şampiyon olmuş demektir.
6
VOLKAN'IN SOL BACAĞI ETMEZLER
Ersun Yanal’ın hatası, ne kaleci Altay, ne Harun, Volkan’ın sol bacağı etmezler. Altay Başakşehir maçında da hatalıydı. Bugün de ilk gol öyleydi
5
ALTAY İLE ŞAMPİYON OLAMAZ
Altay gelecekte belki çok iyi kaleci olabilir ama şu anda Fenerbahçe Altay’ın tecrübesiyle şampiyon olamaz.
4
ZORLA MI ALDIN YANAL?
Ersun Yanal Sadık’ı kafasına silah dayadılar da öyle mi aldılar? Serdar’ı zorla mı aldın?
3
KURAL HATASI VAR MI?
Bu pozisyonda kural hatası filan yok. Burada hakemin müthiş bir pozitif uygulaması var. Mesela her faul atışında oyuncuların toptan 9 metre uzaklıkta olması lazım. Ancak çabuk kullanırsan daha yakın olabilirler. Cisse burada yavaş yavaş ceza sahasından çıkarken, Altay topu alıp hemen Jailson'a atıyor. Altay çabuk kullanacak diye Cisse dışarı çıkmak için depar atmak zorunda değil. Tertemiz bir gol, kural hatası yok. Hatta hakemin mükemmel bir kural uygulaması var. Bu yeteneksiz,
2
VAR'A GİTMİYORLAR ÇÜNKÜ...
Bugün maçta büyük bir sıkıntı var. Benim şahsi görüşüm, Alanya’nın 2, Fenerbahçe’nin 1 penaltısı var. Bu MHK, hakemlere 'Eğer biriniz VAR'a bakıp kararınızı değiştirirseniz, ceza alırsınız' dedi. Bu yüzden artık VAR'a gitmiyorlar.
1
BİRİ BANA BUNU ANLATSIN
Bir pozisyon var, bu nasıl penaltı değil biri bana bunu anlatsın. Cisse havaya çıkarken önce çekilip sonra itiliyor. Her şeyi VAR’a sokmayın zihniyeti Türk futbolunu birbirine sokacak.