Sporx Extra Arama Logo

Ümit Özat: ''Cocu'yu göndermeyin''
22

ÜMİT ÖZAT'IN F.BAHÇE YORUMLARI

Ümit Özat, A Spor'da Fenerbahçe'nin Spartak Trnava'yı 2-0 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından yorumlarda bulundu.
21

DOĞRU DİZİLİŞLE OYNADI

Fenerbahçe bana göre doğru bir saha dizilişiyle oynadı. Belki oyun olarak zevk verdiğini düşünmüyorlar ama Fenerbahçe'nin önceliği rakibe pozisyon vermemek, gol yememekti. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımlar her şekilde pozisyona girerler.
20

KOLAY POZİSYON VERMEDİ

Bu maçta eleştirilecek nokta, iki uzun oyuncuyla önde oynanamasıydı. Bu tartışılabilir. Ama topun arkasına 7 kişi geçildi ve Fenerbahçe kolay pozisyon vermedi.
19

İSTEDİĞİNİ ALDI

Fenerbahçe istediğini aldı. Anderlecht'in de yenildiğini düşünürsek, ikincilik için şartlar eşitlendi.

18

HİÇBİR TAKIM KÜÇÜMSENEMEZ

Golcülerin en büyük ihtiyacı, ilacı gol atmaktır. Slimani'nin de buna ihtiyacı vardı. Hoca sürekli pozisyon ve diziliş olarak değişiklik arayışında. Herkes 5-6 olsun istiyor ancak futbolda hiçbir takımı küçümseyemezsiniz.
17

BU GALİBİYET ÖNEMLİ

Trnava da ilk maçta Anderlecht'i mağlup etti. Alınan bu galibiyet önemlidir. Takımın özgüveninin yerine gelmesini sağladı.
16

ISRAR ETMESİ LAZIM

Cocu'nun bu maçtaki dizilişte ısrar etmesi lazım. Oyuncularda değil ama dizilişte ısrar etmeli. Böylece Fenerbahçe rakibine kolay pozisyon vermez.
15

COCU İÇİN ÖLÇÜ OLMAMALI

Bazen galipken geri çekilip hızlı çıkmayı bilmelisiniz. Ancak bunu hızlı oyuncularla yapabilirsiniz. Fenerbahçe'nin böyle oyuncuları yok. Çabuk çıkabilecek kenar oyuncusu yok. Cocu'ya böyle bir malzeme verilmeli. Bundan dolayı Cocu'ya zaman verilmesi gerektiğini söylüyorum. 10 maç bir ölçü olmamalı.
14

AMATÖR KÜMEDEN GELMİŞ GİBİ...

İngiltere'de bir hoca için  40-44 maç arası bekleniyor. Manchester United 6 senedir şampiyon olamıyor, Inter 8 yıldır, Milan 10 yıldır şampiyon olamıyor. Barcelona'da 8 yıl üst üste oynamış, PSV'yi 3 yıl üst üste şampiyon yapmış adamı sanki amatör kümeden gelmiş de takımı çalıştırıyormuş gibi değerlendirilmemeli.
13

SABRETMESİ GEREK

Cocu'dan çok daha isimli teknik adamlar da geldi. Cocu'ya sabredilmesi gerektiğine inanıyorum. Cocu'nun da bu dizilişte sabretmesi gerektiğini düşünüyorum.
12

GELENLE ŞAMPİYON MU OLACAKSIN?

Başakşehir'e yenildin diyelim. Cocu'nun yerine gelen adamla şampiyon mu olacaksın? Biriyle 10, biriyle 13 puan olacak. Hangisiyle puan farkını kapatacaksın? Bunun bir örneği var mı? Madem bu adamla yola girdin, seneye bu adam sana çok katkı da sağlayabilir. Bütün bir seneyi bir insanın üstüne yıkmak doğru değil.
11

BU İŞİN SONU GELMEZ

Ali Koç, taraftara olan sevgisinden dolayı duygusal davranabilme pozisyonu alıyor. Her şey taraftarın istediği gibi olamaz. Bu işin sonu gelmez.
10

KALİTELİ DEĞİL

İnanıyorsan Cocu ile devam edeceksin. Bundan 3 maç üst üste galibiyet alınsa Cocu nereye konacak? Fenerbahçe'nin kadrosu, Beşiktaş ve Galatasaray'dan daha kaliteli değil.
9

TERİM 6-0 YENİLDİ

Ben olsam Spartak Trnava'ya 6 tane atılırdı diye bir şey yok. Belki de 6 yerdim. Futbolda her şey var. Bugün Türkiye'de en büyük başarıları almış olan teknik adam, yeri geldiğinden en büyük hezimetleri yiyen adam oldu. Fatih Terim, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en kariyerli teknik direktörü. Ama 6-0'lık gibi bir mağlubiyet de bu insana mal oldu. Ancak baktığın zaman Terim, hocaların hocasıdır. Tarışması yok. Bu yüzden o olsaydı 3 atardı, 5 yerdi gibi şeyleri bilemezsin.
8

''KAYBOLACAKSA COCU İLE KAYBOLMALI''

Fenerbahçe için bu yıl kaybolacaksa, Cocu ile kaybolmalı. Cocu'dan sonra gelecek hocanın başarılı olacağı garanti mi?
7

''YA BİRİ GİDECEK YA İKİSİ GİDECEK''

Kötü giden takımlarda, oyuncuların performanslarını yükseltmek adına oyuncuları değştirmeyi düşünebiliyorsunuz. 3 maç Isla, 3 maç Şener ile oynuyorsanız, ya biri gidecek, ya da ikisi birden gidecek.
6

''BİR TAKIMDA İKİ İYİ KALECİ OLMAZ''

Bir takımda iki tane iyi kaleci olmaz. Genel olarak baktığında 2. kaleci hatırlanmaz.
5

''HASAN ALİ'YE BAKINCA KENDİMİ GÖRÜYORUM''

Bizim oynadığımız zamanda yabancı oyuncu hata yaptığında tepki gelmezdi, biz hata yapınca ses yükselirdi. Hasan Ali'ye söylenenleri görünce ya da duyunca, kendi yaşadıklarımı görüyorum. Bu adamı Cocu, öndan önce Aykut Kocaman, ondan önce Advocaat, ondan önce Pereira oynatmış.