Arama Logo

Yazarlardan Beşiktaş yorumları: "Beşiktaş'san hakemi de yeneceksin"
5
YAZARLARDAN BEŞİKTAŞ YORUMLARI

Hürriyet Yazarları Uğur Meleke, Mehmet Arslan, Fırat Aydınus ve Güntekin Onay, Lugano maçı öncesi Beşiktaş ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

SORU: Konya deplasmanındaki Beşiktaş’ı ve Şenol Güneş’in sert sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Lugano sınavı için beklentiniz nedir?

YAZARLARDAN BEŞİKTAŞ YORUMLARI
4
"BEŞİKTAŞ'SAN HAKEMİ DE YENECEKSİN"

MEHMET ARSLAN: İşler kötü gittiği anda, herkes size karşıymış gibi hissederseniz. Hatırlayın geçtiğimiz sezonların Fenerbahçe’sini... Beşiktaş’ın ve Şenol Güneş’in tepkisi de iyi gitmeyen işlere karşı gösterilen reaksiyon. Ama yayıncı kuruluş vs. bunların tümü birer bahane. Beşiktaş’ın önünü kimse kesmez, kesemez. Rahmetli Vedat Okyar ağabeyimizin de dediği gibi; “Hakem golünü mü vermedi? Bir daha atacaksın! Ofsayt mı verdi? Gerekirse 30 metreden gol atacaksın! Sen Beşiktaş’san hakemi de yeneceksin!” Gerisi laf’ı güzaf.

\
3
"GÜNEŞ ÇÖZÜM ODAKLI OLMALI"

GÜNTEKİN ONAY: Beşiktaş için öncelik Konya deplasmanında kazanmaktı. Siyah beyazlılar ve teknik direktör Şenol Güneş maça çıkarken liderin 11 puan gerisindeydi. Bu da doğal olarak ciddi bir baskıyı beraberinde getirdi. Ancak her şeye rağmen Beşiktaş’ın sadece savunmayı düşünen bir Konyaspor karşısında hücumda daha üretken olması gerekiyordu. İlk gol Konyasporlu oyuncunun sakarlığıyla atıldı. İkinci gol Aboubakar’ın tamamen bireysel becerisiyle geldi. Öyle ki Beşiktaş’ın 2-0 kazandığı maçta rakip kaleye tek bir isabetli şutu var! Akan oyunda pozisyon sıkıntısı devam ediyor. Şenol hocanın gergin olması ve baskı altında kalmasını doğal karşılıyorum. Ama bu kadar deneyimli bir hocanın çözüm odaklı ve krizi yöneten bir profilde olması gerekiyor.

\
2
"OYUN STANDARDI FARKI OLDUĞU ORTADA"

UĞUR MELEKE: Beşiktaş, Konyaspor deplasmanında ilk devreyi pozisyonsuz bitirdi. Bir kendi kalesine gol ve ardından bir kırmızı kart şüphesiz ki etkiledi maçın öyküsünü. Maçın tamamında 1 isabetli şut atan Şenol Güneş’in takımı 2-0 kazandı. 3 büyük kulübün ligin 7. haftasında oynadıkları karşılaşmalarda rakip ceza alanında topla buluşma sayıları Fenerbahçe’nin 61, Galatasaray’ın 53, Beşiktaş’ın 14... Bir oyun standardı farkı olduğu apaçık ortada. Ama sanırım saha içini değil hayali düşmanları konuşmamız bekleniyor (!) Ben, 15 yıldır olduğu gibi sadece saha içini konuşmaya devam etmek istiyorum. Beşiktaş’ın akan oyunda 7 maçta toplam kaydettiği gol sayısı 6. Akan oyunda bir üretim sorunu olduğu ortada.

\
1
"ESAS SORUN GÜVENSİZLİK"

FIRAT AYDINUS: Futbolun paydaşları arasında yer alan bireylerin veya kurumların birbirlerine karşı güvensizlik duyması, zarardan başka bir şey getirmez. Türk futbolunun en büyük sorunu zaten güvensizlik. Hakemlere, futbolculara, teknik adamlara, yöneticilere, spor medyasına. Güvensizlik adına her kesim birilerinden nasibini alıyor. Şenol Güneş’in Konyaspor maçından sonra yayıncı kuruluşa yönelik açıklamalarına bu pencereden bakmak lazım diye düşünüyorum.

\