Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarlarından Malmö-Beşiktaş yorumu!
12

YAZARLARDAN DEĞERLENDİRME

Spor yazarları, Beşiktaş'ın Malmö'ye 2-0 mağlup olduğu karşılamayı değerlendirdi.
11

ORTA SAHAYLA ALABİLİRSİNİZ(METİN TEKİN)

Zaman zaman ligle beraber Avrupa kupası oynamak sizi farklı tercihlere götürebilir. Şenol hoca da öyle yaptı. İdeal diyebileceğimiz Beşiktaş kadrosundan Quaresma, Oğuzhan ve Tolgay kenardaydı. En golcü isim Babel de keza... Bu tip takımlara karşı oyunu tam da orta saha marifetiyle alabilirsiniz.
10

BEKLENEN OYUN DEĞİL

Dün kimle oynadı Beşiktaş? Medel ve Necip'le... Necip kötü mü oynadı, hayır ama farklı oyuncularla oynamak farklı etki yaratır. Medel ve Necip'le orta saha direnci sağladım diyebilirsiniz ancak deplasmanda bile olsa orta sahayı ele geçirmeniz gerek. Beşiktaş, çok tesadüfi ve şanssız goller yedi bu doğru. Oyun olarak baktığımızda da 3-4 pozisyon buldu ama istenen ve beklenen oyun kesinlikle bu değildi
9

MALMÖ'YE AVANTAJ GETİRDİ

Oyunu mücadele maçına çevirmek Malmö'ye avantaj getirdi. Beşiktaş oyunu beceri oyununa çevirmeliydi. Yani bireysel kaliteye... Özellikle Ljajic çıktıktan sonra bir kenara Quaresma, bir kenara Babel'i atıp sonuç aramanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Bu iç sahadaki bir maçın son bölüm oyunudur.
8

FAVORİ HALA BEŞİKTAŞ

Böyle olunca 1-0'a da 2-0'a da Beşiktaş'tan beklenen tepki gelemedi. Bu grupta herkes şu anda 3 puanda... Takım kalitesine bakarsak bu grubun favorisi hâlâ Beşiktaş'tır. Beşiktaş'ın en büyük sorunu hâlâ santrfor bölgesi ve Love yine beklenen performansta değildi. Yine de Şenol hocanın en az 2-3 maç daha ona 11'de şans vereceğini düşünüyorum.
7

SABAHA KADAR QUARESMA(BİLAL MEŞE)

Beşiktaş’ın en etkili kramponlarından özellikle Quaresma’nın yedek oturtulmasına şaşırdım! Bu savımız Babel için de geçerlidir. Quaresma ısrarımızda sonuna kadar haklıyız. Portekizli yıldızın farkındalığı var, sahaya çıktığı anda rakibi hem önlem almaya zorluyor, hem de teknik kapasitesiyle adam eksiltiyor. Bunun içindir ki sabaha kadar Quaresma diyoruz. Kimse kusura bakmasın Quaresma asla son 20 dakikalık oyuncu değildir!
6

YARI YOLDA KALIRSINIZ

Vagner Love, Kayseri’ye şans eseri bir gol attı ya, Malmö maçında kendisini onbirde buldu! Peki, Malmö önünde kaçırdıklarına ne demeli? Eee... Vagner Love, hatta Lens’e bel bağlarsınız, yarı yolda kalırsınız arkadaş! Love’u göndermek için çalmadık kapı bırakmadınız, şimdi zorunluluktan ona sarıldınız, güldürmeyin Allah aşkına!
5

ACEMİLERİ OYNADILAR

Malmö’yü geçmişten anımsıyoruz, Beşiktaş’a az mı kök söktürdü! Ne var ki günümüz futbolunda her takım, her takımı yenebiliyor artık. Beşiktaş da Malmö’yü yenebilirdi, bu fırsatları özellikle ilk yarıda yakaladı, gelin görün ki o posizyonları gole çevirecek futbolcuyu mumla aradık! Nitekim Kartal hem baskı yapan, hem de üreten konumundaydı. Nitekim Lens ve Vagner Love (2) net fırsatları buldu ama son vuruşlarla acemileri oynadılar adeta!
4

LOVE İLE BU İŞ YÜRÜMEZ

Eee, bu oyunda atmayı beceremiyorsanız, yenilgiden kurtulamazsınız! Buldun mu atacaksın arkadaş... Bak Malmö ikinci yarıda Vindheim sağdan öylesine ortaladı, Caner’in sırtına çarpan top Kraius’un çırpınışları arasında filelere gitti. Pozisyon falan değil, elin oğlu öyle veya böyle, şansla da bulsa da atıyor, ya sen? Vagner Love ile bu iş yürümez! Caner’in yaptırdığı penaltıda atışı Rosenberg kullandı, farkı ikiye çıkardı.
3

ŞENOL GÜNEŞ DÜŞÜNMELİ

Kötü oynarsınız, yenilirsiniz amenna, gıkımız çıkmaz... Ancaak bu kadar üret atama, insan buna üzülüyor! Güneş hocanın şapkasını önüne koyup düşünmesi lazım, “Bu maçı nasıl kaybettik” diye... Öyle takımın temel taşlarıyla fazla oynarsanız, güvendiğiniz dağlara kar yağar hocam!
2

KABULLENMEK ZOR(OKTAY DERELİOĞLU)

Şenol hoca, Malmö maçını çantada keklik olarak gördü... Rotasyon yaptı... Ama her maç önemli. Atılan gollere ve Beşiktaş'ın kaçırdıklarına baktığımızda böyle bir yenilgiyi kabullenmek zor..
1

HERKESE UYARI OLSUN

Şenol hocanın maça Necip'le başlaması büyük hataydı. Onun performansı orta sahayı da etkiledi. Malmö zayıf bir takım. En iyi adamları Rosenberg. Sonuçta da maçı koparan isim o oldu... Bu yenilgi herkese bir uyarı olsun..