Sporx Extra Arama Logo

Tomas Ujfalusi'den G.Saray, Fatih Terim ve Arda Turan sözleri




7
TOMA UJFALUSI'DEN AÇIKLAMALAR
Galatasaray'ın eski futbolcuların Tomas Ujfalusi, Türkiye ve İspanya günleri hakkında açıklamalarda bulundu. İşte Tomas Ujfalusi'nin sözleri...
6
TÜRKİYE'YE GİDİYORUM
Çekya'da bir televizyonda yorumculuk yapıyorum, ayrıca Çekya U-20 Takımı'nda çalışıyorum. Profesyonel futbol oynadıktan sonra bir köşeye çekilemezsin. Önemli maçları izlemeyi seviyorum. Almanya, İtalya, Türkiye ve Madrid'e maç izlemek için sık sık seyahat ediyorum
5
GALATASARAY VE TERİM'LE...
İspanya'da şampiyonluk kazanmak istedim ama Barcelona ve Real Madrid her zaman öndeydi. Atletico Madrid'den ayrılmamdan 1,5 sene sonra şampiyon oldular. Şampiyon olacaklarını biliyordum, kalabilirdim (gülerek). Ama ben de Galatasaray ve Fatih Terim'le Türkiye'de şampiyon oldum. Türkiye'de iyi insanlarla tanıştım, çok iyi arkadaşlarım var. Galatasaray'a gitmem iyi bir karardı.
4
ÇOK FAZLA GÖRÜŞEMİYORUZ

Eski takım arkadaşlarımla çok görüşemiyorum. Manchester United'ın Norwich maçını maçını izlemek için İngiltere'ye gittiğimde David De Gea'ya bir mesaj yolladım, bana bilet ayarladı. Otelde onunla görüştüm. Sergio Agüero'ya da mesaj gönderdim ama deplasmanda oynadıkları için görüşemedik. En çok iletişim kurduğum kişi Simao Sabrosa. Ayrıca Diego Godin'le de sıkça yazışıyoruz.

3
ARDA TURAN'A SORUN

Transfer olaylarında herkes farklı düşünür. İtalya'da Fiorentina'da oynarken Juventus'a asla gitmeyi düşünmedim çünkü onlar bizim en büyük rakiplerimizden biriydi. Atletico için oynarken Real Madrid'den teklif geldi, 'Hayır' dedim. Ancak her insan farklıdır. Antoine Griezmann'ın ayrılması ihanet olarak değerlendirilemez. Atletico için her şeyini verdi, goller attı. Atletico için yapacaklarını tamamladığını düşündü ve Lionel Messi ile oynamak için Barcelona'ya transfer oldu. Barcelona'da oynamak kolay değil. Arda Turan'a sorabilirsiniz. Arda Turan şimdi Galatasaray'da oynuyor, Barcelona'da oynayamadı. Üç yıldır görüşmedik. Barcelona'da oynamak kolay değil, orada çok az isim başarılı olur.

2
BENİ HATIRLAMALARI GÜZEL
Taraftarların beni hatırlamaları mutlu ediyor. Bir oyuncu bir takımdan ayrıldığıktan sonra yıllarca hatırlanırsa, bu sizi mutlu eder.
1
YA EMEKLİ OLURDUM YA DA BALİ!
Lionel Messi ile olan pozisyonumuzda linç edildim. O anda topa da dokundum ama ayağım sonrasında istyemeden Messi'nin bileğine geldi. Sanırım iki hafta sahalardan uzak kaldı. 6 ya da 8 ay oynamadığını düşünsenize... Ya emekli olmam gerekirdi ya da kariyerime Bali'de (Endonezya) devam ederdim. Sadece iki hafta sakatlanınca biraz rahatladım. 6 ay sakatlansa ölmüştüm. Rakiplerini sakatlamayı düşünen bir futbolcu asla olmadım. Sergio Agüero aracılığıyla Lionel Messi'ye mesaj attım. Messi çok hızlı olduğu için yetişemedim ve biraz topa, biraz ayağına vurdum. Başka bir oyuncu olsa, böyle olmazdı.