Haber Tarihi: 06 Temmuz 2023 13:22 - Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2023 13:22

Aile Destek ödemeleri temmuz ayı ne zaman yatacak? 2023 Temmuz ayı Aile Destek ödemeleri, parası ne zaman yatacak?

Aile Destek temmuz ayı ne zaman yatacak? 2023 Temmuz ayı Aile Destek ödemeleri, parası ne zaman yatacak? Aile destek ödemeleri Temmuz ayı ne zaman yatacak, ayın kaçında yatıyor, neden yatmadı soruları, hak sahiplerinin gündeminde yer almaya devam ediyor. 2023 Aile destek yardımı ödemeleri yattı mı, ne zaman yatacak soruları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklamaları ile takip ediliyor. Sosyal Yardım Programları kapsamında ödenen Aile Destek Programı ihtiyaç sahiplerine her ay yatırılıyor. Aile sosyal yardım parası ödeme tarihi de Haziran ayıyla beraber sorgulanmaya başladı. 12 ay boyunca hesaplara geçecek ve Temmuz ayına kadar devam edecek ödemeler e-Devlet üzerinden görüntülenebiliyor. Peki Aile Destek Temmuz ayı ödemeleri ne zaman, ayın kaçında yatacak? 2023 Aile Destek Programı ödemeleri ne kadar, kaç TL? İşte konuyla ilgili detaylar...

Aile Destek ödemeleri temmuz ayı ne zaman yatacak? 2023 Temmuz ayı Aile Destek ödemeleri, parası ne zaman yatacak?
Abone Ol
2023 Aile destek ödemelerinin ne zaman yapılacağı, Temmuz ayına girilmesiyle birlikte, ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Her ay ihtiyaç sahibi ailelere yönelik yapılan aile destek ödemelerinin, bu ay hangi tarihlerde yatırılacağı merak edilirken, bir yandan da ödemelerin zamlanıp zamlanmayacağı araştırılıyor. Peki, Temmuz ayı aile destek ödemeleri ne zaman, zam yapılacak mı? 
AİLE DESTEK ÖDEMELERİ TEMMUZ AYI NE ZAMAN YATACAK?
Aile Destek Ödemeleri haziran ayı itibarıyla son buldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sosyal destekler kapsamında sağlanan aile destek yardımı 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2023 yılı haziran ayı için olup bu dönemin ödemesi takip eden temmuz ayı gerçekleştirilerek sona erecek.

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ TEMMUZ AYI NEDEN YATMADI?

Türkiye Aile Destek Programı Haziran ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın açıklaması doğrultusunda Aile Destek Programı kapsamında mart ayı ödemeleri 9 Mart'ta başlamıştı.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİ UZATILACAK MI?

Aile Destek Paketi ödemelerinin uzatılacağına dair resmi bir açıklama bulunmuyor. Aile Destek Programı ödemeler bu ay son kez yapılacak.

AİLE DESTEK YARDIMI NE KADAR OLDU?


Aile destek yardımı ödemelerinin, asgari ücret zammı sonrası artıp artmayacağı merak konusu oldu. Bakanlık ödeme tutarını geçtiğimiz aylarda 850 TL-1250 TL olarak güncellemişti.

Aile Destek Programı ödemelerinin 2023 yılında ne kadar olacağına yönelik henüz bir açıklama yapılmadı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından konu hakkında resmi açıklama geldiğinde haberlerimizde yer vereceğiz.

AİLE SOSYAL YARDIM BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Aile Destek Programı başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden ya da ikametgâh adresinin bağlı olduğu 3294 sayılı Kanun kapsamında kurulmuş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yapılabilmektedir.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE KADAR?

Aile Destek Programı ödemelerinde, gelir miktarına göre yardım tutarı değişiklik göstermektedir.

Bu kapsamda hane içinde kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre ödeme tutarları şöyle:

450 TL ve altı olanlar 1250 TL alacak.

450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar 1100 TL alacak.

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ ZAMLANACAK MI?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, her ay ihtiyaç sahibi ailelere sağlanan destek ödemeleriyle ilgili zam konusu henüz gündemde yok.

AİLE DESTEK PAKETİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN BAŞLADI?

Yılbaşı öncesi aile destek yardımı ödemeleri hesaplara yatırılmaya başlanmıştı.

29 Aralık 2022 tarihinde açıklama yapan Bakan Yanık, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle, ocak ayının ilk haftası yapılacak olan 'Türkiye Aile Destek Programı' ödemelerini öne çekerek bugün hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz. 'Türkiye Aile Destek Programı' kapsamında 3 milyon hanemize 2,9 milyar TL, 'Çocuk Desteği Bileşeni' kapsamında 2,2 milyon hanemize 919 milyon TL olmak üzere toplam 3 milyon hanemize 3,8 milyar TL tutarında ödeme yapacağız" ifadelerini kullandı.

AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Aile Destek Programına başvuran kişinin;

Türk vatandaşı olmaması,

Mavi Kart sahibi olması,

Yerleşim adresinin yurt dışında olması,

18 yaşından küçük olması,

Hanesinde memur, kamu işçisi, noter veya muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurtdışı borçlanan yahut özel sandıklar kapsamında olan kişi ya da kişilerin bulunması durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.

.

Haber ile daha fazlasına ulaşın:
Aile Destek
Gündem
Daha fazla göster
 Reklam 

SON HABERLER

yukarı ok