Arama Logo

Yazarlardan Trabzonspor değerlendirmesi
6
YAZARLARDAN DEĞERLENDİRME

Spor yazarları, Trabzonspor'un Hatayspor'a 3-2 mağlup olduğu maçı köşelerinde değerlendirdi.

YAZARLARDAN DEĞERLENDİRME
5
"BJELICA'YA FUTBOL DERSİ"

CEMAL ERSEN/MİLLİYET: Trabzonspor’un geçen haftaki galibiyetle ligde eşik atlayıp atlamadığını görmek için dün akşamki Hatayspor sınavı önemliydi. Bordo- mavili ekibin milli maç arasındaki son dakika transferlerinden Mendy ve Onuachu’nun Beşiktaş karşısındaki beğenilen performansı kadar, oyuncu grubunun takım kimliğini kazanma yolunda hangi aşamaya geldiği de merak ediliyordu. Ancak teknik direktör Nena Bjelica öyle garip bir oyun planı kurgulamıştı ki yenilgi göstere göstere geldi. Hem de takımı iki farklı öne geçmişken. Hatayspor ise son saniyeye kadar pes etmeyen görüntüsü ile Hırvat hocaya futbol dersi verdi. Volkan Demirel ve Hatayspor’un tüm zorluklara karşın sergilediği onurlu direniş, uzun süre hafızalardan silinmeyecek. Tıpkı Bjelica’nın kabul edilemez fantazileri gibi. Ne dersin hoca? Bu faturayı ödeyebilecek kadar cesur musun?

\
4
"TRABZONSPOR BÖYLE MAÇ VERMEZ"

ZEKİ UZUNDURUKAN/FOTOMAÇ: Elinizde böylesine fizikli ve uzun bir santrfor varsa, kafasına top yağdırmanız gerekir. Bordo-mavililer, ön alan baskısı da yapamayınca, gol dışında tatsız, heyecansız bir 45 izledik. Bakasetas'ın savunmanın önünde oynaması, etkinliğini azaltıyor. Bu şekilde nasıl şut-gol atacak, asist üretecek? Onuachu çıktıktan sonra Hatayspor, dalga dalga Trabzonspor'un üzerine geldi. Bjelica oyunu okuyamadı ve kafamdaki soru işaretlerini artırdı. Trabzonspor gibi bir takım, 2-0 öne geçtikten sonra maç vermez. Bjelica'nin eseridir bu. Volkan Demirel, 2-0 geriye düştükten sonra hamleleriyle hocalık dersi verdi. Bjelica bu sonuçtan ders çıkarmalı. Uğurcan da kendine gelmeli artık.

\
3
"BÜYÜKSEN 3 GOL YEMEMELİSİN"

İSKENDER GÜNEN/SABAH: Trabzonspor'un topa sahip olmasına rağmen üretkenlikten uzak bir yapısı vardı. Orta alanda Mendy, beklentilerin gerisindeydi. Bakasetas, Abdülkadir Ömür, Visca ve Bardhi üretkenlikten uzak bir oyun ortaya koydu. İkinci yarı 1-0 önde olmalarına rağmen bir türlü üstünlüğü ele alamayan bir Trabzonspor vardı. 2-0'dan sonra oyuncu değişikliklerinde en önemli yanlış Onuachu'nun dışarı alınmasıydı. Sırtı kaleye dönük becerisi olan ve top saklama yeteneğiyle hücumda çoğalmayı sağlayan bir oyuncunun çıkarılmasını anlamak mümkün değil. 2-0'dan ise büyük bir takım 3 golü kalesinde görmez. Büyük takım olmak, istenilen düzeyde olmadığınız zaman bile arzu ettiğiniz puanı almayı gerektirir.

\
2
"YENİLGİ BJELICA'YA YAZAR"

REHA KAPSAL/SABAH: Bordo-mavililer, oyunun genelinde topu ve rakibi koşturan değil, topun ve rakibin peşinden koşan bir görüntü verdi. "Golü atıp geriye yaslan" düşüncesi çok yanlış olduğu gibi bir büyük takımın tarzına da uymuyor. Beşiktaş maçındaki oyun mekaniği dün sahada yoktu. Bjelica'nın tercihleri, yanlış oyuncu değişiklikleri ve hatalı kadro kurulumu dünkü sonucu getirdi. Trabzonspor 2-0'ı bulduğu Hatayspor maçında skoru koruyamadığı gibi 3 puan kaybetti. Bu yenilgi direkt Bjelica'ya yazar!

\
1
"ELLE OYNAMAYI GÖRMEDİ"

AKSAL YAVUZ/MİLLİYET: Çok değil bir hafta evvel şampiyonluğun en büyük adaylarından Beşiktaş’ı net bir skorla yenen Trabzonspor gibi büyük bir takım, uzatmalar dahil 24 dakikada üç gol yiyip maç kaybeder mi? Bir başka deyişle 2-0’dan maç verir mi? Futbolda var bunlar, ancak rakiple aranızda kadro kalitesi olarak bayağı bir fark var ise kolay kolay kaybetmezsiniz. Amma velakin Trabzonspor çok kolay teslim oldu! Teknik adamın yanlış oyuncu tercihleri, oyuna müdahaleleri, Trabzonspor’un kötü oyunu hepsi bir yana tamam da… Hatayspor’un attığı 2. Golde Hataysporlu oyuncunun elle avantaj sağlaması Burak Şeker’in gözünden kaçtı diyelim, VAR’dakiler nasıl olur da kaçırabiliyor? Pardon, VAR’dakiler penaltı pozisyonunda Hataysporlu oyuncunun elle oynadığını görmediklerinden olsa gerek orta hakeme git bak demişlerdi değil mi? Anlaşılan onlar elle oynayanları görmüyorlar ya da görmek istemediklerini görmek işlerine gelmiyor!

\