Sporx Extra Arama Logo

Tümer Metin: "En iyi Beşiktaş bu!"




7
TÜMER METİN YORUMLADI

TRT Spor yorumcusu Tümer Metin, Beşiktaş'ın Başakşehir'i 3-2 mağlup ettiği maçı yorumladı.

6
"BÜYÜK TAKIMLAR BÖYLEDİR"
Büyük resme bakmak lazım. Takımlar, psikolojik faktörlerle geliyor. Bence en zor akşamlardan biri olmuştur dün gece Ümraniye'de. Başakşehir'in favori olması, 4 haftalık seriyle gelmesi, ne olacağının bilinmemesi. Büyük takımlar işte tam da böyle durumlarda ortaya çıkar.
5
"EN İYİ BEŞİKTAŞ BU"
İlk yarıdaki Beşiktaş, Başakşehir'in yapamadıklarını anlattığımız kadar Beşiktaş'ın yaptıklarını da anlatmak gerekir. Çok ısıran, çok doğru duran ve iyi bir oyun şablonu olan Beşiktaş izledik. En iyi Beşiktaş buydu 8 haftada.
4
"NECİP, BA'YI BİTİRDİ"
Oynatmayan ve oynamaya çalışan... Üstelik, bunca eksiğe rağmen. Eksik var mı, yok mu, tartılır. Hissedildi mi? Tartışılır. Kağıt üstündeki eksikler, fırsat oldu. Dorukhan iyi oynadı. Necip bir stoperden fazlasını oynadı. Montero'ya da iş düşmedi. Necip, Demba Ba'yı bitirdi ve Montero sırıtmadı.
3
"İLK YARI ATIBA, İKİNCİ YARI UTKU"
Dorukhan'ı çok beğendim. İlk yarının ve maçın yıldızı Atiba. İkinci yarının yıldızı Utku. Üstüne düşenin en iyisini yaptı.
2
"SERGEN HOCA'YA YAZAR"
Mevcuttan en iyiyi çıkarmak teknik direktöre yazar. Zaman geliyor Sergen Hoca'yı eleştiriyoruz. Bu galibiyet Sergen Hoca'ya yazar. Bahane üretmeden en iyisini yapabilmek maharettir.
1
"KAFA YORMUŞ"
Maç önü dinledim Sergen Hoca'yı. Maça hazırdı. Kafayı vermişti. Hamlelerini de belirlemişti. 3-0 maç, Ghezzal - Larin - Mensah çıkıyor. Giren üçlü hücumcu. Mecbur, başka oyuncusu da yoktu. Ona rağmen oyunu ileride topu tutma peşindeydi. Üçü de böyle buldu. Sergen Hoca, bu maça kafa yormuş.