Metin Hara kimdir? Metin Hara nereli? Kaç yaşında? Metin Hara ve Adriana Lima sevgili mi?

Son aylarda magazin dünyasını oldukça sık meşgul eden Metin Hara, Adriana Lima'nın sevgili olduğunu açıkladıktan sonra oldukça konuşulmuştu. Victoria Secret mankeni olan Adriana Lima ile olan ilişkisi magazin dünyasın şok etkisi yaratırken, magazin ilgilileri Metin Hara'nın kim olduğunu merak ediyor.

24 Mart 2018 14:33
Metin Hara kimdir? Metin Hara nereli? Kaç yaşında? Metin Hara ve Adriana Lima sevgili mi?
Metin Hara, son aylarda magazin dünyasını oldukça sık meşgul eden bir yazar. Ancak, son zamanlarda kitaplarından çok Adriana Lima ile yaşadığı aşk hayatıyla gündemde. Peki Metin Hara kimdir? İşte cevabı. 

14 Haziran 1982 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Hara aslen Musevi bir aileye mensuptur. 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim okulunun ardından Üsküdar Amerikan Koleji'ne devam etmiştir. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde tamamlamıştır.
Daha sonra Çapa Devlet Hastanesi'nde görev yapan Hara, "Stajyer Fizyoterapist" olarak bir sene çalışmıştır. Zor bir çocukluk ve gençlik geçiren Metin Hara üniversite yıllarında geçimini sağlamak amacıyla, farklı yerlerde oyunculuk yapmıştır."Tamamlayıcı tıp" tekniğini geliştirdi.

Uzun yıllar tamamlayıcı tıp adını verdiği tedavi üzerinde çalışan Hara, birçok tedavi ve rehabilitasyon eğitimi aldı. Son 10 yıldır kendi geliştirdiği tedavi üzerine çalışan Metin Hara, geliştirdiği tamamlayıcı tıp sisteminde insan sağlığına bütüncül bakma öğretisini geniş kitlelere duyurdu. Kısa sürede üne kavuşan Hara, insan zihnine ve bedenine duyulması gereken sonsuz güveni hem konferanslarda anlattı hem de üzerine kitaplar yazdı.

Aldığı farkı farklı enerji eğitimleri ve modern tıbbı sentezleyen Hara, sevginin ve düşüncenin aşamayacağı şey olmadığını insanlara göstermeye ve duyurmaya çalışmıştır.
GÜNÜN İLGİ ÇEKEN VİDEOSU


Bugüne kadar binlerce kişiye tedavisi hakkında bilgilendirmede bulunan Hara, pek çok projede yer aldı. Dünyanın çeşitli yerlerinde seminer ve konferanslar verdi, birçok markanın reklam yüzü oldu.

2008 yılında "Dinle Neyden" filminde oynadığı "Derviş" rolüyle Ankara Film Festivali'nde en iyi genç yetenek ödülü aldı.

2008 yılında geliştirdiği öğreti üzerine Trust Human- İnsana Güven projesi kapsamında dünya genelinde binlerce kişiyi tedavi etti.


2010 yılında kendi hocalarının daveti üzerine, Çapa Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü doktora öğrencilerine tamamlayıcı tıp üzerine dersler verdi.

2014 yılından itibaren bireysel seanslara ağırlık veren Hara; kendinin farkına varma, illüzyonu aşma, iç benle tanışma kurumsal eğitimleri ile pek çok insanın hayatını değiştirmiştir ve değiştirmeye devam etmektedir.

Bireyseal seans ve konferanslardan sonra kurumsal eğitimlere de başlayan Metin Hara, Turkcell Akademi, Türk Telekom, Tefal, DenizBank, Zen Diamond ve Yaşar Üniversitesi gibi kurumlarda eğitimler vermiştir.Eğitimlerine ülke dışında da devam eden Hara Dubai'den Brüksel'e birçok gün şirketlere, CEO'lara, bankalara kurumsal eğitimlere giderek stresle başa çıkma ve motivasyon seminerleri veriyor.

Motivasyon alanında iddialı olan Metin Hara, ciddi hastalıklara sahip kişilere enerji tedavisi uyguluyor.

2014 yılında Tedx konuşmacısı olmuş ve "Başka Bir Dünya Mümkün" adlı konuşmasını gerçekleştirmiştir.

2015 yılında Hürriyet Gazetesi Pazar Eki'nde yazılar yazmaya başlamıştır. Yine 2015 yılında Platin dergisinde aylık yazılar yazmıştır.

Geliştirdiği tedavi üzerine kitaplar yazan Hara'nın 2014 yılında ''Aşkın İstilası'' 3'lemesinin 1. kitabı olan "Yol" kitabı, sadece ilk 3 ayda 100.000'in üzerinde satmış, yaklaşık 8 ay boyunca bestseller listelerinde kalmıştır.

2016 yılında Dem adlı kitabını yayımlamıştır.Aynı zamanda birçok çevre ve sosyal sorumluluk derneğine üye olan Metin Hara, Kansersiz Yaşam Derneği yönetim kurulu üyesidir.Daha fazla göster
yukarı ok