Sporx Extra Arama Logo

Tugay Kerimoğlu ve Metin Tekin'den Galatasaray yorumları
9
TUGAY KERİMOĞLU: "REHAVET!"

beIN Sports yorumcuları Tugay Kerimoğlu ve Metin Tekin, Galatasaray'ın Kayserispor ile 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi yorumladı.

8
"10 KİŞİ RAKİBE KARŞI ÜRETİM DURDU"

TUGAY KERİMOĞLU: Oyunu koparmanız lazım. Rakibin 10 kişi kalmasıyla beraber sizin üretkenliğiniz duruyor. Doğa olarak sonuç 1-1!

7
"REHAVET"

TUGAY KERİMOĞLU: Neye bağlayabiliriz? Kurtarışların önemi fazla. Belki oyuncu değişiklerinin etkisizliği, birazcık da rehavet... Kayserispor değişikliklerle güçlenirken, Galatasaray ise düştü.

6
"OLMAYAN OYUNCULAR DEĞERLİ"

TUGAY KERİMOĞLU: Olmayan oyuncuların ne kadar değerli olduğunu, karşımıza çıkaran ise yedek kulübesi oldu.

5
"MAÇ BİTMİŞ DİYE DÜŞÜNDÜ"

METİN TEKİN: Galatasaray ilk yarıdaki kadar üretken değildi. Temposu da o kadar iyi değildi. 62. dakikada penaltıdan golü buluyorsunuz, 10 kişi kalan rakip, 1-0 öndesiniz. Maç bitmiş gibi görünüyor. Oyuncular ve kenar yönetimi öyle düşünüyor herhalde. Üç değişiklik birden yaptılar. Öyle gidiyordu, öyle akıyordu.

4
"BU TİP SÜRPRİZLER OLUR"

METİN TEKİN: Dirençli bir Kayserispor da yoktu. Düşük skorla maçlarda bu tip sürprizlerle karşılaşabiliyorsunuz. Birden maç 1-1'e geldi ve tıkandı kaldı. İlk yarıyı seyreden biri bu maçın böyle biteceğini tahmin edemezdi.

3
"BİR ANDA PUAN ALDILAR"

METİN TEKİN: Futbol anların oyunu. Gol, anlık oluyor. Bir 90 dakika oynuyor, anda gol oluyor. Kayserispor, bir anda puan aldı. Galatasaray ise beklemediği bir puan kaybı yaşadı.

2
"HER ŞEY LEHİNE GİDERKEN..."

GÜNTEKİN ONAY: Galatasaray ile Lung arasında bir maçtı. Galatasaray, rakip kaleye gitti, çok kolay pozisyon buldu. 7 şutun tamamını ilk yarıda, Lung çıkardı. Kayserispor kalecileriyle ayakta kaldı. Galatasaray da her şey lehine gelişti. Kaleci sakatlandı, Muğdat atıldı, penaltı oldu, gol geldi. Galatasaray yine de maçı koparamadı.

1
"İKİSİNİ DE YAPAMADI!"

METİN TEKİN: Doldur boşalt olabilirdi ama Galatasaray, rakibin 10 kişi kaldığını hissettiremedi. Ne zaman hissedersiniz 10 kişi kaldığınızı? Alan genişledikçe hissedersiniz. Daraldıkça dezavantaj olmaz. İki kenar çizgisine basmanız gerek. Ya alanı genişleteceksiniz ya tempoyu yükselteceksiniz. İkisini de Galatasaray bugün yapamadı.