Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Yazarlardan Galatasaray yorumları
7
YAZARLARDAN G.SARAY YORUMLARI

Sabah spor yazarları, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi. Yazının tamamını Sabah gazetesini satın alarak okuyabilirsiniz.

6
"G.SARAY'IN LİDERE İHTİYACI VAR"

LEVENT TÜZEMEN: G.Saray, Trabzonspor önünde yenilgiyi hak etmedi. İlk 45 dakikada son haftaların en iyi oyununu oynadı. İyi bir atana sahip olamamanın faturasını ödediler. İlk 45'te Avrupa'daki G.Saray'ı izledik, keyif aldık. Yakaladıkları pozisyonlarda, final paslarında telaştan çok fazla top kaybı ve pas hatası yaptılar. Acilen bir 6 numaraya ve lider bir oyuncuya ihtiyaç var. Çünkü Berkan-Taylan ikilisiyle G.Saray artık bir arpa boyu ilerleyemez.

5
"TORRENT SİSTEM HOCASI"

ÖMER ÜRÜNDÜL: Torrent bir sistem hocası. Bizim takımlar, İspanyol futbolunun istediği özeliklere uymuyor. Torrent geriden kaleciyle oyunun başlatılmasını istiyor. Ama ne kadro yapısı ne de kalecilerin özellikleri buna uygun değil.

4
"VASIFSIZ, İKİNCİ ADAM"

AHMET ÇAKAR: Burak Elmas'ı anlayabilmek mümkün değil. Terim'i yollayıp da Mourinho'yu mu, Wenger'i mi getirdiniz! Vasıfsız, hayatı ikinci adamlıkla geçmiş bir İspanyolu getirdiniz. Tipine, vücut diline bakıyorum, ondan profesör olur, beyin cerrahı olur ama teknik direktör olmaz.

3
"TARAFTAR SERTLEŞTİ"

GÜRCAN BİLGİÇ: Eski günlerde takıma sahip çıkan taraftar, Terim sonrası sertleşti ve Burak Elmas üzerine yoğunlaştı. Taraftar aslında "Bu işi düzeltin" diyor. Trabzon maçındaki o altı dakika olmasa, aynı sıralar alkışlayacaktı.

2
"YARDIMCI DESTEĞİNE İHTİYACI VAR"

LEVENT TÜZEMEN: Torrent'in bakış açısını beğenmiyorum. Sürekli 'çalışacağız' diyor. Bir futbol takımının görevi zaten çalışmak değil mi? Torrent, ilk 45'teki oyunu geliştirmeli. Ayrıca ciddi bir yardımcı desteğine ihtiyacı var. Riera, aktif rol almalı.

1
"TABELADAN ÖNCE OYUNA ODAKLANIYOR"

GÜRCAN BİLGİÇ: Torrent'in sıkıntısı, tabeladan önce oyuna odaklanması. Türkiye'de bu sistem çalışmıyor. Esas görev Elmas'a düşüyor. Torrent'i bir proje olarak mı getirdiler, yoksa "Şampiyonluğa oynat" mı diyorlar. Bakış açısını öğrendiğimizde yeterliyetersiz konuşulur.