Sporx Extra Arama Logo

Spor yazarlarından Krasnodar - Trabzonspor maç yorumu
10
YAZARLARDAN TRABZONSPOR YORUMLARI
Spor yazarları, Krasnodar - Trabzonspor karşılaşmasını değerlendirdi. İşte o görüşler...
9
"SAKATLAR SONRASI YAPACAK BİR ŞEY KALMADI"
Olcay Çakır: "Bir tercih yapılacaktı. Yaşanan anormallikler nedeniyle bir mecburi vazgeçiş durumu olacaktı. Kulvar seçimi şarttı. Benim için sürpriz değil teknik adamın kadro tercihi. Gecikmeli bir karar olduğunu bile söyleyebilirim. Realite ortada çünkü. Şöyle düşünelim. Ülke puanı ve ona katkınız elbette çok önemli. Lakin yaşadığınız "adet ve nitelik" bazında sakatlıklar sonrası yapabileceğiniz çok bir şey kalmamıştı."
8
"SOSA DA KERVANA EKLENİNCE.."
Olcay Çakır: "Vardı diyen söylesin. Sosa da eklenince sakatlar kervanına, kaçınılmaz olan da dün gece olandı. Rezerv bir lig senin için bu mecra artık. Oyuncu idman, oyuncu kazanma alanı. Deneyim, tecrübe ve hatta "bundan olmaz" demek için erken görme yeri. Maça gayet iyi başladı genç Trabzonspor. Çok kötü bir gol yedi ve geri düştü. Geri düşünce deneyimli rakip birkaç oyuncu oyunda ağırlığını hissettirdi farkı ikiye çıkardı.."
7
"BU TAKIMA KALLAVİ STOPER LAZIM"
Olcay Çakır: "Kötü iki goldü hatta ilk golün hemen öncesinde pozisyon bile yakaladı Trabzonspor. Dönen top talihsiz bir gol olarak haneye yazıldı. Bu takıma stoper lazım, hem de kallavi bir stoper lazım tespiti için bile iyi bir gösteri oldu..İki tane kenar beki cepte (Abdurrahim ve Serkan), alternatif olarak değerlendirilebilirlikte geçer not aldı. Önemliydi bunlar. Kamil Ahmet kaptandı ama Doğan takımın çekip çeviren, ortayı toparlamaya çalışanıydı.."
6
"BEKLENENİN ÖTESİNDE KADRO"
Hami Mandıralı: "UEFA Avrupa Ligi'nde dün geceye kadar oynanan maçlar neticesinde gruptan çıkma şansını küçük çapta bir mucizeye bırakmış olan Trabzonspor, beklenenin de ötesinde farklı bir kadro ile Krasnodar önüne çıktı. Tamamı gençlerden ve yedek oyunculardan bir 11 sahaya süren Ünal hoca, hem futbolcularını dinlendirme hem de daha az şans bulan oyuncuları görme fırsatı buldu. Fakat gerek oyun sistemi gerekse de oyuncuların birbirlerine 11 içinde alışkın olmamaları dakikalar ilerledikçe sorun olmaya başladı."
5
"GENÇ OYUNCULAR İSTEKLİYDİ"

Hami Mandıralı: "Avdijaj'ın kaçırdığı golün ardından yenilen ilk gol ve 8 dakika sonra gelen 2. gol takımın mental direncini kırdı. Krasnodar'ın tecrübeli ayakları oyunun hakimi oldular. Genç oyuncuların istekli olmasına rağmen katedecekleri daha çok yol var. Savunmada oynayan Hosseini, Campi ve Fernandes ise ilk kez bir ara oynuyor gibilerdi. Ama beceri ve tecrübe farkı maçın skroruna fazlasıyla yansıdı."

4
"PUANLARA ÇOK İHTİYAÇLARI OLACAK!"
Murat Özbostan: "Bir gün bu puanlara Trabzonspor'un da Beşiktaş'ın da çok ihtiyacı olabilir şampiyon olduklarında. Şampiyonlar Ligi'ne bile kalamazlarsa dönüp de geriye bakarlar ve biz ne yapmışız diye kafalarını vururlar. Eğer Avrupa'yı önemsemiyorsanız bu organizasyona katılmayın. Beşiktaş ve Trabzon adına çok üzüldüm. Başakşehir'i kutlarım. Avrupa'da devam etmesi hem kendi adına hem de markası için önemli."
3
"14 YABANCIYA NİYE İZİN VERDİK?"
İskender Gülen: "Yaş ortalaması 22 olan bir on bir. İlk kez bir arada oynayan bir kadro. Hem de bir Avrupa Kupası maçında. Teknik direktör Ünal Karaman, sahaya çıkardığı 11 ile Avrupa Ligi'nin kendisi için çok önemli olmadığı gerçeğini ortaya koydu. Ama başka bir gerçek var ki ülke futbolunun puana gereksinimi var. Önce bir soru ile başlamak gerek. Bizler 14 yabancıya niye izin verdik? Bunun en önemli nedeni Avrupa takımları ile eşit rekabette olmak için."
2
"İLERİSİ İÇİN UMUT VERDİ"
İskender Gülen: "Ama görünen o ki bizim için en önemli şey Türkiye Ligi. Bir parantez sağ bekte forma giyen Serkan Asan'a açmak gerekiyor. İlerisi için ümit verdiğini belirtmek istiyorum. O halde bu kadar yüksek ücretli yabancılara bana göre gereksinim yok."
1
"MÜCADELE ETMEYE ÇALIŞTILAR"
İskender Gülen: "Genç bir kadro, ilk kez yan yana oynayan oyuncular, elinden geldiğince mücadele etmeye çalıştılar. Ama top 3. bölgeye geldiği zaman yetersizliklerin ortaya çıkması son derece doğal. Krasnodar'ın attığı ilk gole kadarki bölüm daha çok orta alan mücadelesi içerisinde geçti."